KTLH – Azathoth
Jarek Szczęsny:

Egzorcyści będą mieć pełne ręce roboty.

Koenraad Ecker & Frederik Meulyzer – Carbon
Paweł Gzyl:

Wizyta na Spitsbergenie.

Planetary Assault Systems – Live At Cocoon Ibiza
Paweł Gzyl:

Techno z saksofonem? Czemu nie!

Olo Walicki & Jacek Prościński – Llovage
Jarek Szczęsny:

Uciekająca sekcja rytmiczna.

Abul Mogard – Kimberlin
Maciej Kaczmarski:

Elegia na odejście.

Tobias Preisig – Diver
Łukasz Komła:

Skoncentrowana powódź.

Lee Gamble – Exhaust (Flush Real Pharynx Part 2)
Paweł Gzyl:

Powrót do korzeni.

Various Artists – Pop Ambient 2020
Paweł Gzyl:

Ambient jak skała.

FKA Twigs – Magdalene
Jarek Szczęsny:

Jedno płuco.

Sarin – Moral Cleansing
Paweł Gzyl:

EBM wyszlifowany na najwyższy połysk.

Mary Komasa – Disarm
Przemysław Solski:

Rozbrójmy się.

Black Sea Dahu – No Fire in the Sand
Łukasz Komła:

Tonąc w lekkości.

DJ Shadow – Our Pathetic Age
Jarek Szczęsny:

Ilość nie przekłada się na jakość.

Shanti Celeste – Tangerine
Paweł Gzyl:

Na poprawę nastroju.Sasha Funke – Watergate 02


I dlatego, drugi miks-CD opublikowany przez wytwórnię założoną przez właścicieli klubu, przynosi właśnie jego set, zarejestrowany podczas jednej z ciepłych sierpniowych nocy – całkowicie na żywo.
Jako didżej, Funke, objawia swoje odmienne oblicze – typowa dla jego własnych produkcji nostalgiczna melodyka pojawia się zaledwie w jednym utworze z całego miksu. I jest to oczywiście autorskie nagranie artysty – „Mango” – zremiksowane na bardziej minimalowa modłę przez duet Tobias Thomas – Superpitcher.
Zresztą znaczna część setu utrzymana jest w minimalowej formule. Tworzą ją nagrania takich tuzów, jak Nathan Fake („You Are Here”), Ellen Allen („Alles Sehen”), Zander TV („Get Down”), Minilogue & KAB („That`s Nice Way To Give Me Feedback”) czy Sten („More Stash”). Większość z tych kawałków, dostajemy w ciekawych remiksach, za którymi stoją tacy artyści, jak Four Tet, Miss Kittin czy Winghomy Brothers. To sprawia, że znane utwory nabierają zupełnie innego wymiaru.


W połowie swego setu, Funke skręca w stronę oszczędnego house`u. Pojawiają się więc nagrania Dave`a Aju („Crazy Place”), Modala („Boy – Girl Boy Girl”) i The Mole`a („Smiling And Running”). Ponieważ to mniej znane kawałki, otrzymujemy je w oryginalnych wersjach.
Mocniejsze bity techno – choć również o minimalowym sznycie – powracają wraz z nagraniem DJ Koze – „I Want To Sleep”. Wtóruje mu kolega z Kompaktu – Closer Music – ze swoim oldskulowym „Giganten”. Bardziej detroitowe brzmienia przynosi natomiast w „Visions Of Mantada” Patrice Scott.
A na sam koniec znowu house – podrasowana na ostrzejszą modłę przez duet Acid Jesus – kompozycja „Housefrau” z repertuaru Milch.
Funke sprawnie buduje dramaturgię swego setu, prowadząc jego słuchaczy od mroczniejszych do jaśniejszych dźwięków, i zamykając całość wyjściem na pełne światło.
Sprawdź

2008

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.