Emptyset – Blossoms
Paweł Gzyl:

Producenci z Bristolu wkraczają na nowe terytoria.

Nagrobki – Pod Ziemią
Jarek Szczęsny:

Poważni jak śmierć.

LDY OSC – sōt
Paweł Gzyl:

Click & cuts na nowo.

Nick Cave and the Bad Seeds – Ghosteen
Jarek Szczęsny:

Pomnik żałoby.

Pablo Mateo – Weird Reflections Beyond The Sky
Paweł Gzyl:

Techno do tańca.

Danny Brown – uknowhatimsayin¿
Jarek Szczęsny:

Gorączkowe wizje rapera.

9t Antiope – Grimace
Jarek Szczęsny:

Mikrus.

Malin Genie – Anthropomorphic Sympathy
Paweł Gzyl:

Stylowe electro i IDM w duchu lat 90.

Telefon Tel Aviv – Dreams Are Not Enough
Mateusz Piżyński:

Gdy w Tel Avivie zgaśnie światło…

Philipp Gorbachev – Kolokol
Paweł Gzyl:

Prawosławie i elektronika.

BNNT is Jerusalem in My Heart – Multiversion #4
Jarek Szczęsny:

Część czwarta.

rRoxymore – Face To Phase
Paweł Gzyl:

Introwertyczne bity.

The Big YES! – The Big YES!
Łukasz Komła:

Free jazzowy wybuch!

HTRK – Venus In Leo
Maciej Kaczmarski:

Miłość w czasach zarazy.Unsound zaskakuje ciekawymi pomysłami

Takich projektów chyba nigdy się nie spodziewaliście – na tegorocznym Unsoundzie zagrają razem Andy Stott i Demdike Stare oraz Move D, Jonah Sharp i Juju & Jordash. Oczywiście – nie tylko.

Jednym z najciekawszych wydarzeń festiwalu będzie na pewno koncert zatytułowany „Eutectic”, który przygotują wspólnie producenci z brytyjskiej wytwórni Modern Love – Andy Stott oraz Sean Canty i Miles Whittaker. Tym razem artyści sięgną wyłącznie po analogowe maszyny. Czy to znaczy, że możemy się po nich spodziewać mieszanki knackered house’u z kosmische musik?

Pod wielce obiecującą nazwą The Mulholand Free Clinic ukrywają się dwaj weterani i dwa młode talenty – czyli David Moufang znany jako Move D, Jonah Sharp działający choćby jako Spacetime Continuum oraz duet Juju & Jordash. W ich wykonaniu usłyszymy deep house i deep techno o improwizowanym tonie.

Fanów dronowego ambientu ucieszy z kolei koncert, podczas którego Oren Ambarchi z Sinfoniettą Cracovią przedstawi orkiestrową wersję swej kompozycji „Knots” ze swej ubiegłorocznej płyty „Audience Of One”. Dyrygentem będzie Eyvind Kang, znany ze współpracy z takimi gwiazdami awangardy, jak Laurie Anderson, Mike Patton czy Jessika Kenney.

Nie może zabraknąć na tegorocznym Unsoundzie industrialnego techno. Usłyszymy je w dwóch odsłonach. Regis zaprezentuje specjalny program „Necklace Of Bites” z okazji dwudziestolecia swej działalności didżejskiej i producenckiej, a Pete Swanson z duetu Yellow Swans pokaże, jak w Ameryce łączy się techno z noise’m. Najmłodszymi adeptami techno i house’u na festiwalu będą producenci z nowojorskiej wytwórni White Material, działającej zaledwie od roku – DJ Richard, Young Male i Galcher Lustwerk.

Pearson Sound przypomni, że dubstep nie jest jeszcze martwą estetyką i można z nim śmiało eksperymentować. Forest Swords z kolei spróbuje udowodnić, że również hypnagogiczna elektronika ma się dobrze – wszak jego nowy album ma firmować Tri Angle. Awangardowe podejście do popu zaprezentuje Jenny Hval, która zwróciła na siebie uwagę dwoma albumami dla Rune Gramophon. W świat muzyki improwizowanej wprowadzi nas z kolei grupa Innode, zalożona przez Stefana Nemetha z Radian.

Nie zabraknie też polskich artystów – będzie to oczywiście chwalona wszem i wobec dronowo-folkowo-metalowa Stara Rzeka i weteran Robert Piotrowicz ze swym nowym materiałem.

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.