KTLH – Azathoth
Jarek Szczęsny:

Egzorcyści będą mieć pełne ręce roboty.

Koenraad Ecker & Frederik Meulyzer – Carbon
Paweł Gzyl:

Wizyta na Spitsbergenie.

Planetary Assault Systems – Live At Cocoon Ibiza
Paweł Gzyl:

Techno z saksofonem? Czemu nie!

Olo Walicki & Jacek Prościński – Llovage
Jarek Szczęsny:

Uciekająca sekcja rytmiczna.

Abul Mogard – Kimberlin
Maciej Kaczmarski:

Elegia na odejście.

Tobias Preisig – Diver
Łukasz Komła:

Skoncentrowana powódź.

Lee Gamble – Exhaust (Flush Real Pharynx Part 2)
Paweł Gzyl:

Powrót do korzeni.

Various Artists – Pop Ambient 2020
Paweł Gzyl:

Ambient jak skała.

FKA Twigs – Magdalene
Jarek Szczęsny:

Jedno płuco.

Sarin – Moral Cleansing
Paweł Gzyl:

EBM wyszlifowany na najwyższy połysk.

Mary Komasa – Disarm
Przemysław Solski:

Rozbrójmy się.

Black Sea Dahu – No Fire in the Sand
Łukasz Komła:

Tonąc w lekkości.

DJ Shadow – Our Pathetic Age
Jarek Szczęsny:

Ilość nie przekłada się na jakość.

Shanti Celeste – Tangerine
Paweł Gzyl:

Na poprawę nastroju.Sprawdź co w majowej trawie piszczy

Wiosna w pełni, a w maju do życia budzi się nie tylko przyroda. Nie ma co siedzieć w domu, ruszajcie w plener sprawdzić co w trawie piszczy. Oto garść naszych koncertowych propozycji na nadchodzące dni. Juwenalia, Festiwale, Noc Muzeów, a także koncert klubowe. Pamiętajcie – jeśli macie swoje propozycje nie omieszkajcie podzielić się nimi z resztą Czytelników.

Zaczynamy już dziś. Na gdańskich Technikaliach hardkor i disco zagra Sofa. Tuż po nich czeka Was największa atrakcja trójmiejskich Juwenaliów – Snareophobe, Eva Lazarus, Mr Woodnote i Lil Rhys. Evę znacie zapewne z niezwykle energetycznego koncertu Dub Mafia, który miał miejsce podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w 2010 r. , zaś Mr Woodnote’a z występów z Dub Fx i Flower Fairy. Biorąc pod uwagę zarówno wykonawców, jak i fakt, że pogoda w Gdańsku jest dziś wyjątkowo wyborna szykujcie się na prawdziwie gorący wieczór. Wstęp jest wolny.

W czwartek 10.05 zapraszamy do Warszawy – klub Sen Pszczoły i koncert zespołu Très.B. To wyjątkowa okazja na przedpremierowe wysłuchanie materiału z zapowiadanej na 15.05. płyty Misi i kolegów.

Nadchodzący weekend przynosi ze sobą moc atrakcji. Na początek przenosimy się do pierwszej siedziby rodu Piastów. W gnieźnieńskim klubie Lokomotywa odbędzie się Królewski Festiwal Artystyczny. Zagrają Rebeka, Chmara Winter, do tego sety DJ-skie i wizualizacje. Mimo, że festiwal Królewski, to wstęp na imprezę jest wolny.

Z kolei w Rzeszowie czeka na Was nie lada gratka – druga edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej. Główną areną wydarzeń stanie się teren po fabryce Zelmer w śródmieściu Rzeszowa. Oprócz wykładów, warsztatów, wystaw organizatorzy zadbali także o program muzyczny – zagrają Muzykoterapia, Sofa, Smoove & Turrell a afterparty rozkręcą DJ Mono (piątek) i iRobot (sobota).

Do nadmorskiej miejscowości Sopot zapraszamy w skromne progi klubu Sfinks700, gdzie od piątku do soboty trwa impreza About Music. Zagrają m.in. holenderski producent LEGOWELT, Igor Boxx czy Bartek Szczęsny.

Sobota w stolicy zapowiada się równie ciekawie – w Herezji zagra Loco Star. Spodziewajcie się numerów z nadchodzącego coraz większymi krokami albumu Marsiji i ekipy. O dobry klimat na afterpaty zadba Envee.

Wracamy na ziemię wielkopolską. W dniach 12.-13.05 w Poznaniu trwają Artenalia. W programie festiwalu znajdziecie wydarzenia z przeróżnych dziedzin kultury, my szczególnie polecamy występ Blossom’a, którego debiutancki album prezentowaliśmy jakiś czas temu.

Kilka dni przerwy i nadeszła środa, 16.05. Jesteśmy w Krakowie – na Juwenaliach wsytąpi Brodka i dubstepowy Modestep.

Jeśli nadal jesteście w Krakowie wybierzcie się w czwartek na Kazimierz do Alchemii, gdzie zagra wrocławski Digit All Love. A jeśli rezydujecie w Lublinie nie przegapcie Juwenaliów i koncertu Kosheen.

W piątek, 18.05. zapraszamy do miejskich ośrodków kultury – w Białymstoku wystąpi zjawiskowa Julia Marcell a w Głogowie jazzowo-funkowi Poluzjanci.

Z soboty na niedzielę w całej Polsce trwa Noc Muzeów. Trzymajcie rękę na pulsie by wiedzieć, jakie atrakcje przygotowano w Waszych miastach. My proponujemy występ Piotra Kurka w gdańskim CSW Łaźnia – jego wydany w ubiegłym roku album wzbudził nie lada emocje, oraz audiowizualnej grupy eksperymentatorów z KakofoNIKT w olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA.

Pamiętajcie także o Dniach Województwa Śląskiego. W 9 miastach województwa czeka na Was cała masa imprez i koncertów. Nowamuzyka.pl jest patronem medialnym tego trwającego od dziś do niedzieli wydarzenia.

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.