Rod Modell – Captagon
Paweł Gzyl:

Mistrz dubowych brzmień prezentuje własną wizję techno.

Vanishing Twin – The Age of Immunology
Jarek Szczęsny:

Eskapizm potrzebny od zaraz.

Sstrom – Drenched 1 – 12
Paweł Gzyl:

Surowe techno z uszkodzonego komputera.

Mirt – Greed
Jarek Szczęsny:

Wątłe struktury.

Various Artists – 10 Years of Monkeytown
Paweł Gzyl:

Spojrzenie wstecz.

EABS – Slavic Spirits
Jarek Szczęsny:

Jazz w bardo.

Bartosz Kruczyński – Baltic Beat II
Jarek Szczęsny:

Nie chciałbym przesłodzić.

Resina – Traces (Remixes)
Mateusz Piżyński:

Najnowsze wydawnictwo naszej rodzimej, bardzo utalentowanej, artystki, Karoliny Rec (aka Resina) to zestaw 5 utworów, gdzie cztery to genialne reinterpretacje, za którymi stoją Abul Mogard, Lotic, Ben Frost i William Criag.

Różni artyści – Portrety
Jarek Szczęsny:

Sami perkusiści.

Tracey – Biostar
Paweł Gzyl:

Pastelowe electro wyjęte z klubowego kontekstu.

Laurence Pike – Holy Spring
Jarek Szczęsny:

Łyżeczką, a nie chochlą.

Altstadt Echo – This Work Contains Lead
Paweł Gzyl:

Rozdarcie między światem ducha i materii.

Luis Vicente & Vasco Trilla – A Brighter Side of Darkness
Łukasz Komła:

Rogate flow sięgające głębin.

Matias Aguyao – Support Alien Invasion
Paweł Gzyl:

Najbardziej wymagający album chilijskiego producenta.Jan Garbarek Group w Warszawie | 11 czerwca

Norweski wirtuoz saksofonu zagra ze swoją grupą na 20. urodzinach Białołęckiego Ośrodka Kultury

Lato w Warszawie to czas poszerzania muzycznych horyzontów jej mieszkańców. Co i rusz raczeni darmowymi koncertami w plenerze mają oni okazję zaznajamiać się z twórczością najznamienitszych artystów z Polski i całego globu. Mowa tu rzecz jasna o artystach, których, uczęszczając wyłącznie na komercyjne wydarzenia medialne, przeciętny Warszawiak mógłby nigdy nie poznać. Już od 23 lat w lipcowe i sierpniowe soboty na Starówce rozbrzmiewają dźwięki światowych tuzów jazzu. Z kolei od dwóch lat na Bródnie/Targówku w stolicy organizowany jest festiwal muzyki etnicznej Korzenie Europy, na którego ostatniej edycji w Parku Bródnowskim, pomimo trudności z dotarciem do Polski, zaprezentowała się tuwańska grupa Huun-Huur-Tu, a niewtajemniczeni mieszkańcy stolicy mogli poznać brzmienie wschodnich wibracji śpiewu alikwotowego. Co cieszy, takich wydarzeń w przestrzeni miejskiej jest coraz więcej, a wybierać można zarówno w miejscach na mapie Warszawy, jak i w gatunkach muzyki.

11 czerwca, na okazję obchodów 20-lecia działalności Białołęckiego Ośrodka Kultury, do Parku Picassa na Białołęce ze swoją znakomitą świtą ściągnie Jan Garbarek. Norweski saksofonista pojawi się w Warszawie ze swoim wieloletnim współpracownikiem – niemieckim klawiszowcem Rainerem Brüninghausem, indyjskim perkusistą Trilokiem Gurtu oraz brazylijskim basistą Yuri Danielem. Pierwsi dwaj poszczycić się mogą ciekawą karierą solową i wydawnictwami dla takich wytwórni, jak monachijski ECM, czy CMP Records. Z kolei Daniel, oprócz muzycznej współpracy w obrębie jazzu, figurował dotychczas głównie jako akompaniujący na nagraniach artystów szeroko rozumianej portugalskiej sceny muzyki popularnej. Poniżej mały spoiler nadchodzącego koncertu Jan Garbarek Group w postaci nagrania z występu grupy na festiwalu MaiJazz zorganizowanego w 2013 roku w norweskim Stavanger.

Koncert planowany jest na godzinę 20. Wcześniej warto przyjść do Parku Henrykowskiego przy ulicy Klasyków, gdzie od 17 zbliżone stylistycznie dźwięki serwować będzie Wojtek Mazolewski. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych – cyklu kwartalnych koncertów odbywających się w Białołęckim Ośrodku Kultury od stycznia 2016 roku.

 

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.