Foghorn – Thanatos
Jarek Szczęsny:

Album wysokooktanowy.

Subjected – Pictures From The Aftermath
Paweł Gzyl:

Ambientowa afirmacja życia i miłości.

Billy Woods And Kenny Segal – Hiding Places
Jarek Szczęsny:

Ciężki i ponury.

Ellen Arkbro – Chords
Paweł Gzyl:

Filozofia czystego akordu.

BNNT is Patrick Higgins – Multiversion #1
Jarek Szczęsny:

Część pierwsza.

Opla – Obertasy
Jarek Szczęsny:

Modernizacja polskiej wsi.

Zguba – Potwarz
Jarek Szczęsny:

Zagadkowa umysłowość.

Erith – Speed of Light
Przemysław Solski:

Niebanalny styl, kosmiczna muzyka, swoboda na scenie, tak w kilku słowach można określić nowe zjawisko na polskim rynku.

Øyvind Torvund – The Exotica Album
Łukasz Komła:

W egzotycznym zwierciadle.

Sciahri – Double-Edged
Paweł Gzyl:

Plemienny minimal.

Various Artists – ePM Selected Vol. 7
Paweł Gzyl:

Dziesięć house’owych sztosów.

Dren – Time And Form
Paweł Gzyl:

Black metal przekuty na nowoczesną elektronikę.

Dots (Uwe Schmidt) – Dots
Ania Pietrzak:

Śladami czarów w kosmicznej otchłani.

S S S S – Walls, Corridors, Baffles
Paweł Gzyl:

Power ambient z Lucerny.Nowości z U Know Me Records

Sprawdźcie nowe projekty Sonar oraz Sotei, świeży LP Lower Entrance oraz unikalny album z remiksami płyty „Polka”.

Sonar

Ten nowo powstały projekt tworzą producent Łukasz Stachurko (współtwórca RYS), perkusista Rafał Dutkiewicz, pianista Artur Bogusławski i debiutująca oficjalnie na wokalu Lena Osińska. Fascynacja trip-hopem oraz zmysłową elektroniką zaowocowała oryginalnym brzmieniem, bo ciężko klimat Sonara z czymkolwiek porównać. Wyłącznie polskie teksty (autorstwa Mateusza Holaka), żywa perkusja, doświadczony pianista, kwartet smyczkowy, kilku ciekawych gości, a przede wszystkim głos Leny to składniki albumu „Pętle”, który ukaże się jeszcze w tym roku sumptem U Know Me Records.

http://www.facebook.com/sonarmuzyka
http://www.instagram.com/sonar_muzyka/


Sonar – „Vaga”

________________________________________________________________________

Wojtek Mazolewski Quintet – „Polka Remixed”

Album „Polka” uzyskał status Złotej Płyty w Polsce, ale jego historia wciąż się rozwija. UKMR przedstawia pakiet remiksów i reinterpretacji oryginalnych utworów z bestsellerowej płyty. Na płycie, która ukaże się na winylu (Record Store Day, czyli 16.04.16), usłyszeć można wszystko to co świeże w polskiej muzyce: od klubowej elektroniki spod znaku RYS z rewelacyjną Justyną Święs, po hiphopowych innowatorów (Holak z Weną) i rapowych weteranów (Metro i O.S.T.R.). Poza tym na płycie odnajdziemy doświadczonych Enveego, Daniela Drumza i Hatti Vatti oraz Misię Furtak z Twardowskim oraz
zupełnego debiutanta (zwycięzce konkursu na remiks) Yoshiego Swxdn i mamy z pewnością jedną z najbardziej zaskakujących składanek remiksowych w historii naszej fonografii. Warto nadmienić, że mastering całości popełnił Marcin Cichy ze Skalpela, a intrygującą oprawę graficzną płyty stworzył Mateusz Holak.

Płyta wyjdzie w nakładzie 500 winyli + digitalowo na bandcampie. 16.04.16 w warszawskim Teatrze Syrena odbędzie się również oficjalny koncert promocyjny albumu, na którym wystąpi w pełnym składzie Wojtek Mazolewski Quintet oraz goście specjalni.


Wojtek Mazolewski Quintet feat. O.S.T.R. – „POLKA” (Metro Remix)
________________________________________________________________________

Lower Entrance – Butterlies

Konrad Psiuk pojawił się w U Know Me Records 5 lat temu, gdy ukazał się digitalowo jego materiał, który do dziś wzbudza emocje: https://uknowme.bandcamp.com/album/lower-entrance-ep
Na pierwszej EP-ce gościnnie udzieliła się m.in. Natalię Grosiak znana obecnie z Mikromusic. Parę lat później pojawiła się już na winylu druga EP-ka. Ważnym momentem w karierze Konrada było wyprodukowanie Temu Typowi Mesowi singla „LOVE YOUR LIFE”. Tym razem Lower Entrance proponuje materiał bez żadnych gości, 8 mocnych, elektronicznych numerów ze sporą ilością brudu i charakterystycznego tłustego brzmienia. Płyta wyjątkowo wyszła (29.02.16) w limitowanym nakładzie 200 CD oraz digitalowo. Grafikę opracował Jacek Rudzki, mastering popełnił Kwazar.www.soundcloud.com/lower-entrance
www.facebook.com/LowerEntrance/

________________________________________________________________________

SOTEI

To nowy projekt, który tworzy dwóch doświadczonych muzyków Sobura (perkusja) i Teielte (sampler). Póki co panowie wypuścili jeden singiel oraz poczynili remix numeru „Stres” na potrzeby remixowego albumu Albo inaczej, ale jeszcze w tym roku ma się ukazać ich debiutancki album.


SOTEI – „Opus”

https://www.facebook.com/soteimusic

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.