Piernikowski – The best of moje getto
Jarek Szczęsny:

Ile w tobie jest z białasa. (Tekst zawiera przekleństwa)

Pyur – Oratorio For The Underworld
Paweł Gzyl:

Wędrówka do krainy między życiem a śmiercią.

Kim Gordon – No Home Record
Jarek Szczęsny:

Zaskoczenie? Niekoniecznie.

Boreal Massif – We All Have Impact (Even Hippies Do)
Paweł Gzyl:

Trip-hop is not dead (yet).

Electric Sewer Age – Contemplating Nothingness
Maciej Kaczmarski:

Kopia mistrza.

Emptyset – Blossoms
Paweł Gzyl:

Producenci z Bristolu wkraczają na nowe terytoria.

Nagrobki – Pod Ziemią
Jarek Szczęsny:

Poważni jak śmierć.

LDY OSC – sōt
Paweł Gzyl:

Click & cuts na nowo.

Nick Cave and the Bad Seeds – Ghosteen
Jarek Szczęsny:

Pomnik żałoby.

Pablo Mateo – Weird Reflections Beyond The Sky
Paweł Gzyl:

Techno do tańca.

Danny Brown – uknowhatimsayin¿
Jarek Szczęsny:

Gorączkowe wizje rapera.

9t Antiope – Grimace
Jarek Szczęsny:

Mikrus.

Malin Genie – Anthropomorphic Sympathy
Paweł Gzyl:

Stylowe electro i IDM w duchu lat 90.

Telefon Tel Aviv – Dreams Are Not Enough
Mateusz Piżyński:

Gdy w Tel Avivie zgaśnie światło…Ambient Park 2014

W tym roku odbędzie się piąta edycja festiwalu Ambient Park w Białymstoku. Organizatorzy podali już wszystkie szczegóły dotyczące tegorocznego programu imprezy.

Ambient Park zaplanowano na 15 sierpnia. Oprócz czysto muzycznych doznań, jakie pojawiają się w trakcie tego wyjątkowego dnia w Parku Planty, można będzie także przyjrzeć się instalacjom i niekonwencjonalnej scenografii. Kolejną edycję wydarzenia uświetnią dwaj goście z zagranicy: Rafael Anton Irisarri ze Stanów Zjednoczonych oraz Svarte Greiner z Norwegii.

Rafael Anton Irisarri

Rafael Anton Irisarri to pochodzący z Seattle kompozytor, multiinstrumentalista, artysta interdyscyplinarny i kurator. Na światowej scenie kojarzony jest przede wszystkim z ambientem, brzmieniami dronowymi czy współczesną muzyką klasyczną, ale jego działalność wykracza daleko poza pole czysto muzyczne. Często angażuje się w organizację wydarzeń artystycznych, projekty, w których łączone są różne formy sztuki oraz w warsztaty, np. z field recordingu.

Twórczość muzyczna Rafaela to połączenie pulsujących basów, płynących tonów i wciągających tekstur przekładających się na niesamowitą atmosferę jego utworów. Zróżnicowane formy wyrazu Irisarriego mają jednak wspólny mianownik: piękno muzyki elektronicznej graniczącej z symfoniczną. Na Ambient Parku wystąpi na żywo ze specjalnym show 4.1 surround doskonale wykorzystującym przestrzenie białostockich Plant. Artysta współpracował z Biosphere, Fenneszem, Echospace czy Pantha Du Prince oraz grał na tak znakomitych festiwalach jak Sonar w Barcelonie czy Mutek w Montrealu.

W kwietniu 2014 r. ukazał się drugi album duetu Orcas – „Yearling” (nasza recenzja) z udziałem Rafaela Antona Irisarriego. Jeszcze pod koniec tego roku Irisarri opublikuje swój kolejny solowy longplay – „The Unintentional Sea” (Room40).

Erik K. Skodvin

Svarte Greiner to alias Erika K. Skodvina – norweskiego artysty mieszkającego obecnie w Berlinie. Oprócz solowej muzycznej działalności jako Svarte Greiner, Erik tworzy wraz z Otto Totlantem duet Deaf Center. Na tym jednak działalność Erika się nie kończy. Na co dzień pracuje jako grafik, tworzący głównie na zlecenie wytwórni płytowych, artystów i zleceniodawców związanych z przemysłem muzycznym. Prowadzi również wytwórnie płytową Miasmah, słynącą z doskonałej selekcji wydawnictw oscylujących wokół ambientu, eksperymentalnej elektroniki i modern classical. Svarte Greiner skupia się na mroczniejszych areałach muzyki. Jego brzmienie charakteryzuje wyraźnie filmowy, działający na wyobraźnię charakter, a użycie trzasków, dronów i niepokojących dźwięków zdecydowanie wzmacnia siłę twórczości Skodvina.

Znamienitych gości godnie supportować będzie białostocki producent – Wound – tworzący muzykę z pogranicza ambientu, drone’u i glitchu. W jego muzyce instrumenty takie jak smyczki czy pianino swobodnie przeplatają się z elektronicznymi, nieoczywistymi dźwiękami tworząc odrealnioną mieszankę z pogranicza snu, koszmaru i jawy. Jako Wounds wydał płyty w netlabelach w Polsce oraz w Finlandii. Niedawno postanowił skierować swoją twórczość na bardziej osobiste tory, dlatego też nazwa projektu uległa zmianie. Jego najnowsza płyta, „Clinomania”, zostanie wydana jeszcze w tym roku.

Profil na Facebooku »Profil na BandCamp »

Powyższe koncerty odbędą się późnym wieczorem, a w ciągu dnia będzie można posłuchać DJ-ów i promotorów kojarzonych z kolektywem, wytwórnią płytową i sceną festiwalową w jednym – Technosoul. Dtekk i Essence starannie wyselekcjonują utwory, które będą umilać sierpniową sielankę w parku, miejscami zabierając słuchaczy w lekko niebezpieczne i mroczne rejony.

Ambient Park to wydarzenie o charakterze prorodzinnym i ekologicznym. Partnerem akcji jest „Nasz Białystok jest Eko”. Impreza została dofinansowana ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

 

Strona Facebook Ambient Park: www.facebook.com/events

Strona Original Source Up To Date: www.uptodate.pl

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.