Wpisz i kliknij enter

Lone – Ecstasy & Friends


Lone zabłysnął przed rokiem płytą “Lemurian”, którą umieściłem na liście 25. najlepszych płyt A.D. 2008. Trywialna okładka zapowiadała składankę z serii “DJ Karol Strasburger presents The Best of Ibiza Selection”, tymczasem krążek wypełniał pierwszorzędny instrumentalny hip-hop z IDM-owo-glitchowymi naleciałościami. Na początku grudnia ukazał się następca tego znakomitego materiału. Niestety, tym razem trywialna jest nie tylko okładka i tytuł, ale też zawartość dźwiękowa.

Wtórność i marazm. To pierwsze słowa, które kołaczą się w głowie po wielokrotnym przesłuchaniu „Ecstasy & Friends”. Rzecz nie w tym, że to płyta zła czy słaba, lecz w tym, że nie różni się kompletnie niczym od swojej poprzedniczki. Lone ani myśli wyściubiać nosa poza ciepłą i wygodnę dziuplę, którą zajął. To, co rok temu brzmiało świeżo, dziś może być czymś zupełnie oczywistym, wręcz banalnym.

Go to Beatport.com Get These Tracks Add This Player

Na tym polega problem z albumem: jest przewidywalny, co irytuje tym bardziej, że Cutlera stać na więcej, bo są tu, przyznaję, mgliste przejawy zarodka talentu, który przestał się rozwijać. Kompozycje są naiwnie sentymentalne i przesłodzone, lukrowane melodie przewijają się gdzieś na tle kleistych beatów, ale to za mało, żeby zaintrygować. Taki „Karen Loves Kate” ciągnie się niemiłosiernie przez prawie sześć minut, nie ewoluując w żadną stronę. Równie dobrze wszystkie kawałki mogłyby być odrzutami z „Lemurian”.

W zachodniej prasie „Ecstasy & Friends” jest mocno hajpowana, ale w kategorii szeroko pojętego instrumentalnego hip-hopu, nawet nie zbliża się do poziomu tegorocznych płyt Lukid, Nosaj Thing i Dorian Concept. Z obiecującego twórcy Matt Cutler stał się autorem plażowej muzyczki do piwka i paluszków. Jak znalazł na zimę, będzie czym w piecu palić…
Werk Discs, 2009Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kid Loco
Kid Loco
13 lat temu

w koncu jakas normalna recencja

mallemma
mallemma
13 lat temu

bdb recenzja, a i podobna reakcja.

Polecamy