Siavash Amini – Serus
Jarek Szczęsny:

Pływanie w stanie półsnu.

Foghorn – Thanatos
Jarek Szczęsny:

Album wysokooktanowy.

Subjected – Pictures From The Aftermath
Paweł Gzyl:

Ambientowa afirmacja życia i miłości.

Billy Woods And Kenny Segal – Hiding Places
Jarek Szczęsny:

Ciężki i ponury.

Ellen Arkbro – Chords
Paweł Gzyl:

Filozofia czystego akordu.

BNNT is Patrick Higgins – Multiversion #1
Jarek Szczęsny:

Część pierwsza.

Opla – Obertasy
Jarek Szczęsny:

Modernizacja polskiej wsi.

Zguba – Potwarz
Jarek Szczęsny:

Zagadkowa umysłowość.

Erith – Speed of Light
Przemysław Solski:

Niebanalny styl, kosmiczna muzyka, swoboda na scenie, tak w kilku słowach można określić nowe zjawisko na polskim rynku.

Øyvind Torvund – The Exotica Album
Łukasz Komła:

W egzotycznym zwierciadle.

Sciahri – Double-Edged
Paweł Gzyl:

Plemienny minimal.

Various Artists – ePM Selected Vol. 7
Paweł Gzyl:

Dziesięć house’owych sztosów.

Dren – Time And Form
Paweł Gzyl:

Black metal przekuty na nowoczesną elektronikę.

Dots (Uwe Schmidt) – Dots
Ania Pietrzak:

Śladami czarów w kosmicznej otchłani.Fluxion w Krakowie i Warszawie

To prawdziwa gratka dla wielbicieli dub-techno – 21 i 22 lutego wystąpi w Polsce mistrz tego gatunku z Grecji znany jako Fluxion. Mamy dla Was bilety na te imprezy.

Na lutową imprezę zaprosiły greckiego artystę, działającego pod pseudonimem Fluxion, kojarzonego głównie z z berlińskim brzmieniem w stylu dub-techno, dwa kolektywy – Głębokie Pasmo (Warszawa) i Deep Impact (Kraków).

Okazja ku temu jest ogromna, bowiem nakładem amerykańskiego Type Recording ukazała się właśnie reedycja legendarnej kompilacji „Vibrant Forms”, na której zaprezentowane zostały pierwsze single wydane przez Konstantinosa Soublisa. Całość pierwotnie wydana została przez legendarną berlińską wytwórnię Chain Reaction w 1999 roku (potem była jeszcze druga część).

Od tamtej pory Fluxion zrealizował cztery znakomite albumy, z których większość opublikowała kopenhaska firma Echocord. Również ona przedstawi światu w kwietniu kolejny krążek greckiego producenta – „Broadwalk Tales”. Fluxion zaprezentuje w Warszawie i w Krakowie w 90-minutowy set na żywo, prezentując zarówno swe klasyczne, jak i nowe utwory.

Wsparcie zapewnią Soublisowi polscy producenci: duet Mech (Michał Wolski i Fischerle) i Błażej Malinowski w Warszawie oraz Michał Wolski i Deep Impact Crew w Krakowie.

Dla naszych Czytelników mamy po dwa bilety na każdą z imprez. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi w poniedziałek 17 lutego o godz. 20 wyślą na adres pawel.gzyl@dziennik.krakow.pl prawidłowe odpowiedzi na pytanie: jak się nazywała wytwórnia płytowa prowadzona przez Konstantinosa Soublisa w latach 2000 – 2005? W mailach prosimy napisać, która impreza Was interesuje.

Data: 21.02.2014
Start: 22:00
Wstęp: 15/ 20 zł

Klub:Brzozowa 37,
ul. Brzozowa 37 (wejście od ul. Krzywe Koło)
Warszawa – Stare Miasto

Data: 22.02.2014
Start: 22:00
Wstęp: 20zł

Klub: Caryca,
ul Dajwór 16
Kraków

https://www.facebook.com/events/679543782097408/

https://www.facebook.com/events/579523972125110/

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

1 Komentarz

  1. JPS

    Mnie zastanowiło zdanie:
    „Od tamtej pory Fluxion zrealizował cztery znakomite albumy, z których większość opublikowała kopenhaska firma Echocord.”

    Wiadomo, subiektywizm etc., ale tutaj myślę większość znających twórczość Fluxiona jest zgodna, że dwie pierwsze części Vibrant Forms (obydwie de facto kompilacje z 12” z Chain Reaction) to było jego opus magnum. Dalsze płyty to tylko, mniej lub bardziej udane post scriptum. A można nawet odnieść wrażenie jakby te Echocordy były równoważne z CR.