Bouchons d’oreilles – Stray Dog with a Collar
Jarek Szczęsny:

W połowie drogi.

Chouk Bwa & The Ångströmers – Vodou Alé
Łukasz Komła:

Voodoo z przyszłości.

Ben Lukas Boysen – Mirage
Jarek Szczęsny:

Pokaz iluzji.

Siema Ziemia – Siema Ziemia
Jarek Szczęsny:

Dodatkowe skurcze mięśni.

Fluxion – Perspectives
Paweł Gzyl:

Nostalgia po grecku.

Lawrence English – Lassitude
Jarek Szczęsny:

Doskonała pustka.

Elysia Crampton – ORCORARA 2010
Jarek Szczęsny:

Niepowstrzymana losowość.

Kaitlyn Aurelia Smith – The Mosaic of Transformation
Jarek Szczęsny:

Cały zestaw radosnych nastrojów.

Phillip Sollman – Monophonie
Paweł Gzyl:

Muzyczna maszyneria.

Vladislav Delay & Sly Dunbar & Robbie Shakespeare – 500-Push-Up
Paweł Gzyl:

„Rakka” uzupełniona o dubowy puls.

Zguba – Pomór
Jarek Szczęsny:

Nieustający marsz kostuchy.

Richu M – House Of The Vaporising Sun
Bartek Woynicz:

Ten tytuł mówi wszystko.

Maenad Veyl – Reassessment
Paweł Gzyl:

Muzyka z sali operacyjnej.

Flaner Klespoza – Wędrówka po lesie, w którym mieszkają bogowie i rosną wszechświaty
Jarek Szczęsny:

Spójna opowieść.3 pytania – Envee

Envee – czarodziej brzmienia, producent, kompozytor. Sącząc poranną kawę opowiada o bieżących sympatiach muzycznych i uchyla rąbka tajemnicy co do występu na zbliżającym się festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Czego aktualnie słuchasz?

Jestem takim Dyziem, który ze słuchania, selekcji i inspirowania się do robienia muzyki zrobił sobie sens życia. Pytanie, czego słucha taki Dyzio, jest dziwnym wyzwaniem. Aby uniknąć chaosu, muszę pokusić się o wysypanie zawartości wszystkich cyfrowych odtwarzaczy muzyki, przegląd półki pod gramofonem i wprowadzenie czegoś na kształt systemu, chociaż ten obszar działalności związany jest z reguły z niskim poziomem systematyczności.

Zainspirowany koncertem Zbigniewa Wodeckiego z Mitch&Mitch (OFF Festival w Katowicach, przyp. red.) dobre dwa dni słuchałem debiutanckiej płyty „Zbigniew Wodecki” z 1976 roku oraz innego – trochę późniejszego „Dusze Kobiet” z 1987. Obie nakładem Polskich Nagrań.

Jakoś nie mogłem się oprzeć duchowi polskiej „estrady” epoki minionej i na półce pod gramofonem zagościły szybko albumy: Krystyna Prońko & Koman Band „Deszcz w Cisnej”, Krystyna Prońko „1980”, Aura „Aura”, a nawet „Anna Jantar”. Migrują tam też moje ostatnie zdobycze winylowe: Mark Pritchard – Heavy as Stone/Elephant dub (ja już chce ten nowy album na Warp!!!), Mount Kimbie – Cold Spring Fault Less Youth, Michał Urbaniak Group – Inactin, Mala – Changes (James Blake remix) oraz Sonnymoon (album).

Mark Pritchard – Elephant Dub

Mount Kimbie – Cold Spring Fault Less Youth

Michał Urbaniak Group – Inaction

Mala – Changes (James Blake Remix)

Sonnymoon – Sonnymoon

Mój telefon służący za odtwarzacz mobilny (również w samochodzie), wykazuje, że ostatnio dużo słuchałem (a jeżeli dużo słuchałem, to oznacza, że „były miłe dla mojego ucha”- jak w pytaniu): Quadron – Avalanche, Black Moth Super Rainbow – Eating Us, Omar – The Man, Staring Into the Sun – Ethiopian Tribal Music, The Stepkids – The Stepkids (pewnie jako przygotowanie do nowego albumu), Hiatus Kayiote – Tawk Tomahawk, Cortex – Troupeau Bleu, Porter Chops Glasper, Sophie – Bipp/ Elle, Yosi Horikawa – Vapor.

Black Moth Super Rainbow – Eating Us

Staring Into the Sun – Ethiopian Tribal Music

 Hiatus Kayiote – Tawk Tomahawk

Cortex – Troupeau Bleu

Porter Chops Glasper

 Sophie – Bipp/ Elle

Yosi Horikawa – Vapor

Nad czym obecnie pracujesz?

Obecnie mam „higieniczną” przerwę w pracy nad własnym albumem i chyba już jestem tak czysty od tej „higieny”, że nadchodzi czas, by go wreszcie skończyć. Jest już tak dopieszczony, że jak rozpuszczony dzieciak – nie ma już do mnie szacunku w ogóle. Tak czy siak – załóżmy, że kończę swój album. A przerwy higieniczne polegają na robieniu remiksów (ostatnio XXanaXX, Teielte, En2ak, Sistars, Kari Amirian), nagrywaniu artystów w studio lub miksowanie ich nagranego materiału. Obecnie mam wielką przyjemność miksować razem z Dominikiem Trębskim solowy album Izy Kowalewskiej. Pracuję również nad przygotowaniem występów live – solo i Niewinnych Czarodziejów.

Kari Amirian – Fightback (Envee Remix)

Jakie kombinacje i eksperymenty brzmienia są przewidziane na tegoroczną edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach? Czym Envee zaczaruje potencjalnie niewinną, oddaną nowej muzyce publikę?

Na Tauronie występujemy wspólnie z Maceo Wyro jako Niewinni Czarodzieje. Bardzo się z tego powodu cieszę, bo oprócz przyjaźni dzielimy z Maceo wyjątkowy opór wobec lokomotywy czasu, która uparcie stara się zaciągnąć nas na bocznicę oldboyów. Tymczasem świetny kontakt, zrozumienie i wspólne fascynacje z bardzo młodymi wykonawcami, aktywność promotorska, djska i producencka wskazują na to, że na bocznicę jeszcze się nie wybieramy. Obecność w line-upie tak świeżego festiwalu daje nam jeszcze większej pary. Wczesna godzina występu sprzyja eksperymentom i nie zawahamy się tego wykorzystać. Mamy sporo autorskiego materiału, pomysłów na improwizację, wciąż jeden z najświeższych repertuarów djskich w kraju jak mniemam, no i last but not least, spore pokłady niewinności.

Wszystko o festiwalu – www.festiwalnowamuzyka.pl

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.