Wpisz i kliknij enter

Efdemin – Carry On – Pretend We`re Not In The Room


Oba krążki wydała hamburska wytwórnia Dial, z którą Sollmann współpracuje na stałe. Sukces obu tytułów sprawił, że o remiksy poprosili producenta wykonawcy z tak renomowanych firm, jak Dessous, BPitch Control czy Aus. To sprawiło, że Sollmann skupił się ostatnio na klubowym graniu. Efektem tego jest jego pierwszy DJ-mix wydany przez belgijską wytwórnię Curle pod tytułem „Carry On – Pretend We`re Not In The Room”.
Set rozpoczyna się od archiwalnego nagrania sprzed dwunastu lat – „Watcha Waiting For?” w wykonaniu projektu The Showroom Recordings, za którym kryła się w tamtym czasie trójka elektronicznych freaków z wiedeńskiej wytwórni Cheap: Patrick Pulsinger, Gerhard Potuznik i Erdem Tunakan. Wybrany przez Sollmanna utwór to easylisteningowe downtempo o lekko jazzującym brzmieniu. Wprowadza nas ono w pierwszą część zestawu, dedykowaną soczystemu deep house`owi.
Na ten segment miksu składają się nagrania głównie amerykańskich producentów. Najpierw Patrice Scott serwuje „Deep Again” – przypominający nieco utwory Terrence`a Parkera energetyczny house z melodyjną partią piano, a potem Craig Alexander – „Soul Revival” z typowo chicagowską narracją wokalną. Głębsze brzmienia pojawiają się wraz z utworami „It Is All Around Us” Tony Fostera i „Only 500” Scotta Groovesa. Niosą one organiczne brzmienia ciepłych klawiszy, podszyte miarową pulsacją bitu, uzupełnioną masywnymi pochodami basu. Bardziej transowy wymiar deep house`owej estetyki wydobywają z kolei Brothers` Vibe i Tobias w „Cuero Para Mi Gente” i „Second To None”, koncentrując się perkusyjnych pochodach o lekko tribalowym charakterze. Ten fragment miksu kończy zwrot w stronę dubowych brzmień – dokonuje go duet Stephen Grieder & The Persuader w wibrującym rwanymi akordami „Kaosie”.

Dokładnie w połowie płyty rozpoczyna się mocniejsza jazda. Najpierw Minilogue serwują „Doiicie (A)” – drgający miarowymi uderzeniami basu minimalowy house, a tuż po nich Surgeon odpala syczące i szumiące techno o IDM-owej partii syntezatorów („Floorshow 1.2”).
Sam twórca miksu ofiarowuje słuchaczom swój najnowszy przebój – „America”. To motoryczne minimal techno niosące plumkające dźwięki klawiszy o brzmieniu orientalnego gamelanu. Ten dalekowschodni wątek kontynuuje duet Sollmanna z Oliverem Karglem działający jako Pigon. „Kamm” w ich wykonaniu jawi się niczym plemienny trans przykrojony do elektronicznych dźwięków rodem z Berlina czy Kolonii.
„Carry On – Pretend We`re Not In The Room” to zgrabny miks – o nienagannej dramaturgii, z dobrze dobranymi nagraniami, mający własny klimat i charakter.
Sprawdź

2008Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
K0$+3k
K0$+3k
12 lat temu

Bardzo dobry secior!

Polecamy