Wpisz i kliknij enter

Björk z dedykacją dla Kosowa

Podczas ostatnich koncertów w Tokyo, zapowiadając pochodzący z płyty „Volta” utwór „Declare IndependenceBjörk zadedykowała go dla Kosowa. Przypomnijmy, że oryginalnie kompozycja inspirowana była sytuacją Grenlandii i Wysp Owczych, będących „polityczną własnością” Danii. Najnowsza dedykacja Björk sprawiła, że organizatorzy serbskiego festiwalu Exit zmuszeni zostali do odwołania planowanego koncertu artystki – wszystko z powodu niemożności zapewnienia jej należytej ochrony. Przypomnijmy, że w naszym serwisie oglądać możecie teledysk do „Declare Independence” – na tej stronieJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
belgrad
belgrad
14 lat temu

to totalny brak rozeznania w sprawie Kosowa.zachowala sie teraz jak dziedziczka Paris 🙂 nie dziwie sie ,ze jej ochrony nie zapewnia.

adam b
adam b
14 lat temu

i racja, ciekawe co by powiedziała, gdyby niepodległość zadeklarowały tysiące Polaków w Reykjaviku
trochę brzmi to naiwnie i koniunkturalnie

dormunianin
dormunianin
14 lat temu

tak, pamiętam – ale to było w trakcie pierwszej wojny czeczeńskiej no i nie miało internacjonalnego charakteru. Swoją drogą fajny utwór.

headreset
headreset
14 lat temu

Dla czeczenii utówr juz był – ŚP GC go śpiewał z incjatywy PAH nagrany. A to że sie Bjork wypowiada w sprawie KOsowa, to niezbyt dobrze , moze jak Bono zacznie dzialac;) niech tam sobie, ma co chce, jedynymi (z bardziej znanych) ktorzy maga cos o kosowie powiedziec, sa czlonkowie Laibacha.

dormunianin
dormunianin
14 lat temu

Super, A KIEDY WOLNOŚĆ DLA DORTMUNDZKICH TURKÓW – DORTMUNIAN. WOLNY DORTMUND !
Szkoda że artysci sa tacy naiwni i dają się wykorzystywać. Czekam na utwór dla czeczenii i palestyny, ale cos mi mówi że sie nie doczekam.

Polecamy