Wpisz i kliknij enter

Viadrina- Cellar Door EP

Viadrina to działający w zatrważającym tempie i na coraz szerszą skalę duet pochodzący z Polski. Mateusz Kazula i Konrad Ślazyk rozpoczęli współpracę w 2010 roku, bardzo efektywnie i efektownie jak się szybko okazało, dzieląc swoją pasję do muzyki elektronicznej.

Ich numery jak do tej pory wyszły nakładem Pets Recordings („Better EP”), Your Mama’s Friend („Shining EP”) i Klasse Recordings (track, pt. „Lullaby”). Nową EPkę, recenzowaną przeze mnie, wydali w londyńskiej wytwórni Lower East. Wypuścilili także remiks dla BPitch Control i właśnie ten remix uplasował się na czternastym miejscu Top 100 w kategorii deep house na Beatport. Myślę, że warto im poświęcić trochę więcej uwagi, bo są aktualnie najbardziej obiecującymi młodymi artystami na polskiej scenie klubowej.

Wydawnictwo „Cellar Door” otwiera utwór noszący tytuł samej EPki. Klimat utworu jest nieco „humorzasty”. Z początku mocno zbasowana podszewka utworu i tajemnicze, rozmyte wokalizy później ustępują miejsca synthowym klawiszom i rytmicznemu klaskaniu. Co do wokaliz, to przewijają się one przez utwór naprzemiennie, raz kobiece- cienkie i wysokie, a raz męskie- niskie i ponure, co też składa się właśnie na tę wcześniej wspomnianą „humorzastość”.

„Black Door” jest bardzo przestrzennym kawałkiem, ze swoimi typowo  deep housowymi synthowymi akordami i męskimi wokalizami, płynącymi jakby z oddali. Oprócz tego kawałek jest tak samo „rozklaskany” jak poprzedni.

Ostatni utwór, pt. „Spellbound” zamyka wydawnictwo. Sprytnie zloopowane kobiece wokalizy i rozkwitające w tle silne basy, tworzą jego niepowtarzalny klimat. Szkoda, że to już koniec, bo ten utwór sprawia, że prosimy o więcej.

EPka jest tak zmyślnie skomponowana, że idealnie nadawała by się do tego, żeby doprowadzić każdą, nawet najbardziej drętwą imprezę do punktu kulminacyjnego. Taneczne, skoczne, momentami trochę rozbujane, spójne i rytmiczne. Świetne!

 

Próbka:

http://www.facebook.com/pages/Viadrina/121918601202920Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] też recenzję ostatniego wydawnictwa Viadriny TUTAJ oraz odwiedźcie ich fanpage na […]

Kid Loco
Kid Loco
9 lat temu

Kawal dobrego grania.

Marcepan
Marcepan
9 lat temu

Myślę że można to stwierdzić np po tym ile już mają wydanych pozycji i w jakich labelach, podzielić przez czas który upłynął od debiutu, wynik zestawić z konkurencją i voila. pozdro dla kumatych

zenon
zenon
9 lat temu

Jak mozna stwierdzic ze sa to najbardziej obiecujacy artysci na scenie klubowej? Po remiksie Krystyny Agilery?

Polecamy