Wpisz i kliknij enter

Plagiat LCD Soundsystem?

W ubiegłym roku James Murphy z LCD Soundsystem, na zamówienie koncernu Nike stworzył ponad 45-minutowy utwór zatytułowany po prostu „45:33„. Jak się okazuje okładka tego wydawnictwa (do wglądu pod tym linkiem) jest kopią pomysłu Manuela Goettschinga z 1984 roku. Chodzi o album „E2-E4„, którego projekt graficzny zobaczyć możecie pod tym linkiem. Przedstawiciele Goettschinga nie uzyskali żadnych wyjaśnień od Murphego – muzyk utrzymuje jedynie, że bardzo ceni twórczość Goettschinga, nie widzi jednak szans rozmowy na temat całej sprawy. Sam koncert Nike twierdzi, że o plagiacie nie miał wcześniej pojęcia. Cała sprawa jest o tyle ciekawa, że niebawem materiał „45:33” ukazać się ma w formie CD (do tej pory dostępny był jedynie w sklepie internetowym iTunes).Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
adam b
adam b
17 lat temu

ja tam nie wiem czy to przypadek,
co ciekawe nie pierwszy raz macza w tym palce NIKE, mam tu na myśli akcję z wykorzystaniem okładki MInor Threat – bez zgody kapeli,
coś tu śmierdzi

vadim
vadim
17 lat temu

To jest jakaś paranoja. Murphy mógł równie dobrze tej okladki przedtem nie wiedzieć na oczy. Założę się, że motyw szachownicy wykorzystywany był na okladkach dziesiątki razy. A podobieństwo czcionki to może być czysty przypadek, taka przecież najbardziej pasuje do tła.

Polecamy