Wpisz i kliknij enter

Kto wystąpi w ramach biforka przed OFF-em?

Patrick Wolf, Micachu, A Band Of Buriers i Labyrinth Ear. Na razie wiadomo, że 1 sierpnia w kilku klubach miasta.

Patrick Wolf jest multiinstrumentalistą o wszechstronnych zainteresowaniach, więc w jego mrocznych i romantycznych zarazem kompozycjach folk spotyka się z elektroniką, by razem skręcić w chwytliwy, popowy refren. Pierwszą dekadę swojej kariery Wolf podsumował niedawno podwójnym akustycznym albumem „Sundark and Riverlight”, zawierającym nowe wersje jego najciekawszych utworów.

Micachu gościła już na OFF Festivalu, w 2009 roku, w Mysłowicach. Jej eksperymentalny pop zadziwił i zachwycił polską publiczność, tak jak zachwyca Matthew Herberta, który produkował jej debiutancką płytę „Jewellery”. W ubiegłym roku Micachu and the Shapes poszli za ciosem, wydając drugi album „Never”, znowu z nalepką Rough Trade i znów wypełniony po brzegi kolażem dziwacznych dźwięków. Tym razem Micahu przyjeżdża z autorskim DJ setem.

A Band Of Buriers z Anglii łączą tradycję apokaliptycznego folku á la Current 93 z hip-hopem w stylu The Streets. Lider formacji, raper i poeta James P Honey recytuje swoje wiersze w akompaniamencie gitary, wiolonczeli i skrzypiec, a w liryczne tło kreśli żeński chór. Krytycy widzą w Jamesie i jego kompanii godnych następców Leonarda Cohena, Toma Waitsa czy Nicka Cave’a, ale wystarczy posłuchać „Filth”, debiutu A Band Of Buriers, by przekonać się, że to jednak zupełnie nowa jakość.

Labyrinth Ear to londyński duet grający razem od 2010 roku i specjalizujący się w onirycznej elektronice. Ktoś nazwał ich brzmienie „lodowym disco, ale o ciepłym, bijącym sercu” – i trudno o lepszy opis. Za sprawą dwóch EP-ek – „Oak” i „Apparitions” – stali się ulubieńcami muzycznych blogów z całego świata, ale na ich pełnoczasowy debiut wciąż czekamy.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Strumień
Strumień
9 lat temu

Panie Gzyl, pacnie Pan recenzję albumu Angel Costa – Desorden Album 2013 ?

Polecamy

3 pytania – King Midas Sound

W walentynki ukazał się nowy album projektu Kevina Martina i Rogera Robinsona, a dziś gościmy ich w naszym cyklu mini wywiadów.