Rafael Anton Irisarri – Peripeteia
Jarek Szczęsny:

Ambient wagi ciężkiej.

Bouchons d’oreilles – Stray Dog with a Collar
Jarek Szczęsny:

W połowie drogi.

Chouk Bwa & The Ångströmers – Vodou Alé
Łukasz Komła:

Voodoo z przyszłości.

Ben Lukas Boysen – Mirage
Jarek Szczęsny:

Pokaz iluzji.

Siema Ziemia – Siema Ziemia
Jarek Szczęsny:

Dodatkowe skurcze mięśni.

Fluxion – Perspectives
Paweł Gzyl:

Nostalgia po grecku.

Lawrence English – Lassitude
Jarek Szczęsny:

Doskonała pustka.

Elysia Crampton – ORCORARA 2010
Jarek Szczęsny:

Niepowstrzymana losowość.

Kaitlyn Aurelia Smith – The Mosaic of Transformation
Jarek Szczęsny:

Cały zestaw radosnych nastrojów.

Phillip Sollman – Monophonie
Paweł Gzyl:

Muzyczna maszyneria.

Vladislav Delay & Sly Dunbar & Robbie Shakespeare – 500-Push-Up
Paweł Gzyl:

„Rakka” uzupełniona o dubowy puls.

Zguba – Pomór
Jarek Szczęsny:

Nieustający marsz kostuchy.

Richu M – House Of The Vaporising Sun
Bartek Woynicz:

Ten tytuł mówi wszystko.

Maenad Veyl – Reassessment
Paweł Gzyl:

Muzyka z sali operacyjnej.Płyta roku 2017

Płyta roku 2017 według czytelników Nowamuzyka.pl

Jak co roku 15 stycznia, w dniu urodzin Nowamuzyka.pl, prezentujemy Wam wyniki plebiscytu na Płytę Roku czytelników. To już trzynasta edycja głosowania. Zobaczcie wyniki!

Na płytę roku 2017 oddało swój głos ponad 230 osób. Oto pierwsza dziesiątka – a poniżej lista osób, które wygrały bon o wartości 100 PLN w sklepie Monoton. Gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do zakupów 🙂

Płyta roku 2017: Bass Astral X Igo – „Orell” (370 punktów)

Brawo Bass Astral X Igo! Ten wynik to dowód na liczną grupę wiernych i oddanych fanów duetu. 30 grudnia panowie opublikowali na swoim Fan Page link do naszego plebiscytu – i się zaczęło! Efekt: pierwsze miejsce w naszym zestawieniu, do tego potężna przewaga nad pozostałymi wydawnictwami.

2. GAS – „Narkopop” (60 punktów)

Mamy zatem na nowym albumie Gas wszystko to, co powinien zawierać idealny ciąg dalszych klasycznych płyt projektu – pisał Paweł Gzyl w swojej recenzji płyty.

Nasza recenzja GAS – „Narkopop” »

3. EABS – „Repetitions (Letters To Krzysztof Komeda)” (48 punktów)

Ten album to bezwzględnie fantastyczny przykład jak można tworzyć nową jakość z archiwalnego budulca. To jedna z tych płyt, których nie można pominąć będąc choć trochę zainteresowanym jazzem i/lub hip-hopem – Bartek Woynicz.

Nasza recenzja EABS – „Repetitions” »

4. Forest Swords – „Compassion” (46 punktów)

Drugi album Forest Swords to pokłosie ogromnego arsenału muzycznych inspiracji. Kuchnia fusion w najlepszej postaci. – Mateusz Piżyński.

Nasza recenzja Forest Swords – „Compassion” »

5. Das Moon – „Dead” (45 punktów)

Kolejna niespodzianka w plebiscycie. Nie recenzowaliśmy „Dead”, tymczasem płyta znalazła się wyjątkowo wysoko w naszym zestawieniu. Czas nadrobić zaległości.

6. Bicep – „Bicep” (43 punkty)

W końcu Bicep nagrywają dla Ninja Tune, wytwórni która dba nie tylko o dźwięki, ale także o emocje w elektronice. Ta płyta potwierdza, że Bicep są we właściwym miejscu – Ania Pietrzak.

Nasza recenzja Bicep – „Bicep” »

7. Arca – „Arca” (41 punktów)

Całość brzmi bardzo prawdziwie i autentycznie. To muzyka brudna, umazana krwią i momentami nieznośnie obłąkana – Mateusz Piżyński.

