HVL – Rhythmic Sonatas
Paweł Gzyl:

Jak to się robi w Gruzji.

Marek Kamiński – Not Here
Łukasz Komła:

Patrzeć w gwiazdy leżąc wśród nich.

These New Puritans – Inside The Rose
Maciej Kaczmarski:

Na wzburzonym morzu.

Christian Löffler – Graal (Prologue)
Paweł Gzyl:

Popowo i trance’owo.

Ifriqiyya Electrique – Laylet el Booree
Łukasz Komła:

Jeszcze więcej krwi, potu i transu!

Tommy Four Seven – Veer
Paweł Gzyl:

Brytyjski mocarz powraca wreszcie z nowym albumem.

Stefan Goldmann – Tacit Script
Paweł Gzyl:

Konceptualna awangarda wywiedziona z techno i house’u.

DJ Spider – Democide
Paweł Gzyl:

Ucieczka z Nowego Jorku.

Sonmi451 – Nachtmuziek
Ania Pietrzak:

„Nie przeszkadzać”.

Janus Rasmussen – Vin
Mateusz Piżyński:

Deep house’owy kalendarz połówki Kiasmosa.

Various Artists – Velvet Desert Music Vol. 1
Paweł Gzyl:

Nowy cykl kompilacji kolońskiej tłoczni.

Psyk – A Moment Before
Paweł Gzyl:

Hiszpański producent wraca do swoich korzeni.

Mary Lattimore & Mac McCaughan – New Rain Duets
Jarek Szczęsny:

Cztery utwory, dwoje wykonawców i jedna sesja na żywo.

Chúpame El Dedo – No Te Metas Con Satan
Łukasz Komła:

Psychodeliczna cumbia staje do walki z Szatanem!Jan Garbarek Group w Warszawie | 11 czerwca

Norweski wirtuoz saksofonu zagra ze swoją grupą na 20. urodzinach Białołęckiego Ośrodka Kultury

Lato w Warszawie to czas poszerzania muzycznych horyzontów jej mieszkańców. Co i rusz raczeni darmowymi koncertami w plenerze mają oni okazję zaznajamiać się z twórczością najznamienitszych artystów z Polski i całego globu. Mowa tu rzecz jasna o artystach, których, uczęszczając wyłącznie na komercyjne wydarzenia medialne, przeciętny Warszawiak mógłby nigdy nie poznać. Już od 23 lat w lipcowe i sierpniowe soboty na Starówce rozbrzmiewają dźwięki światowych tuzów jazzu. Z kolei od dwóch lat na Bródnie/Targówku w stolicy organizowany jest festiwal muzyki etnicznej Korzenie Europy, na którego ostatniej edycji w Parku Bródnowskim, pomimo trudności z dotarciem do Polski, zaprezentowała się tuwańska grupa Huun-Huur-Tu, a niewtajemniczeni mieszkańcy stolicy mogli poznać brzmienie wschodnich wibracji śpiewu alikwotowego. Co cieszy, takich wydarzeń w przestrzeni miejskiej jest coraz więcej, a wybierać można zarówno w miejscach na mapie Warszawy, jak i w gatunkach muzyki.

11 czerwca, na okazję obchodów 20-lecia działalności Białołęckiego Ośrodka Kultury, do Parku Picassa na Białołęce ze swoją znakomitą świtą ściągnie Jan Garbarek. Norweski saksofonista pojawi się w Warszawie ze swoim wieloletnim współpracownikiem – niemieckim klawiszowcem Rainerem Brüninghausem, indyjskim perkusistą Trilokiem Gurtu oraz brazylijskim basistą Yuri Danielem. Pierwsi dwaj poszczycić się mogą ciekawą karierą solową i wydawnictwami dla takich wytwórni, jak monachijski ECM, czy CMP Records. Z kolei Daniel, oprócz muzycznej współpracy w obrębie jazzu, figurował dotychczas głównie jako akompaniujący na nagraniach artystów szeroko rozumianej portugalskiej sceny muzyki popularnej. Poniżej mały spoiler nadchodzącego koncertu Jan Garbarek Group w postaci nagrania z występu grupy na festiwalu MaiJazz zorganizowanego w 2013 roku w norweskim Stavanger.

Koncert planowany jest na godzinę 20. Wcześniej warto przyjść do Parku Henrykowskiego przy ulicy Klasyków, gdzie od 17 zbliżone stylistycznie dźwięki serwować będzie Wojtek Mazolewski. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych – cyklu kwartalnych koncertów odbywających się w Białołęckim Ośrodku Kultury od stycznia 2016 roku.

 

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.