Neville Watson – The Midnight Orchard
Paweł Gzyl:

Soundtrackowe wspomnienie pierwotnego rave’u.

The Good, The Bad & The Queen – Merrie Land: Dwugłos
Redakcja:

Anglia tonie. Anglia odpływa.

Unknown Landscapes Vol. 6 – Mixed & Selected By Lewis Fautzi
Paweł Gzyl:

Mocno, hipnotycznie i… przewidywalnie.

Teo Olter – Mirów
Jarek Szczęsny:

Strefa komfortu.

John Tejada – Live Rytm Trax
Paweł Gzyl:

Jak brzmi muzyka amerykańskiego producenta na żywo?

Various Artists – Pop Ambient 2019
Paweł Gzyl:

Soundtrack do przejścia jesieni w zimę.

Slam – Athenaeum 101
Paweł Gzyl:

Godzinna podróż przez historię elektroniki.

Vril ‎– Anima Mundi
Ania Pietrzak:

Orbitowanie bez cukru.

Wolność – Outlines
Jarek Szczęsny:

Skład marzenie.

Chrissy – Resilience
Paweł Gzyl:

Rave dla muzycznych erudytów.

Jacek Sienkiewicz – On And On
Paweł Gzyl:

Twarde bity i kosmiczna elektronika.

Black Sea Dahu – White Creatures
Łukasz Komła:

Silny uścisk szczerego debiutu!

Rings Around Saturn – Rings Around Saturn
Paweł Gzyl:

Stylowe techno i electro z Antypodów.

Kelly Moran – Ultraviolet
Jarek Szczęsny:

Po nitce na księżyc.Berlin Atonal – ostatnie nazwiska

W Krafwerk Halle wystąpi Stephen O’Malley – ale też Veronica Vasicka.

Środowy wieczór otworzy występ nowozelandzkiego producenta o pseudonimie Fis, któremu towarzyszyć będzie perski wirtuoz egzotycznych prekusjonaliów – Mohammed Reza Mortazav. Artyści zaprezentują na żywo muzykę ze swej wspólnej płyty, która ukazała się w zeszłym roku nakładem Subtext. Nutę muzyki współczesnej wprowadzi do Kratwerk Halle kameralny chór pod dyrekcją Astrid Sonne z Kopenhagi. Line-up uzupełni Lucretia Dalt i Robin Fox. Z kolei na dolnej scenie do Gabora Lazara i Jay Glass Dubs dołączy japoński duet Killer-Oma, w którym rapera Killer Bonga wspiera 85-letni weteran free jazzu – kontrabasista Isao Suzuki.

W czwartek będziemy mieli okazję poznać nowy projekt stworzony przez Kanding Raya i Sighę – Neon Chambers. Zagrają także Lanark Artefax, Klara Lewis, Cura Machines i Iona Fortune. Na dolnej scenie zobaczymy przegląd artystów z wytwórni Mannequin, wybranych przez jej szefa – Alessandro Adrianiego. Będą to: Le Syndicat Electronique, June, Phantom Love i Bruta Non Calculant. Rzadki występ na żywo zaprezentuje także sam szef tłoczni.

W piątek zobaczymy Pariaha, który zaprezentuje muzykę ze swej debiutanckiej płyty ambientowej – „Here From Where We Are”. Włochy będzie reprezntował dobrze nam znany Chevel, a Gruzję – duet Esi & Octochoron. Japoński producent Hiro Kone przywiezie do Berlina show „Pure Expenditure”. Występy na dużej scenie zakończy duet British Murder Boys, który zagra na żywo po raz pierwszy od 10 lat w stolicy Niemiec. Na dolnej scenie swoje 25-lecie celebrować będzie wytwórnia Dwonwards. Zagrają: Regis, Ora Iso, Giant Swan, Paradox i Layne.

W sobotę premierowe widowiska audio-wideo zaprezentują: Actress, Leslie Winer, Kolorit (Lowtec + Kassem Mosse) i Prequel Tapes. Dołączy do nich Claude Speed wspomagany przed filmowców –  Sashę Litvintseva i Beny’ego Wagnera. Na dolnej scenie pojawi się duet Aasthma stworzony przez Pedera Mannerfelta i Para Grindvika oraz trio stworzone przez Shifteda, Broken English Club i Ilpo Väisänena z Pan Sonica. Noc zwieńczą występy Veroniki Vasickiej i Optimo.

Niedzielną noc, wieńczącą festiwal, otworzy japoński produent ENA, który zagra stworzony na żywo soundtrack do filmu  Kenta Iwamoto – “Bridge”. Potem pojawi się niezwykły duet: Stephen O’Malley i François Bonnet aka Kassel Jaeger. Zagra również Caterina Barbieri oraz The Transcecendent Orchestra. Zobaczymy też Japończyków z Group A oraz Amerykanów z Outer Space. O afterparty zadbają między innymi Skee Mask, Objekt, Eris Drew, Machine Woman, Rezzett, Anastasia Kristensen b2b Sissel Wincent.

Wszystkie informacje:

www.berlin-atonal.com

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze