Wpisz i kliknij enter

Milena Kriegs – Obscure EP

Będzie dużo patosu, bo takie sytuacje wymagają podniosłego tonu.

Jeżeli ktoś, wydaje debiutancką EPkę i od razu jest czartowany przez takich tuzów jak Cio D’or, Claudio PRC czy Svreca, to znaczy, że rozkwita nam kolejny wielki talent. Mowa oczywiście o Milenie Głowackiej AKA Milena Kriegs, która z impetem wdarła się na polską scenę klubową. Przeczytajcie parę zdań o „Obscure EP”, wydawnictwie, które zostało opatrzone logo portugalskiej wytwórni Reaktivate.

„Mind”, zasklepiony został rwącą stopą i opadającymi hi-hat’ami, zawoalowany jedwabistymi szumami i cudnymi, malowniczymi synthami. Jest jak smutna baśń, w której świat maszyn i materia ożywiona, przenikają się i wzajemnie dopełniają. Ogarnia zewsząd, wzrusza i wzbogaca.

„Obscure”, przychodzi jak łagodny przypływ – jego brzegi podmywają fale najlżejszych akordów. Wokół wystrzeliwują góry nieregularnych perkusjonaliów i miarowa, prosta linia basowa. Lekkość, melancholia i jakiś nieokreślony majestat bije od tego utworu.

Jeśli nie zaczniecie płakać przy „Sigh of Longing”, to nie uwierzę, że jesteście wrażliwi na muzykę. Utwór stoi w objęciach pięknych, łagodnych basów i tajemniczych, sennych trzasków. Pieści go smutna, ambientowa melodia, która wyciska nam łzy z oczu.

„Torpor”, otwiera nowy rozdział w tej baśni. Rytm, który wyznacza kolejne jego takty, jest jak marsz nieznanej armii. Jest minimalistyczny, a acid, który wybrzmiewa w nim co jakiś czas, trąci nieco wczesnymi produkcjami Plastikmana. Hi-hat zaostrza klimat utworu i dodaje mu agresywności.

„The Hidmost Part”, jest zwiewne i mistyczne. Cykady, śpiew ptaków i tajemnicze pohukiwania zestawione są tu z metalicznymi pogłosami, zdecydowaną stopą i wysoko, jak korony drzew, osadzonymi perkusjonaliami. Trochę jak soundtrack do filmu o oddawaniu czci leśnym bożkom poprzez plemienny taniec.

Jestem wdzięczna za to wydawnictwo i za wyznaczanie nowych tendencji estetycznych w polskim techno. Znowu wypływa coś, co nie może zostać w żaden sposób pominięte – ani w waszych odtwarzaczach ani we wszelkich rankingach opiniotwórczych mediów muzycznych.

Reaktivate 2014

http://reaktivaterecords.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/Reaktivate

https://www.facebook.com/MilenaKriegs

https://soundcloud.com/milena-kriegsJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
budi
budi
10 lat temu

Dawno nie słyszałem tak dobrego materiału, a poprzez fakt, że wyszedł z polskiej ziemi, słucha się go jeszcze lepiej. dzięki za recenzję.

Polecamy