Hieroglyphic Being – The Red Notes
Jarek Szczęsny:

Pokręcone dźwięki, stylistyczne zawijasy i poskręcana wyobraźnia.

Tracey Thorn – Record
Mateusz Piżyński:

Disco synthy jakoby luksusowe.

Tomasz Mreńca – Peak (+konkurs CD)
Bartek Woynicz:

Przestrzenny podmuch chłodu.

Everything is Recorded by Richard Russell
Jarek Szczęsny:

Dobrze jest być szefem.

Kenneth James Gibson – In The Fields Of Nothing
Paweł Gzyl:

Ambient (nie) na te czasy.

DiNT – Hooker / Hooker Remixed
Mateusz Piżyński:

Techno potępieńców

Borusiade – A Body
Paweł Gzyl:

Zatrzymana w połowie drogi.

Brett Naucke – The Mansion
Jarek Szczęsny:

Psychotropowe  gobeliny.

E. Ruscha V – Who Are You
Paweł Gzyl:

Przywołując ducha new age.

Mech – Sub-Clouds
Jarek Szczęsny:

Miara głębokości.

The Herbaliser – Bring Out The Sound
Mateusz Piżyński:

Duchów Ninja Tunes obcowanie.

Plaster – Transition
Paweł Gzyl:

Bazowa edycja.

Edit Select – Cyclical Undulations
Paweł Gzyl:

Modulacje i transformacje.

Matias Aguayo & The Desdemonas – Sofarnopolis
Łukasz Komła:

Dystopijna mieszanina światów.DJ Python – Dulce Compañia

Odświeżająca wersja reggaetonu.

Chociaż Brian Piñeyro mieszka dziś w nowojorskim Queens, kiedyś wychowywał się w Ekwadorze. I przeniósł do serca USA typową dla latynoskich społeczności familiarność. Nic więc dziwnego, że w jego małym mieszkaniu, pełnym winylowych płyt i muzycznego sprzętu, spotykają się dziś mniej lub bardziej znani outsiderzy z lokalnej sceny klubowej – w tym tak popularne postacie, jak Anthony Naples czy Huerco S. Wszyscy przeszli podobną drogę – od tworzenia odpychającego noise’u, do coraz bardziej przyjaznego house’u i ambientu.

Piñeyro lubował się w ekstremalnych dźwiękach, kiedy mieszkał w Chicago. Z czasem zaczęła go irytować elitarność sceny noise. I wtedy zaczął bywać w tanecznych klubach – co sprawiło, iż sam postanowił tworzyć prezentowaną tam muzykę. Do dziś objawił swój talent pod kilkoma pseudonimami, z których najważniejsze to Luis, DJ Wey, Deejay Xanax i DJ Python. Szczególnie ciekawe rezultaty osiągnął nagrywając pod tym ostatnim szyldem EP-kę „¡Estéreo Bomba! Vol. 1”. Jej kontynuacją jest debiutancki album producenta dla nowej wytwórni Anthony’ego Naplesa – Incienso.

Zaskakująco odświeżająca to muzyka. Piñeyro śmiało sięga po połamane rytmy, ale nie tylko te wywiedzione z angielskiego breakbeatu („Las Palmas”) czy jamajskiego dubu („Toda Era Azul”), ale przede wszystkim z modnego obecnie reggaetonu („Cual”). Nie cytuje ich jednak dosłownie, tylko redukuje, spowalnia i pogłębia, zanurzając jednocześnie w onirycznej elektronice o jednoznacznie ambientowym tonie („Acostados”). Mozaikę tę uzupełniają minimalistyczne, ale wyraziste motywy melodyczne, niesione przez egzotyczne sample („Esteban”) czy przetworzone wokalizy („Yo Ran Do”).

Efekty są naprawdę świetne: pulsująca gorącymi rytmami taneczna muzyka, którą spowija jednak przyjemna mgiełka nostalgii, a nawet łagodnego smutku. Czuć w tych dźwiękach ogromną emocjonalność ich twórcy – być może wypływającą z jego indywidualnych cech osobowościowych, a być może wynikającą z latynoskiego pochodzenia czy faktu życia poza własną ojczyzną. Nic więc dziwnego, że nagrania z „Dulce Compañia” uwodzą nietypowym kontrastem, wyciszoną zmysłowością i czułą melancholią. Piękna to płyta – idealna na tęsknotę za odchodzącym latem.

Incienso 2017

www.facebook.com/officialartistanddjpage

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

komentarze 2

  1. pdymm

    świetna płyta. prosta, ale klimatyczna. „todo eral azul” – wymiata.

  2. jędrek

    Nie wiedziałem że ten klimat teraz jest ” modny ” 😉