DeepChord – Immersions
Ania Pietrzak:

Zanurzenie w nieziemskich dźwiękach mistrza dub-techno, który po czterech latach wrócił do londyńskiej wytwórni Astral Industries.

Steve Hauschildt i Ben Chatwin
Jarek Szczęsny:

Muzyka filmowa bez filmu.

Xavier Charles / Jacques Di Donato – Ilex
Łukasz Komła:

Poprzedni album francuskich klarnecistów ukazał się 22 lata temu. Mimo upływu lat niezmiennie improwizują na najwyższym poziomie.

Actress x London Contemporary Orchestra ‎– LAGEOS
Jarek Szczęsny:

Przesunięta granica.

Patryk Cannon – Family Movies Waves And Friends
Jarek Szczęsny:

Światowo jest.

Shygirl – Cruel Practice EP
Jarek Szczęsny:

Supernowa.

kIRk – Ich dzikie serca
Łukasz Komła:

„Ich dzikie serca” nadają naszym sercom rytm.

Underworld & Iggy Pop ‎– Teatime Dub Encounters
Jarek Szczęsny:

To były czasy, kiedy podrywało się stewardesy.

Jaye Jayle – No Trail and Other Unholy Paths
Jarek Szczęsny:

Americana poddana eksperymentom.

Trzy z Trzech Szóstek
Jarek Szczęsny:

Duy Gebord, Surowa Kara Za Grzechy i Krew.

Palmer Eldritch – Sidereal
Jarek Szczęsny:

Dobre kombinacje.

Kamasi Washington – Heaven And Earth
Jarek Szczęsny:

Kumulacja kulminacji.

Jimi Tenor – Order of Nothingness
Łukasz Komła:

Soundtrack tego lata!

Tropic of Coldness – Framed Waves
Jarek Szczęsny:

Nawet latem jest tu zimno.Berlin Atonal – ostatnie nazwiska

W Krafwerk Halle wystąpi Stephen O’Malley – ale też Veronica Vasicka.

Środowy wieczór otworzy występ nowozelandzkiego producenta o pseudonimie Fis, któremu towarzyszyć będzie perski wirtuoz egzotycznych prekusjonaliów – Mohammed Reza Mortazav. Artyści zaprezentują na żywo muzykę ze swej wspólnej płyty, która ukazała się w zeszłym roku nakładem Subtext. Nutę muzyki współczesnej wprowadzi do Kratwerk Halle kameralny chór pod dyrekcją Astrid Sonne z Kopenhagi. Line-up uzupełni Lucretia Dalt i Robin Fox. Z kolei na dolnej scenie do Gabora Lazara i Jay Glass Dubs dołączy japoński duet Killer-Oma, w którym rapera Killer Bonga wspiera 85-letni weteran free jazzu – kontrabasista Isao Suzuki.

W czwartek będziemy mieli okazję poznać nowy projekt stworzony przez Kanding Raya i Sighę – Neon Chambers. Zagrają także Lanark Artefax, Klara Lewis, Cura Machines i Iona Fortune. Na dolnej scenie zobaczymy przegląd artystów z wytwórni Mannequin, wybranych przez jej szefa – Alessandro Adrianiego. Będą to: Le Syndicat Electronique, June, Phantom Love i Bruta Non Calculant. Rzadki występ na żywo zaprezentuje także sam szef tłoczni.

W piątek zobaczymy Pariaha, który zaprezentuje muzykę ze swej debiutanckiej płyty ambientowej – „Here From Where We Are”. Włochy będzie reprezntował dobrze nam znany Chevel, a Gruzję – duet Esi & Octochoron. Japoński producent Hiro Kone przywiezie do Berlina show „Pure Expenditure”. Występy na dużej scenie zakończy duet British Murder Boys, który zagra na żywo po raz pierwszy od 10 lat w stolicy Niemiec. Na dolnej scenie swoje 25-lecie celebrować będzie wytwórnia Dwonwards. Zagrają: Regis, Ora Iso, Giant Swan, Paradox i Layne.

W sobotę premierowe widowiska audio-wideo zaprezentują: Actress, Leslie Winer, Kolorit (Lowtec + Kassem Mosse) i Prequel Tapes. Dołączy do nich Claude Speed wspomagany przed filmowców –  Sashę Litvintseva i Beny’ego Wagnera. Na dolnej scenie pojawi się duet Aasthma stworzony przez Pedera Mannerfelta i Para Grindvika oraz trio stworzone przez Shifteda, Broken English Club i Ilpo Väisänena z Pan Sonica. Noc zwieńczą występy Veroniki Vasickiej i Optimo.

Niedzielną noc, wieńczącą festiwal, otworzy japoński produent ENA, który zagra stworzony na żywo soundtrack do filmu  Kenta Iwamoto – “Bridge”. Potem pojawi się niezwykły duet: Stephen O’Malley i François Bonnet aka Kassel Jaeger. Zagra również Caterina Barbieri oraz The Transcecendent Orchestra. Zobaczymy też Japończyków z Group A oraz Amerykanów z Outer Space. O afterparty zadbają między innymi Skee Mask, Objekt, Eris Drew, Machine Woman, Rezzett, Anastasia Kristensen b2b Sissel Wincent.

Wszystkie informacje:

www.berlin-atonal.com

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze