Wpisz i kliknij enter

Nowości z Denovali Records

Letni wysyp nowości płytowych z Denovali Records. W ostatnim czasie nakładem tej zacnej wytwórni ukazały się płyty takich projektów jak: Sankt Otten, AUN i John Lemke.   SanktOtten_MessiasMaschine

Sankt Otten „Messias Maschine” (premiera: 28.06.2013)

W 2009 roku niemiecki duet z Osnabrücku dołączył do artystów nagrywających dla Denovali Records, publikując płytę „Morgen wieder lustig”. W tym roku zespół wydał szósty album „Messias Maschine” dla niemieckiej wytwórni, na którym pojawiło się sporo zaproszonych gości, a w tym kilka nazwisk samych pionierów niemieckiej sceny elektronicznej czy krautrockowej.

Początek współpracy nad tym materiałem nastąpił w ubiegłym roku na jednym z koncertów Sankt Otten, gdzie spotkali Haralda Grosskopfa (niegdyś perkusista Ashra), zainspirowani tym spotkaniem, postanowili ściągnąć też innych muzyków do nagrania nowej płyty. Pojawili się m.in.: Jaki Liebezeit (CAN), Ulrich Schnauss, Coley Duane Dennis (Maserati) i Christoph Clöser (Bohren und der Club of Gore). Poniżej utwór „Du hast mich süchtig gemacht”, który otwiera „Messias Maschine”, a na perkusji gra Jaki Liebezeit.

AUN_AlphaHeaven

AUN „Alpha Heaven” (premiera: 21.06.2013)

Niemieccy wydawcy wyszperali nowy bardzo interesujący projekt. Duet AUN pochodzi z Kanady. W 2011 roku nakładem Denovali ukazał się ich album „Phantom Ghost”, który zbierał znakomite recenzje. Włoska „Storia Della Musica” okrzyknęła ich krążek mianem „jednego z najpiękniejszych eksperymentów nowego tysiąclecia”.

Na tegorocznym „Alpha Heaven” znalazły się rozmarzone brzmienia syntezatorowe, ponadto przebitki w stronę muzyki bliskiej soundtracków do filmów SF z lat 70. Słyszymy też całą masę różnych instrumentów jakie wykorzystali muzycy, gdzie nie zabrakło też ciekawych linii wokalnych. Płytę „Alpha Heaven” można odczytać na dwa sposoby – jako nostalgiczne westchnienie za przeszłością i odważne spojrzenie w przyszłość. Poniżej nagranie „La Luna” z „Alpha Heaven”.

JohnLemke_PeopleDo

John LemkePeople Do” (premiera: 19.07.2013)

John Lemke to kolejna postać debiutująca w katalogu Denovali Records. Lemke to kompozytor, artysta dźwiękowy pochodzący z Berlina, którego szybciej spotkacie na ulicach Glasgow niż Berlina, gdyż od jakiegoś czasu mieszka w Szkocji. W maju tego roku Lemke wystartował z EP-ką „Walizka”, a kilka dni temu pojawiła się jego pierwsza długogrająca płyta „People Do”. Głównym sprawcą wariacji na tym krążku jest preparowany fortepian, wymieszany z bitem, z nagraniami terenowymi i niekiedy z rytmem o dubowym zacięciu.

Płytę masterował Nils Frahm, a okładkę stworzył nasz rodak Łukasz Bernacki. Jako że Lemke debiutuje, to pozwolę sobie na porównanie i myślę, że płyta „People Do” przypadnie miłośnikom takich projektów jak Four Tet, Boards Of Canada, Hauschka czy Lali Puna. Poniżej utwór „Ivory Nights” z płyty „People Do”.

 

Strona Denovali Records »
Słuchaj na Soundcloud »
Strona Sankt Otten »
Strona Bandcamp AUN »
Strona Johna Lemke »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
grako
10 lat temu

John Lemke – muzyka super, eteryczna, refleksyjna, a okładka płyty P. Bernackiego oddaje jej nastrój, wydźwięk tajemniczości, ulotności, ścieżki do głębszych przemyśleń. BRAWO PANOWIE!!!

gibon
gibon
10 lat temu

Tu okladeczka, tam wideo. Proszę, proszę!

gr
gr
10 lat temu

Fajne

ja
ja
10 lat temu

Wideo AUN – „La Luna” jest zrobione przez no_signal z PL:

http://www.facebook.com/coughserenades

Polecamy

Eksperymentalne oblicze RPA – część #40

Nowy rok i nowa część cyklu. Całkiem niedawno wyszły dwa albumy szwajcarskiego producenta Dejota, który nagrał je podczas pobytu w RPA. Poznajcie jego wyjątkową elektronikę!