Wpisz i kliknij enter

Pink Freud grają Autechre!

Wojtek Mazolewski, lider Pink Freud zdradza specjalnie Nowejmuzyce: zespół wszedł do studia i rozpoczął prace nad nowym materiałem. Na krążku znajdziemy m.in…cover Autechre! Trio Mazolewski – Ziętek – Staruszkiewicz pojawiło się w swoim studio wraz z realizatorem Piotrem Taraszkiewiczem 19 stycznia. Sesja nagraniowa trwała do 24 stycznia, obecnie trwają prace edytorskie. Jak mówi Mazolewski, głównym założeniem była wspólna praca tu i teraz, w konkretnym miejscu i czasie, w konkretnej grupie. Oprócz własnych kawałków zespół zagrał swoje wersje „Goz Quarter” duetu Autechre i muzyczną interpretację graficznej kompozycji Anthony’ego Braxtona.
Album ma być gotowy latem tego roku. Jego wydawcą będzie najprawdopodobniej Universal Music Polska. Zanim się pojawi, fanów zespołu ucieszy inna wiadomość – Pink Freud drugi raz z rzędu został wybrany w ankiecie magazynu „Jazz Forum” najlepszym projektem jazzowo-elektronicznym.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
doradca
doradca
15 lat temu

skowerujcie jeszcze Aphexa, sprzeda sie dwa razy tyle plyt

derd
derd
15 lat temu

z pewnością coś kontrowersyjnego…

ks.tecza
ks.tecza
15 lat temu

ciekawe co na mysli ma Adam.

adammm
adammm
15 lat temu

boze czemu w polsce sa tylko tacy muzycy?

Gary
Gary
15 lat temu

cover naprawdę godnie zagrany. Chłopaki zaprezentowali to na boogie brain w Szczecinie.

Polecamy

Cały czas szukam swojego miejsca – rozmowa z Ku Ku

Ku Ku, czyli Adam Skrzypkowski, wydał niedawno album „ESC EP”, który był pretekstem do rozmowy o grach wideo, animacjach, polskiej muzyce elektronicznej, japońskim techno oraz pracach