Lakker – Epoca
Paweł Gzyl:

Zwierciadło naszych czasów.

Abul Mogard – And We Are Passing Through Silently
Maciej Kaczmarski:

Zjawiska duszy.

Recent Arts – Skin
Paweł Gzyl:

Ambient, minimal, industrial i… piosenki.

Spopielony – Legendy
Jarek Szczęsny:

Duchologia, analogowy anturaż i zakurzony ambient.

Klangwart – Bogotá
Łukasz Komła:

Niemiecka elektronika spotyka kolumbijskie szaleństwo.  

Locked Groove – Sunset Service
Paweł Gzyl:

Hołd dla belgijskiej muzyki klubowej sprzed ćwierć wieku.

Gesaffelstein – Hyperion
Maciej Kaczmarski:

W czarnej dupie.

Hugh Marsh – Violinvocations
Jarek Szczęsny:

Dowód na istnienie skrzypiec.

Pfirter – The Empty Space
Paweł Gzyl:

Spóźniony, ale udany debiut.

Ossia – Devil’s Dance
Maciej Kaczmarski:

Sam w mroku.

MDD – Reverse The Contrast
Paweł Gzyl:

Ekstremalna wizja techno.

King Midas Sound – Solitude
Bartek Woynicz:

„Zbadajmy przestrzeń terroru pustki”

Setaoc Mass – 53 Degrees North Part 1 & 2
Paweł Gzyl:

Na maksa.

Various Artists – The Warmest Hum
Ania Pietrzak:

Potrzebne odcięcie.Berlin Atonal – ostatnie nazwiska

W Krafwerk Halle wystąpi Stephen O’Malley – ale też Veronica Vasicka.

Środowy wieczór otworzy występ nowozelandzkiego producenta o pseudonimie Fis, któremu towarzyszyć będzie perski wirtuoz egzotycznych prekusjonaliów – Mohammed Reza Mortazav. Artyści zaprezentują na żywo muzykę ze swej wspólnej płyty, która ukazała się w zeszłym roku nakładem Subtext. Nutę muzyki współczesnej wprowadzi do Kratwerk Halle kameralny chór pod dyrekcją Astrid Sonne z Kopenhagi. Line-up uzupełni Lucretia Dalt i Robin Fox. Z kolei na dolnej scenie do Gabora Lazara i Jay Glass Dubs dołączy japoński duet Killer-Oma, w którym rapera Killer Bonga wspiera 85-letni weteran free jazzu – kontrabasista Isao Suzuki.

W czwartek będziemy mieli okazję poznać nowy projekt stworzony przez Kanding Raya i Sighę – Neon Chambers. Zagrają także Lanark Artefax, Klara Lewis, Cura Machines i Iona Fortune. Na dolnej scenie zobaczymy przegląd artystów z wytwórni Mannequin, wybranych przez jej szefa – Alessandro Adrianiego. Będą to: Le Syndicat Electronique, June, Phantom Love i Bruta Non Calculant. Rzadki występ na żywo zaprezentuje także sam szef tłoczni.

W piątek zobaczymy Pariaha, który zaprezentuje muzykę ze swej debiutanckiej płyty ambientowej – „Here From Where We Are”. Włochy będzie reprezntował dobrze nam znany Chevel, a Gruzję – duet Esi & Octochoron. Japoński producent Hiro Kone przywiezie do Berlina show „Pure Expenditure”. Występy na dużej scenie zakończy duet British Murder Boys, który zagra na żywo po raz pierwszy od 10 lat w stolicy Niemiec. Na dolnej scenie swoje 25-lecie celebrować będzie wytwórnia Dwonwards. Zagrają: Regis, Ora Iso, Giant Swan, Paradox i Layne.

W sobotę premierowe widowiska audio-wideo zaprezentują: Actress, Leslie Winer, Kolorit (Lowtec + Kassem Mosse) i Prequel Tapes. Dołączy do nich Claude Speed wspomagany przed filmowców –  Sashę Litvintseva i Beny’ego Wagnera. Na dolnej scenie pojawi się duet Aasthma stworzony przez Pedera Mannerfelta i Para Grindvika oraz trio stworzone przez Shifteda, Broken English Club i Ilpo Väisänena z Pan Sonica. Noc zwieńczą występy Veroniki Vasickiej i Optimo.

Niedzielną noc, wieńczącą festiwal, otworzy japoński produent ENA, który zagra stworzony na żywo soundtrack do filmu  Kenta Iwamoto – “Bridge”. Potem pojawi się niezwykły duet: Stephen O’Malley i François Bonnet aka Kassel Jaeger. Zagra również Caterina Barbieri oraz The Transcecendent Orchestra. Zobaczymy też Japończyków z Group A oraz Amerykanów z Outer Space. O afterparty zadbają między innymi Skee Mask, Objekt, Eris Drew, Machine Woman, Rezzett, Anastasia Kristensen b2b Sissel Wincent.

Wszystkie informacje:

www.berlin-atonal.com

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze