Wpisz i kliknij enter

Nowości z Denovali Records

Letni wysyp nowości płytowych z Denovali Records. W ostatnim czasie nakładem tej zacnej wytwórni ukazały się płyty takich projektów jak: Sankt Otten, AUN i John Lemke.   SanktOtten_MessiasMaschine

Sankt Otten „Messias Maschine” (premiera: 28.06.2013)

W 2009 roku niemiecki duet z Osnabrücku dołączył do artystów nagrywających dla Denovali Records, publikując płytę „Morgen wieder lustig”. W tym roku zespół wydał szósty album „Messias Maschine” dla niemieckiej wytwórni, na którym pojawiło się sporo zaproszonych gości, a w tym kilka nazwisk samych pionierów niemieckiej sceny elektronicznej czy krautrockowej.

Początek współpracy nad tym materiałem nastąpił w ubiegłym roku na jednym z koncertów Sankt Otten, gdzie spotkali Haralda Grosskopfa (niegdyś perkusista Ashra), zainspirowani tym spotkaniem, postanowili ściągnąć też innych muzyków do nagrania nowej płyty. Pojawili się m.in.: Jaki Liebezeit (CAN), Ulrich Schnauss, Coley Duane Dennis (Maserati) i Christoph Clöser (Bohren und der Club of Gore). Poniżej utwór „Du hast mich süchtig gemacht”, który otwiera „Messias Maschine”, a na perkusji gra Jaki Liebezeit.

AUN_AlphaHeaven

AUN „Alpha Heaven” (premiera: 21.06.2013)

Niemieccy wydawcy wyszperali nowy bardzo interesujący projekt. Duet AUN pochodzi z Kanady. W 2011 roku nakładem Denovali ukazał się ich album „Phantom Ghost”, który zbierał znakomite recenzje. Włoska „Storia Della Musica” okrzyknęła ich krążek mianem „jednego z najpiękniejszych eksperymentów nowego tysiąclecia”.

Na tegorocznym „Alpha Heaven” znalazły się rozmarzone brzmienia syntezatorowe, ponadto przebitki w stronę muzyki bliskiej soundtracków do filmów SF z lat 70. Słyszymy też całą masę różnych instrumentów jakie wykorzystali muzycy, gdzie nie zabrakło też ciekawych linii wokalnych. Płytę „Alpha Heaven” można odczytać na dwa sposoby – jako nostalgiczne westchnienie za przeszłością i odważne spojrzenie w przyszłość. Poniżej nagranie „La Luna” z „Alpha Heaven”.

JohnLemke_PeopleDo

John LemkePeople Do” (premiera: 19.07.2013)

John Lemke to kolejna postać debiutująca w katalogu Denovali Records. Lemke to kompozytor, artysta dźwiękowy pochodzący z Berlina, którego szybciej spotkacie na ulicach Glasgow niż Berlina, gdyż od jakiegoś czasu mieszka w Szkocji. W maju tego roku Lemke wystartował z EP-ką „Walizka”, a kilka dni temu pojawiła się jego pierwsza długogrająca płyta „People Do”. Głównym sprawcą wariacji na tym krążku jest preparowany fortepian, wymieszany z bitem, z nagraniami terenowymi i niekiedy z rytmem o dubowym zacięciu.

Płytę masterował Nils Frahm, a okładkę stworzył nasz rodak Łukasz Bernacki. Jako że Lemke debiutuje, to pozwolę sobie na porównanie i myślę, że płyta „People Do” przypadnie miłośnikom takich projektów jak Four Tet, Boards Of Canada, Hauschka czy Lali Puna. Poniżej utwór „Ivory Nights” z płyty „People Do”.

 

Strona Denovali Records »
Słuchaj na Soundcloud »
Strona Sankt Otten »
Strona Bandcamp AUN »
Strona Johna Lemke »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
grako
8 lat temu

John Lemke – muzyka super, eteryczna, refleksyjna, a okładka płyty P. Bernackiego oddaje jej nastrój, wydźwięk tajemniczości, ulotności, ścieżki do głębszych przemyśleń. BRAWO PANOWIE!!!

gibon
gibon
8 lat temu

Tu okladeczka, tam wideo. Proszę, proszę!

gr
gr
8 lat temu

Fajne

ja
ja
8 lat temu

Wideo AUN – „La Luna” jest zrobione przez no_signal z PL:

http://www.facebook.com/coughserenades

Polecamy