Romperayo – Que Jue?
Łukasz Komła:

W zaparowanym zwierciadle.

Efdemin – New Atlantis
Paweł Gzyl:

Dźwiękowa utopia.

Frame – The Journey
Jarek Szczęsny:

Spacer po kosmicznej pustce.

Hauschka – A Different Forest
Jarek Szczęsny:

Intymny nastrój nie wystarczył.

The Chi Factory – The Mantra Recordings
Ania Pietrzak:

„Na początku była miłość.”

Jozef van Wissem & Jim Jarmusch – An Attempt To Draw Aside The Veil
Maciej Kaczmarski:

Muzyka jak poezja.

Wolność – Nowa Kolonia
Jarek Szczęsny:

Wolność na wolności.

Babadag – Šulinys
Jarek Szczęsny:

Nie budźcie śniącego.

Lee Gamble – In A Paraventral Scale
Paweł Gzyl:

Początek trylogii.

Maurice Louca – Elephantine
Łukasz Komła:

Gargantuiczna bliskość jazzowego kosmosu.

Hoera. – ≈
Łukasz Komła:

Uderzająca subtelność. 

Julia Kent – Temporal
Jarek Szczęsny:

Hipnotyzowanie słuchacza.

Bendik Giske – Surrender
Jarek Szczęsny:

Zagwozdka.

Wiktor Stribog – Poradnik Uśmiechu OST
Stanisław Bryś:

Grzybowe melodie w duchologicznym sosie. 



Berlin Atonal – kolejni artyści

Swój showcase zaprezentuje działająca już 25 lat wytwórnia Downwards.

Berliński festiwal zacznie się w środę – 22 sierpnia. Tego zobaczymy trzy specjalne projekty – „Synclines” Lucretii Dalt, „Unfold” Gabora Lazara i „Next Time, Die Consciously” Labour. Do nazwisk tych dołączają teraz następne. Robin Fox przedstawi solowy projekt na dźwięk i lasery – „Single Beam”. Na dolnej scenie zagra mistrz IDM-owej elektroniki z Gruzji – Nikakoi. Wystąpi też grecki projekt Jay Glass Dubs, duet SW/SWN, Photonz, PTU i Lena Willikens.

Czwartkowy wieczór wypełni muzyka szkockiego twórcy, uznawanego dziś już za następcę Aphex Twina – Lanarka Artefaxa. Zobaczymy też audiowizualne show Klary Lewis, nagrywającej dla wytwórni Mego oraz specjalizującą się w etno-ambiencie Ionę Fortune. Amerykański projekt Cura Machine wesprze artysta wideo Rainer Kohlberger. Dolną scenę opanują artyści związani z wytwórnią Mannequin. Program zatytułowany „Drift” przygotował bowiem jej szef – Alessandro Adriani. Zagrają: Le Syndicat Electronique, Phantom Love, Bruta Non Calculant i sam kurator koncertu.

Piątek to przede wszystkim pierwszy od dekady występ na żywo duetu British Murder Boys. Na dużej scenie wystąpi również amerykańska artystka Hiro Kone z programem „Pure Expenditure”. Japonię będzie reprezentowała formacja Group A, którą na scenie wesprze artysta wideo znany pod pseudonimem Dead Slow Ahead. Na dolnej scenie tej nocy pojawią się artyści z wytwórni Downwards: Regis, Samuel Kerridge, Giant Swan, Paradox, Ora Iso i Layne. Tego dnia w Kraftwerk Halle zagra też Helena Hauff, Batu, Courtesy, Objekt Blue i Sophie Loizou.

Sobotni wieczór rozpocznie francuska artystka Leslie Winer, prezentując audiowizualne show oparte o archiwalne nagrania Williama S. Burroughsa – „(c)ont”. Wsparcie zapewni jej perkusista Gazelle Miss’inkiette i wokalista Maeve Rose. Lowtec i Kassem Mosse zaprezentują po raz pierwszy swój duet Kolorit. Asthma to z kolei projekt powołany do życia przez dwóch skandynawskich producentów – Pedera Mannerfelta i Pära Grindvika. Na dużej scenie objawi się również niezwykłe trio, w skład którego wejdą Shifted, Broken English Club i Ilpo Väisänen z Pana Sonica. Zagrają także Veronica Vasicka, Optimo, Simo Cell b2b Low Jack, Djrum i Konx-om-Pax.

W niedzielę swój najnowszy program zaprezentuje amerykański projekt Outer Space, który specjalizuje się w kosmische musik. Po raz pierwszy na żywo zagra The Transcendent Orchestra, którą tworzy Surgeon z Danielem Beanem. Pojawią się także  Skee Mask, Objekt, Sissel Wincent b2b Anastasia Kristensen, Machine Woman, ishi vu, Prequel Tapes, Rezzett i Eris Drew.

Wszystkie informacje:

www.berlin-atonal.com  

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

1 Komentarz

  1. Electron

    Swietny wstep do showcase Downwards Records moze stanowic ich podobny projekt dla NTS. Pytanie czy w Kraftwerku dolaczy do kompletu JK Flesh.