Wpisz i kliknij enter

Jak korzystać z narzędzi wolnej kultury?

W dniach 21 – 22 marca 2007 we Wrocławiu odbędą się warsztaty organizowane w ramach projektu „(r)ewolucja v2.0” (r-ewolucja.pl
). Zajęcia dotyczyć będą praktycznego wykorzystania narzędzi wolnej kultury – takich jak wolne oprogramowanie oraz wolne licencje – w zakresie tworzenia multimediów. Podczas dwóch spotkań warsztatowych podjęta zostanie próba zbudowania pełnego środowiska pracy artysty multimedialnego – tworzenia, rejestracji i przetwarzania muzyki oraz materiałów wideo. Poruszać się będziemy w systemie operacyjnym Ubuntu Linux i pracować na kilku wybranych wolnych programach: Audacity (edytor dźwięku); Ardour (digital audio workstation); Blender (pakiet do tworzenia grafiki i animacji 3D); Jahshaka (nieliniowy edytor wideo).

W trakcie warsztatów zarejestrowany zostanie utwór muzyczny oraz krótki materiał filmowy, które poddamy wszystkim koniecznym etapom produkcji, aby osiągnąć pełnowartościowy efekt finalny. Podczas warsztatów omówimy i przedyskutujemy podstawowe rodzaje wolnych licencji: Creative Commons, Gnu FDL, GNU FAL; rozważymy, jak można je wykorzystać do publikacji oraz jak korzystać z dóbr już na nich opublikowanych w celu tworzenia własnych prac (niekoniecznie wolnych).

Aby mieć możliwość pracy z żywym artystycznym tworzywem, do udziału w
warsztatach zaproszeni zostali gościnnie muzycy z zespołu KredenZ oraz visual artist: Toyotaka Ota. W związku z tym część warsztatów prowadzona będzie w języku angielskim.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny, uczestniczyć w nich może każdy chętny.

Ilość miejsc dla uczestników jest ograniczona! Zgłoś się: konferencja@wbz.uni.wroc.pl. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko oraz krótką autoprezentację. Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne potwierdzenia udziału w warsztatach.

Warsztaty odbywać się będą 21. i 22. marca 2007, w godz. 17.00-20.00 w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Strażnicza 1-3, Wrocław

Informacje o warsztatach i projekcie „(r)ewolucja v2.0” dostępne są na stronie: r-ewolucja.pl







Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy