Wpisz i kliknij enter

Pod igłą #15: International Day Off IDO 015: Invitation EP

Sprawdzamy 15. wydawnictwo w katalogu poznańskiej oficyny.

Najnowsze, 15. już wydawnictwo poznańskiej oficyny International Day Off wydało mi się idealną okazją, by po dłuższej przerwie wrócić do cyklu „Pod igłą”, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy pozostawał aktualny dzięki rekomendacjom redaktora Michała Wiśniewskiego. Wydawnictwem tym jest składanka zatytułowana „Invitation”, na którą szef labelu Szymon Hollner aka Gary Holldman zaprosił trzech świetnych producentów tworzących w stylistykach deep, experimental i hypnotic techno: Sebastiana Mullaerta, Neela i Petera Van Hoesena, dokładając do ich kompozycji swój autorski utwór.

EP-ka „Invitation” ukazała się cyfrowo 26 maja, a winylowa wersja na 12-calowym winylu niebawem ma trafić do – jak to się kiedyś mówiło – „dobrych sklepów muzycznych”. Jeśli więc bliskie są Wam wspomniane przeze mnie brzmienia deep & hypnotic techno, to zdecydowanie powinniście mieć oko na tą pozycję z katalogu International Day Off, która dotychczas wydała kilkanaście EP-ek najlepszych polskich producentów techno, takich jak np. Jacek Sienkiewicz, Jurek Przeździecki, Michał Wolski, duet Fisherboyz czy Kuba Sojka.

Jak wspomniałam, na EP-kę trafiły cztery nagrania. Składankę otwiera kompozycja „Sculpture of Noor” Sebastiana Mullaerta, producenta znanego nie tylko z prac pod własnym imieniem i nazwiskiem ale też pseudonimem Wa Wu We. Lekki, ale równocześnie energetycznie wibrujący numer tworzy radosną, a przy tym intrygującą atmosferę, która utrzymuje się w kolejnym utworze – „Natan” Garego Holldmana, opartym o zjawiskowe, miękkie bębny, budujące transowy klimat tajemniczej leśnej imprezy.

Trzecia kompozycja to „Onde & Catane”, która wyszła spod ręki Neela (Voices From The Lake, LF58). W tym klasycznym utworze 4×4 również sporo energii, choć jednocześnie bardziej słyszalne są tu już hipnotyczne elementy, nałożone na nieco mgliste, padowe tło. Całość EP-ki zamyka utwór „Oker Cosby” Petera Van Hoesena, który choć również hipnotyczny, to jednak już zdecydowanie bardziej eksperymentalny, co w swoisty sposób nadaje mu sznytu big-room’owego techno. Nie może to dziwić biorąc pod uwagę dotychczasowy muzyczny styl produkcji czy setów Van Hoesena, blisko związanego ze sceną berlińską, klubem Tresor czy oficyną i eventownią Dekmantel, a zatem tym wszystkim, co istotnie mocno kojarzy się z mocnym techno.

W ten sposób prezentuje się EP-ka „Invitation” – świetna propozycja deep techno dla wszystkich niestrudzonych poszukiwaczy, nie tylko tych, którzy winyle kupują do DJ-skiej torby. Klimat składanki i producencki sznyt czynią ją rzecz jasna idealnym wyborem do selekcji niejednego festiwalowego czy klubowego seta, ale jeśli bliskie są wam nagrania takich artystów jak DVS1, Len Faki, nthng, Vril czy Rødhåd i wydawnictw z labeli takich jak np. Figure, Affin, Spazio Disponibile, Hypnus Records czy Delsin – to zdecydowanie „Invitation” to propozycja do waszych osobistych dyskografii i domowych odsłuchów. Polecam!

International Day Off na Bandcamp
International Day Off na Facebooku
International Day Off na SoundcloudJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy