Kompozyt – Hybridism
Jarek Szczęsny:

Rozbudzić może uśpione pokłady filozoficznej głębi.

New Rome (Tomasz Bednarczyk) – New Rome
Ania Pietrzak:

Nowe oblicze wrocławskiego producenta.

Catnapp – Break
Paweł Gzyl:

Basowe piosenki.

Joshua Sabin – Sutarti
Paweł Gzyl:

Zew z litewskich lasów.

Thom Yorke – Anima
Maciej Kaczmarski:

1997-2019-2049?

Koza – Mystery Dungeon
Jarek Szczęsny:

Moby Dick.

D. Carbone – A.C.A.B.
Paweł Gzyl:

D. Carbone idzie na wojnę.

Fire! Orchestra – Arrival
Jarek Szczęsny:

Zrobiło się ciszej.

SØS Gunver Ryberg – Entangled
Paweł Gzyl:

Ciekawie, ale za krótko.

Palmer Eldritch – [dog]
Jarek Szczęsny:

Nieustanny proces chwalenia.

LSD – Second Process
Paweł Gzyl:

Kreatywna kooperacja czy skok na kasę?

Lena Andersson – Söder Mälarstrand
Paweł Gzyl:

Owoc studyjnego spotkania Eomaca i Kyoki.

Michał Miegoń & Adam Witkowski – Dwuja
Jarek Szczęsny:

Zawsze słucha się inaczej.

Lost Few – Between The Silence
Paweł Gzyl:

Muzyka na poprzemysłowe przestrzenie.Muzyka na Horyzontach

Nie tylko Mike Patton, nie tylko Diamanda Galás – zobaczcie, kogo jeszcze będzie można zobaczyć na muzycznej scenie tegorocznego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Impreza potrwa w dniach 18 – 28 lipca. W Klubie Festiwalowym w Arsenale usłyszymy Diamandę Galás, zagra również Tomahawk z Mikem Pattonem, król drum’n’bass Roni Size w duecie z MC Dynamite oraz Rykarda Parasol w towarzystwie Meli Koteluk i Misi Furtak.

Muzyczne premiery

Scena muzyczna to także koncerty i premiery: Semantik Punk, L.U.C & Motion Trio, Igor Boxx i Agim Dzeljilji jako Nervy, IP Group, muzyka filmowa na żywo: Minimatikon i Mikołaj Trzaska oraz DJ Nights – codzienna muzyka na żywo w wykonaniu najlepszych dj-ów i nie tylko (m.in. Niewinni Czarodzieje, My Head Is Dubby, Adrianna Styrcz & Kuba Libre, 2Much, Poppa Fats’).

Po raz pierwszy w ramach sceny muzycznej za sprawą Funky New Orleans odbędzie się uliczna parada dźwięków, która przejdzie z Kina Nowe Horyzonty do Arsenału, gdzie zainauguruje koncert i wieczorne jam session.

Rosyjskie szaleństwo

W trakcie 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty usłyszymy również dwa nietuzinkowe projekty rosyjskie, wykraczające znacznie poza pojęcie mainstreamu. W Arsenale zagrają NOM – ekscentryczny kolektyw artystyczny oraz duet Elektro Moskva, który zabierze słuchaczy w kosmiczną podróż po ZSRR.

Co to jest NOM?

Ekscentryczna, wielopostaciowa, pełna niebezpiecznie inteligentnego sarkazmu i nie poddająca się jakiemukolwiek zaszufladkowaniu – tak krytycy opisują twórczość jednej z najbardziej niezwykłych rosyjskich grup, czyli kolektywu artystycznego znanego szerzej pod nazwą NOM.

Obecni już od ponad trzydziestu lat na scenach zarówno muzycznych, jak i teatralnych, potrafią wciąż podczas swoich występów wypełnić szczelnie publicznością niejedną wielką salę widowiskową – paradoksalnie zawsze bardziej przynależąc do sfery niezależnego undergroundu niż mainstreamowej kultury. W brzmieniu NOM można odnaleźć absolutnie wszystko – od rosyjskich ludowych pieśni, poprzez klasyczny i progresywny rock, punk czy pop, na elementach zaczerpniętych prosto z opery skończywszy. NOM będzie można usłyszeć 26 lipca.

Elektro Moskva

Elena Tikhonova (VJ) i Dominik Spritzendorfer (DJ) – reżyserzy „Elektro Moskva” zabiorą widzów w podróż z kina do przestrzeni Arsenału, po drodze prezentując poszczególne sfery rosyjskiej muzyki elektronicznej, od kosmicznych, wpadających w ucho rytmów lat 60-tych, poprzez dźwięki sowieckiej Nowej Fali, do mocno zróżnicowanej muzyki współczesnej.

Dźwięki syntezatorów „wyprodukowanych w ZSRR” odkryją przed słuchaczami mariaż niespodziewanych, rozrywkowych melodii zza żelaznej kurtyny. Członkowie Elektro Moskva, Elena i Dominik, 19 lipca przedstawią swoją selekcję muzyczną zobrazowaną miksami najciekawszych dźwięków z sowieckich archiwów.

Bilety i karnety do nabycia na www.nowehoryzonty.pl
Więcej informacji o muzyce na www.nowehoryzonty.pl oraz www.facebook.com/NoweHoryzontyArsenal

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.