SCSI-9 – Squares & Circles
Paweł Gzyl:

Pierwszy nowy album projektu od siedmiu lat.

Sarathy Korwar – More Arriving
Jarek Szczęsny:

Muzyka migracji.

Sandro Perri – Soft Landing
Jarek Szczęsny:

Chłód melodii.

Rhys Fulber – Ostalgia
Paweł Gzyl:

„I’m living in the 80s”

IRAH – Diamond Grid
Przemysław Solski:

Siatka utkana z ciekawości.

Strycharski Kacperczyk Szpura – I love you SDSS
Jarek Szczęsny:

Oglądanie nerwów.

!!! (Chk Chk Chk) – Wallop
Mateusz Piżyński:

Ciężkość punka z lekkością funka.

cover
Barker – Utility
Paweł Gzyl:

Transhumanistyczne przyjemności.

Monya – Straight Ahead
Paweł Gzyl:

Industrialne techno o pozytywnej energii.

Wojciech Golczewski – The Priests Of Hiroshima
Jarek Szczęsny:

Ścieżka dźwiękowa dla ery atomowej.

Múm – Yesterday Was Dramatic – Today Is OK
Paweł Gzyl:

Klasyk emotroniki.

Hildur Guðnadóttir – Chernobyl (OST)
Jarek Szczęsny:

Wyobrazić sobie niewyobrażalne.

Pruski – Black Birds
Jarek Szczęsny:

Wyszlifowany onyks.

Jaromir Kamiński, Rafał Warszawski, Palms Palms, Break Janek
Ania Pietrzak:

Beats & breaks idealne na koniec wakacji…Nowosci z Zoharum

Cztery nowe albumy – każdy z inną odmianą eksperymentalnej elektroniki.

Gaap Kvlt to ukrywający tożsamość, zakapturzony specjalista od mrocznego, transowego, powolnego techno, w którym inspiracje egzotyczną world music spotykają się z syntetycznym brzmieniem w duchu industrialnych przestrzeni Berlina. Na koncie ma kasetę „Iconnu”, dwie EP-ki oraz debiutancki album „Void” wydany w barwach wytwórni MontypeRec. Jego nowa płyta została wydana przez Zoharum i nosi tytuł „Jinn”. Gaap Kvlt zapuścił się tym razem w nieco odmienne od wcześniejszych nagrań rejony. Bliskowschodnie melodie pełne ciepłego powietrza mieszają się tu z mroźnym uczuciem niepokoju, a dronowe wyziewy z chaotycznym noise’m. A inspirację stanowiła proza Paula Bowlesa.

RARA (wcześniej Przed Państwem Rara) to przedsięwzięcie zainicjowane przez Rafała Skoniecznego, wokalistę i gitarzystę alternatywnego Hotelu Kosmos. W 2015 roku wydał on solowy album „Planet Death Architecture” dla Nasiona. Teraz RARA powraca jako pełnowymiarowy zespół z nowym krążkiem zatytułowanym „W//\TR”. Jest to concept-album rozwijający i domykający wątki rozpoczęte na wspomnianym debiucie. Zawarta na nim muzyka ociera się o folk budowany na zapętlonych sekwencjach gitarowych, lecz czerpie przy tym również z ambientu, dronów, world music, avant-popu, a nawet… techno.

WIDT to efekt kolaboracji audiowizualnej dwóch sióstr – Antoniny Nowackiej (muzyka) i Bogumiły Piotrowskiej (analogowe wizualizacje generowane w czasie rzeczywistym). Ich debiutancki album składa się z siedmiu kompozycji, z których każda ma również wariant wizualny jako pełnoprawny jej odpowiednik. Aby przekazać pełną treść i możliwości jej wpływu na odbiorcę materiał został wydany w formie zestawu CD + DVD. Jest on dokumentacją rozszerzenia indywidualnych motywów z improwizowanych sesji audiowizualnych, które zostały zrealizowane z wykorzystaniem głosu, syntezatorów, efektów, analogowego sprzętu wideo oraz… starego telewizora.

Murmurists to projekt, który zrodził się w umyśle Anthonego Donavana (ex-Vultures Quartet) w 1991 roku. Najpierw był to pseudonim firmujący solowe prezentacje artysty, ale z czasem zaczął on przyjmować formę spontanicznych grup improwizujących, tworzących dźwięki akompaniujące recytacjom prozy lidera. Dzisiaj to osiemnastoosobowa orkiestra, występująca często na żywo, wykorzystująca słowo mówione, taniec współczesny i elementy teatralne, jako środki wyrazu do ilustrowania i odegrania graficznych partytur Donavana. Album „I Am You, Dragging Halo” został nagrany w pięciu krajach w trakcie prawie trzech lat.

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.