Siavash Amini – Serus
Jarek Szczęsny:

Pływanie w stanie półsnu.

Foghorn – Thanatos
Jarek Szczęsny:

Album wysokooktanowy.

Subjected – Pictures From The Aftermath
Paweł Gzyl:

Ambientowa afirmacja życia i miłości.

Billy Woods And Kenny Segal – Hiding Places
Jarek Szczęsny:

Ciężki i ponury.

Ellen Arkbro – Chords
Paweł Gzyl:

Filozofia czystego akordu.

BNNT is Patrick Higgins – Multiversion #1
Jarek Szczęsny:

Część pierwsza.

Opla – Obertasy
Jarek Szczęsny:

Modernizacja polskiej wsi.

Zguba – Potwarz
Jarek Szczęsny:

Zagadkowa umysłowość.

Erith – Speed of Light
Przemysław Solski:

Niebanalny styl, kosmiczna muzyka, swoboda na scenie, tak w kilku słowach można określić nowe zjawisko na polskim rynku.

Øyvind Torvund – The Exotica Album
Łukasz Komła:

W egzotycznym zwierciadle.

Sciahri – Double-Edged
Paweł Gzyl:

Plemienny minimal.

Various Artists – ePM Selected Vol. 7
Paweł Gzyl:

Dziesięć house’owych sztosów.

Dren – Time And Form
Paweł Gzyl:

Black metal przekuty na nowoczesną elektronikę.

Dots (Uwe Schmidt) – Dots
Ania Pietrzak:

Śladami czarów w kosmicznej otchłani.3 Pytania: Paide

Dziś na nasze 3 pytania odpowiada Paweł Dunajko – aka Paide – założyciel labelu Outlines, promotor sceny footwork / juke.

Czego ostatnio słuchasz?

W ostatnich tygodniach słuchałem dużo i różnorodnie. Eli Keszler – wybitny artysta dźwiękowy i jeden z moich ulubionych perkusistów w ubiegłym roku wydał genialny album „Last Signs Of Speed”, na którym można usłyszeć wiele muzycznych tradycji (awangardę, dub) tworzących spójną całość.

Emptyset w „Borders” serwują kolejną odsłonę zrytmizowanego radykalizmu.

Gábor Lázár to spadkobierca tradycji Marka Fella i SND. Na swojej najnowszej płycie „Crisis Of Representation” kontynuuje redukcjonistyczny wątek znany z poprzednich dokonań.

Hprizm głównie jest kojarzony z Anti Pop Consortium, jednak podobnie do swoich APC-ziomów – Beansa i M. Sayyida, z powodzeniem realizuje się w solowej działalności.

W ubiegłym roku w labelu 12k pojawiły się albumy dwóch artystów, których muzykę bardzo sobie cenię i często do nich wracam. Dan Abrams jako Fenton oraz Keiichi Sugimoto jako FourColor.

C. Spencer Yeh znany z Burning Star Core, na albumie „Solo Voice I-X‎” zredukował muzykę wyłącznie do własnego, zapętlonego głosu i poszerzonych technik wokalnych.

Abu Ama na albumie „Arabxo Ishara” miejscami może kojarzyć się z Asian Dub Foundation, jednak mam wrażenie, że jego muzyka jest o wiele bardziej bogata i wielowątkowa.

Jackie Lynn to jeden z aliasów Haley Fohr, wokalistki z Chicago obdarzonej charakterystycznym, niskim głosem kojarzonej głównie z działalności w Circuit Des Yeux. Jej obecność na OFFie wieszczyłem już w ubiegłym roku, tak się jednak nie stało, ale za to pojawi się ona w Katowicach w najbliższe wakacje.

Nad czym obecnie pracujesz?

W tej chwili przygotowuję się do zaplanowanej na 6 lutego premiery kolejnej kasety w moim labelu outlines. Będzie za nią odpowiadał mieszkający w Hiroszimie CRZKNY, który jest jednym z najważniejszych reprezentantów japońskiej sceny footworkowej. Mam też już gotowy materiał na trzecią kasetę, która ukaże się w kwietniu.

Gdzie ewentualnie będzie można Cię w przyszłości usłyszeć lub jaki koncert rekomendujesz?

W najbliższym czasie nie będę miał okazji nigdzie występować, ale dla chętnych posłuchania mojej selekty zapraszam na stronę radio-alternator.com, gdzie w miarę możliwości staram się regularnie publikować swoje podcasty.

Jeśli zaś chodzi o cudze akty – proponuję rozkurzowy koncert Sebastiana Buczka we Wrocławiu 16 lutego, w Krakowie chętnie bym się wybrał do klubu 89 na sety Powella (3.02), Rrose (10.02) i L-visa 1990 (24.02), a jeśli ktokolwiek będzie miał okazję, to zachęcam do wzięcia udziału w dyskotece Jakuba Lemiszewskiego w Warszawie (3.02) w klubie MÓZG.

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

1 Komentarz

  1. Jędrek

    Ktoś w końcu wyłapał dana / fentona z 12 k , wcześniejsze albumy genialne !!!