Wpisz i kliknij enter

Spheruleus i Pleq charytatywnie

[wide][/wide]

Pleq, Spheruleus i organizacja SoundFjord zebrali artystów z całego świata, czego efektem jest świetna, charytatywna płyta „A Silent Swaying Breath (A Public Record)”, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc ofiarom zamieszek, jakie miały miejsce ostatnio na ulicach angielskich miast. W projekcie wzięło udział ponad 70 artystów z całego świata.

O genezie projektu i pracy nad nim opowiada Pleq: „Harry (Spheruleus – red.) został poproszony o pomoc w nagraniu płyty, z której cały dochód przeznaczony zostanie dla potrzebujących, którzy stracili swój dobytek w zamieszkach, mających miejsce w Anglii jakiś czas temu. To nasza druga akcja charytatywna. Dochód z wcześniejszej trafił do ludzi, których ucierpieli w wyniku katastrofy tsunami w Japonii. Zaprosiliśmy wówczas 60 artystów z całego świata, prosząc ich o zrobienie jednominutowego utworu.

Tak było również tym razem. Korzystaliśmy z jednominutowych sampli. Był to głównie field recordings, ale też partie skrzypiec, fortepianu, gitary i wiolonczele. To było niesamowite doświadczenie. Z jednej strony proste, ponieważ wszystko mieliśmy przygotowane, z drugiej strony problem polegał na tym, iż większość sampli nie była spójna, nie pasowały do siebie. Sam proces tworzenia był różnorodny, najpierw Harry miksował z sampli, następnie dodawał swoje dźwięki, potem resztę sampli podsyłał mi, a ja powtarzałem ten sam proces.”

Jak duet poradził sobie z nieokiełznanymi dźwiękami? Zapraszamy do obejrzenia klipu.

music.audiogourmet.co.uk/album/a-silent-swaying-breath
audiogourmet.co.ukJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Resina – Traces (Remixes)

Najnowsze wydawnictwo naszej rodzimej, bardzo utalentowanej, artystki, Karoliny Rec (aka Resina) to zestaw 5 utworów, gdzie cztery to genialne reinterpretacje, za którymi stoją Abul Mogard, Lotic,