BNNT is Michał Kupicz – Multiversion #2
Jarek Szczęsny:

Część druga.

Coil – The Gay Man’s Guide To Safer Sex +2 OST
Ania Pietrzak:

Absolutne kuriozum!

Siavash Amini – Serus
Jarek Szczęsny:

Pływanie w stanie półsnu.

Foghorn – Thanatos
Jarek Szczęsny:

Album wysokooktanowy.

Subjected – Pictures From The Aftermath
Paweł Gzyl:

Ambientowa afirmacja życia i miłości.

Billy Woods And Kenny Segal – Hiding Places
Jarek Szczęsny:

Ciężki i ponury.

Ellen Arkbro – Chords
Paweł Gzyl:

Filozofia czystego akordu.

BNNT is Patrick Higgins – Multiversion #1
Jarek Szczęsny:

Część pierwsza.

Opla – Obertasy
Jarek Szczęsny:

Modernizacja polskiej wsi.

Zguba – Potwarz
Jarek Szczęsny:

Zagadkowa umysłowość.

Erith – Speed of Light
Przemysław Solski:

Niebanalny styl, kosmiczna muzyka, swoboda na scenie, tak w kilku słowach można określić nowe zjawisko na polskim rynku.

Øyvind Torvund – The Exotica Album
Łukasz Komła:

W egzotycznym zwierciadle.

Sciahri – Double-Edged
Paweł Gzyl:

Plemienny minimal.

Various Artists – ePM Selected Vol. 7
Paweł Gzyl:

Dziesięć house’owych sztosów.Severin – Safe Following Distance

Jens Konrad Barrett debiutuje ze swoim solowym projektem: Severin. Duński DJ oraz producent znany jest jako  ½ duetu Lyra Valenza, a także współzałożyciel wytwórni Petrola 80. W najnowszym materiale prowokuje subiektywnym sposobem łączenia techno, trance’u i IDM’u z melodyjnym, przestrzennym ambientem.

Safe Following Distance (pl. bezpieczna odległość) to nowoczesna wersja panoptykonu. Więzienia, które było inspiracją do stworzenia manifestu XX w., skierowanego przeciwko wszelkim represjonującym postaciom władzy. Michel Foucault opisał tę XVIII-wieczną budowlę jako przykład kontroli totalnej, obejmującej każdego członka społeczeństwa. Była ona skonstruowana w taki sposób, że każdy więzień, odsłonięty i odizolowany miał świadomość możliwości stałej obserwacji przez przełożonych. To doprowadzało go do paniki, następnie paranoi, aż w końcu całkowitego podporządkowania. Zainspirowany doświadczeniami zapoczątkowanymi przez erę internetu, Barret pokazuje pełną mroku i demonicznego humoru rzeczywistość, w której każdy kto ma włączony komputer, czuje na sobie spojrzenie niezidentyfikowanej postaci. Pierwsze dźwięki ‘New Partial Freedom’ – nerwowy śmiech i płytki oddech – prezentują koncepcję nowego rodzaju, kontrolowanej wolności. Otwierający, energetyczny utwór bazuje na perkusji, melodyjnym ambiencie i basach, prezentując spragnione nowości, eksperymentalne podejście do muzyki.

“A Distance in Between”, jak pisze Severin, “buduje swoją narrację wokół obserwatora, osoby spędzającej niezliczone godziny przed ekranem komputera, nie odrywając oczu od zdjęć i profili nieznajomych.” Dzisiejszy voyeur, czerpiący przyjemność z pasywnej, utrzymanej w dużym dystansie obserwacji, to często podglądacz w social mediach, ostrożny i melancholijny, stalkujący coraz bardziej oddalonych znajomych lub zupełnie przypadkowe osoby. Przestrzenne partie melodyjne tego utworu tworzą pejzaż absolutnej wolności, jaką czuje spoglądający z drugiej strony ekranu obserwator. Jakby stał przed oceanem możliwości, gotowych do katalogowania danych i informacji.

Genialne “Infinity 2018”, zainspirowane najlepszą muzyką trance z początku wieku, pozwala na głęboki, spokojny oddech po energetycznym, niestabilnym “Share Location”. Euforyczno-paranoiczne EP czerpiąc to, co najlepsze z różnych gatunków muzycznych, wciąż prezentuje wizje aktualnej (a może ponadczasowej), dalekowzrocznej estetyki.

Petrola 80 FB

Petrola 80 BC

Petrola 80 SC

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze