Wpisz i kliknij enter

Norman Westberg

Gitarzysta Swans powraca z kolejnym solowym wydawnictwem.

Norman Westberg to bez dwóch zdań pełnoprawny członek amerykańskiej grupy Swans. Usłyszymy jego gitarę zarówno na ich debiutanckim krążku „Filth” z 1983 roku, jak i na płycie z ubiegłego roku, czyli „To Be Kind” (nasza recenzja). Udzielał się w nowojorskim kolektywie działającym pod nazwą Cinema Of Transgression oraz w takich zespołach jak The Heroine Sheiks czy Five Dollar Priest.

Pierwsze dwie płyty Amerykanin opublikował w 2012 roku. Zaś 13 listopada 2015 roku trafił do sprzedaży trzeci solowy album Westberga – „13” (Room40). Choć tak naprawdę ten materiał ukazał się po raz pierwszy w 2014 roku i to w bardzo mocno limitowanym nakładzie 75 egzemplarzy. Trzy kompozycje, jakie znajdziemy na „13” zostały ponownie zremasterowane i opatrzone nową okładką.

Westberg tworzy urzekające ambientowe kolaże za pomocą przetworzonych dźwięków gitary elektrycznej i akustycznej. Gitarowe drony artysta umiejętnie nasyca dodatkowymi warstwami pogłosu czy opóźnień. Minimalizm w wykonaniu Normana Westberga z pewnością zachwyci miłośników Williama Basinskiego, Duane’a Pitre’ego czy Stars Of The Lid.

 

Oficjalna strona artysty »
Profil na Facebooku »
Strona Room40 »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy