Shed – Oderbruch
Paweł Gzyl:

Szperając w zbiorowej pamięci.

KTLH – Azathoth
Jarek Szczęsny:

Egzorcyści będą mieć pełne ręce roboty.

Koenraad Ecker & Frederik Meulyzer – Carbon
Paweł Gzyl:

Wizyta na Spitsbergenie.

Planetary Assault Systems – Live At Cocoon Ibiza
Paweł Gzyl:

Techno z saksofonem? Czemu nie!

Olo Walicki & Jacek Prościński – Llovage
Jarek Szczęsny:

Uciekająca sekcja rytmiczna.

Abul Mogard – Kimberlin
Maciej Kaczmarski:

Elegia na odejście.

Tobias Preisig – Diver
Łukasz Komła:

Skoncentrowana powódź.

Lee Gamble – Exhaust (Flush Real Pharynx Part 2)
Paweł Gzyl:

Powrót do korzeni.

Various Artists – Pop Ambient 2020
Paweł Gzyl:

Ambient jak skała.

FKA Twigs – Magdalene
Jarek Szczęsny:

Jedno płuco.

Sarin – Moral Cleansing
Paweł Gzyl:

EBM wyszlifowany na najwyższy połysk.

Mary Komasa – Disarm
Przemysław Solski:

Rozbrójmy się.

Black Sea Dahu – No Fire in the Sand
Łukasz Komła:

Tonąc w lekkości.

DJ Shadow – Our Pathetic Age
Jarek Szczęsny:

Ilość nie przekłada się na jakość.Stara Rzeka, X-NAVI:ET, HATI i kIRk na koncertach w Polsce

25 września rozpocznie się wspólna trasa koncertowa projektów Stara Rzeka i X-NAVI:ET, a także będzie można wybrać się na występy HATI i tria kIRk. Sprawdźcie szczegóły!

stara rzeka

fot. Marcin Szymczak

Kuba Ziołek – muzyk znany z takich grup jak Kapital, Alameda 3, Hokei, T’ien Lai, Ed Wood, Innercity Ensemble. Występuje solo jako Stara Rzeka, wykorzystuje przetworzone dźwięki gitary elektrycznej w duchu muzyki noise, drone i psychodelicznej. Debiutancki album Starej Rzeki pt. „Cień chmury nad ukrytym polem” (nasz wywiad) wydany wiosną 2013 r. w wersji kompaktowej (Instant Classic) i na kasecie (Few Quiet People), spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony słuchaczy i mediów. W 2013 roku Ziołek został nominowany do prestiżowej nagrody Paszporty Polityki za swoją działalność na polu muzyki alternatywnej.

xnaviet, foto Anna Mehring

fot. Anna Mehring

Rafał Iwański – artysta dźwiękowy, solo występuje jako X-NAVI:ET, jego elektroakustyczne kompozycje budowane są na brzmieniu modyfikowanych analogowo i cyfrowo instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz dźwięków znalezionych. Jest muzykiem grup HATI, Kapital, Voices of the Cosmos, Innercity Ensemble. W październiku 2013 ukazała się jego druga płyta winylowa „Dead City Voice” (Eter Records / Zoharum), album został opublikowany także na kasecie (Instant Classic). R. Iwański zagrał setki koncertów w Europie i USA, także w kooperacji z innymi artystami.

Trasa X-NAVI:ET i Stara Rzeka:

25.09 – Łódź, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, godz. 20.00

Wydarzenie na FB: www.fabrykasztuki.org

26.09 – Bytom, Wolne Tory TSA, godz. 20.00

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/wolne.tory

27.09 – Kraków, Alchemia, ul. Estery 5, godz. 20.00 (+ Thaw Ensemble))) i Artur Rumiński)

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

fot. Wojciech Zięba

HATI (Rafał Iwański i Rafał Kołacki) – grupa muzyczna bazująca na brzmieniu instrumentów akustycznych – etnicznych i obiektów z recyklingu, łącząca eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Od 2003 r. grupa zagrała kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Węgrzech i na Litwie. Muzycy pojawili się też na wielu ważnych festiwalach muzyki współczesnej i sztuki audiowizualnej, jak m.in. Unsound Festival w Nowym Jorku, Equinox Festival w Londynie, Laut Und Luise Festival w Getyndze, Menuo Juodaragis na Litwie, Fano Free Folk Festival w Danii, CTM w Berlinie, Ars Electronica w Linz, Trans/Wizje w Warszawie.

Muzycy HATI brali udział w nagraniach, realizacji i wydaniu kilkudziesięciu płyt oraz współpracowali koncertowo i w studio m.in. z takimi artystami jak Z’EV, John Zorn, Sławomir Ciesielski (ex Republika), Marek Styczyński (Karpaty Magiczne), Andrzej Przybielski, PURE, Robert Curgenven, grupa PAS, Steve Buchanan, Mirt. Albumy HATI zbierały świetne recenzje w prasie polskiej i zagranicznej. Od 2007 r. podstawowy skład HATI to Rafał Iwański (m.in. X-NAVI:ET, Kapital, Voices of the Cosmos, Innercity Ensemble) i Rafał Kołacki (m.in. Mammoth Ulthana, Tonopolis, Innercity Ensemble). R. Iwański i R. Kołacki są też pomysłodawcami i współorganizatorami międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival organizowanego od 2007 r. w CSW Znaki Czasu w Toruniu.

kIRk

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, zatem każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

Koncert HATI i kIRk:

05.10 – Sopot, Teatr na Plaży, godz. 19.30,

Szczegóły: www.teatrnaplazy.pl

 

Koncert Hati:
28.11 – Bydgoszcz, strych Biblioteki Miejskiej i Wojewódzkiej

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.