Wpisz i kliknij enter

Terapia snu w Slaapwel Records

Właśnie pojawiły się dwie nowości z belgijskiej wytwórni Slaapwel Records. Label dostarcza nam porcję muzyki z pogranicza snu i jawy. Oba krążki ukazały się na początku sierpnia.

Seaworthy – „Sleep Paths”

Za projektem Seaworthy, ukrywa się australijski muzyk Cameron Webb. Ma już na swoim koncie kilka płyt, które wydał w różnych oficynach (12K, Preservation i Low Point). Punktem wyjścia przy pracy nad materiałem „Sleep Paths” były narodziny jego pierwszego dziecka. Tworząc różnego rodzaju kolaże dźwiękowe, przy użyciu gitary, ukulele, a także w oparciu o brzmienia pozytywki i elektronicznych efektów, stworzył kołysanki dla swojej córki. Później połączył poszczególne miniatury muzyczne w jedną – ponad czterdziestominutową kompozycję, która wypełnia album „Sleep Paths”. Ciepło brzmiące drony, zapętlone brzmienia gitary, elektroniki i field recordingu, przenoszą nas w stan, gdzie sen i bezsenność są sobie bliskie.
http://slaapwel.bandcamp.com/track/sleep-paths

Cameron Webb zajmuje się także różnymi badaniami związanymi z ekologią (chodzi o badania nad moskitami). Częste obcowanie z naturą powoduje, że jego fascynacja field recordingiem przekłada się na sposób w jaki konstruuje swoje brzmienie.

Johan G. Winther – „For Ingar Gustavsson”

Album Winthera to rozwlekły, wrażliwy, powściągliwy i dokładnie sprecyzowany materiał. Muzyka z płyty „For Ingar Gustavsson”, jest niczym senna kompozycja Arvo Pärta „Für Alina” (nagranie pochodzi z 1976r.), która została przetworzona na laptopie przez Johana w zaciszu jego sypialni. Wydawać się może, że to przykład muzycznej inercji, jednak usypiające właściwości dźwięków z łatwością przenoszą do błogiego stanu snu. Moment ten staje się uchwytny, jak nigdy przedtem. Szkoda, że Freud nigdy nie zaśnie przy tej płycie.
http://slaapwel.bandcamp.com/track/mass-coda

Ważne strony:

http://www.slaapwelrecords.com/

http://www.slaapwelrecords.com/releases/2012/7/31/seaworthy.html

http://www.slaapwelrecords.com/releases/2012/7/31/johang-winther.html

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Wixel (prywatnie Wim Maesschalck, założyciel wytwórni Slaapwel Records, o której pisałem tutaj). To co łączy ich nagrania, to na pewno senna, melancholijna atmosfera i oszczędne, a wręcz […]

Agnes
Agnes
9 lat temu

Witam! Moim skromnym zdaniem to Pan Łukasz robi chyba najbardziej rzetelne newsy w tym serwisie. Pozdrawiam :-). Piękna muzyka!

Grzesiek Bojanek
9 lat temu

Mam Seaworthy w domu. Udało się załapać na pierwsze 50 sztuk z dodatkową książeczką. Wrzucam to na prawdę jak mam ochotę podrzemać 🙂 Bardzo dobra muzyka. W płytę Winthera zaopatrzę się chyba dopiero po przypływie jakiejś gotówki.

Polecamy