Wpisz i kliknij enter

Konrad Kucz

Nowy album weterana polskiej elektroniki wszystko wyjaśnia swoim tytułem – „Sleepy Music”.

Konrad Kucz jest bez wątpienia jedną z najciekawszych postaci rodzimej muzyki syntezatorowej. W swej twórczości mierzonej już an dwie dekady zajmował się różnymi odmianami elektroniki – od industrialnych preperacji, przez klasyczną kosmische musik, po eteryczny ambient. Dał się również poznać jako twórca ambitnego popu – w zespole Futro oraz w duecie z Gabą Kulką.

Ważnym wątkiem w dotychczasowej działalności Konrada Kucza jest flirt z muzyką poważną i współczesną. Znakomite efekty tej fascynacji przyniósł ostatni krążek projektu Nemezis, na którym jego członkowie w intrygujący sposób zreinterpretowali twórczość Pawła Mykietyna.

Podobnie rzecz się ma z płytą „Sleepy Music” wydaną przez Requiem. Znajdująca się na nim muzyka została zrealizowana przy użyciu programu East/West String & Choir Virtual  Instruments, z wykorzystaniem partii wiolonczelowych nagranych przez Mateusza Kwiatkowskiego – współautora utworu „Rustles”. Proces miksowania i modyfikowania nagranych ścieżek odbywał się z zastosowaniem programu Logic Studio.

W efekcie powstała urokliwa całość łącząca światy tradycyjnego ambientu i muzyki klasycznej. Kojący nastrój tworzących ją dźwięków wskazuje na inspiracje dawnymi dokonaniami Briana Eno, smyczkowe brzmienia kojarzą się z kompozycjami Mozarta, a minimalistyczne aranżacje przywołują echa utworów Mortona Fieldmana. Wszystko to jednak w typowym stylu dla Konrada Kucza, oddającym klasyczną zasadę jedności piękna i dobra.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 Pytania: Szymon Weiss

Sprawdzamy co słychać u najbardziej niepokornego polskiego producenta elektroniki!