Nasza recenzja Arca – „Arca” »

8. Blanck Mass – „World Eater” (38 punktów)

Artysta, niczym targany sprzecznymi emocjami kochanek, jest na przemian czuły i brutalny, emocjonalny i chłodny, ekstatyczny i melancholijny, przyziemny i transcendentalny – Maciej Kaczmarski.

Nasza recenzja Blanck Mass – „World Eater” »

9. Alessandro Cortini – „Avanti” (37 punktów)

Nostalgii nie ma tu w nadmiarze. Została zbilansowana innymi ludzkimi odczuciami uwypuklonymi przez muzykę. Smutek z radością przenikają się znakomicie – Jarosław Szczęsny

Nasza recenzja Alessandro Cortini – „Avanti” »

10. LCD Sooundsystem – „American Dream” (36 punktów)

Sam album wymyka się jednoznaczności. Nie jest tak ordynarnie ekscentryczny, ani roztańczony jak bywało w przeszłości. Dominują odcienie szarości – Jarek Szczęsny.

Nasza recenzja LCD Sooundsystem – „American Dream” »

Nagrody – zwycięzcy

Spośród ponad 230 osób wylosowaliśmy szczęśliwą trójkę, która otrzyma bony na kwotę 100 PLN do wydania w sklepie internetowym Monoton. Oto zwycięzcy:

 • Marcin Wandzel
 • Daniel Obniski
 • Rafał Skowroński

Poprzednie edycje naszego plebiscytu:

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

komentarzy 13

 1. DywiDenDa

  gdzie Zara Larsson, Dua Lipa, Taylor Swift, Natalia Nykiel, Demi Lovato, Miley Cyrus, Shakira, Margaret zcy nwaet Lindsey Stirling?! dlatego jo sie pytom kaj je Bytom?? mega suaba lista, zero fame. eslo

 2. alex

  Chętnie zaglądam na Nową Muzykę. Roczne podsumowania i wyniki plebiscytu zawsze były dla mnie ciekawym przeglądem tego, co fajnego dzieje się w muzyce. Ale tegoroczne pierwsze miejsce potraktuję w kategoriach wpadki albo mało śmiesznego żartu. Tak, wiem: zdecydowali „czytelnicy”, to tylko zabawa, nie ma co się spinać, ale pozostaje pytanie, czy jest sens przeprowadzać kolejne plebiscyty w takiej formule, skoro wystarczy grupa osób zapatrzonych w swoich idoli, by odpowiednio „ustawić” taki ranking, Zresztą widać, że sam zespół ma świadomość tego, że o jego wygranej przesądziła wyłącznie mobilizacja grupki fanów. Nie zdziwię się, jeśli za rok też zajmą pierwsze miejsce. Oczywiście dalej będę z chęcią zaglądał do serwisu, ale „płyta roku wg czytelników” straciła dla mnie swoją wartość 😉

 3. Roman

  No i po co tak utyskiwać? Po co jątrzyć? Można się było tego spodziewać. To plebiscyt Czytelników, a nie botów. A Czytelnicy to ludzie. A na ludziach można się tylko zawieść.

  • alex

   Wątpię, aby osoby głosujące w tegorocznym plebiscycie, szczególnie na ostatecznego zwycięzcę, były stałymi czytelnikami NM.

 4. Jędrek

  Wyluzujcie , moi faworyci też nie wygrali 🙂 no i znów nie wygrałem talonu na plyty 🙂 pozdrawiam wszystkich !!!

 5. Khan85

  trudno traktować poważnie to podsumowanie (podobnie jak redakcyjne), kolejny strzał w stopę dla NM. inny dowód? „Sonno” Cortiniego to płyta z 2014 roku… i tyle w temacie

  • Krzysiek Stęplowski

   W zestawieniu wszystko już gra. Zapewne chodzi Ci o miejsce 1? Pamiętaj, że w tym plebiscycie liczą się głosy uczestników. A jak z pozostałymi płytami? Również niepoważne? 🙂 Pozdrawiam!

   • Khan85

    nadal trochę niepoważne bo ten Das Moon też jak piącha do nosa. no i przede wszystkim za mało techno o którym tyle pisze Paweł Gzyl. tę listę broni właściwie tylko GAS i Cortini no bo przecież nie jakiś EABS ani tym bardziej modny wyjec Arca…

 6. Czytelnik

  1-sze miejsce? Absolutnie niepoważny wynik. Gdzie leży błąd?…

 7. kleschko

  Mobilizacja znajomych i fanów Bass Astral X Igo ?
  Zgadzam się z tg3178.

 8. tg3178

  pierwsze miejsce można traktować poważnie? i tak jest lepiej niż w ubiegłym roku, bo zestawieniu jest parę dobrych płyt a nie tylko popowa papka