Wpisz i kliknij enter

Cabaret Voltaire

W czerwcu ukaże się wyjątkowa kompilacja Cabaret Voltaire.

„#7885 (Electro Punk to Techno Pop 1978 – 1985)” to tytuł składanki Cabaret Voltaire, która zostanie wydana 23 czerwca nakładem brytyjskiej Mute Records. Album będzie łączyć dwa odrębne okresy Cabaret Voltaire – 1978-81 i 1983-85 – po raz pierwszy na jednym wydawnictwie.

Na płycie znajdą się takie utwory jak „Nag Nag Nag”, „Do The Mussolini (Headkick)”, „Sensoria”, „Landslide”, „I Want You” czy „Just Fascination”. Wyboru utworów do kompilacji dokonał Richard H. Kirk, który wyjaśnia: Zdecydowałem się zebrać  najbardziej zwięzłe elementy twórczości Cabaret Voltaire, stąd wybór wersji, które ukazywały się wcześniej na singlach i minialbumach.

Kompilacja to podróż do lat 1978-81, kiedy w składzie znajdowali się Richard H. Kirk, Stephen Mallinder i Chris Watson. Cabaret Voltaire nagrywali wtedy głównie w Western Works Studios w Sheffield i wydawali płyty nakładem Rough Trade.

Drugi okres to lata 1983-85 po odejściu Watsonsa, kiedy Kirk i Mallinder wydawali w wytwórni Some Bizzare/Virgin Records. Kirk zwraca uwagę, że To był czas kiedy robiliśmy swoje, ale na innych polach, chcieliśmy przesuwać granicę muzyki elektronicznej, chcieliśmy żeby nasza muzyka znalazła się w miejscach, w których nie powinna być. Nie chcieliśmy powtarzać tego co robiliśmy już wcześniej.

Wydawnictwo „#7885 (Electro Punk to Techno Pop 1978 – 1985)” ukaże się w dwóch formatach CD oraz LP + CD. Więcej informacji znajdziecie na stronie oficyny Mute Records.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
godzilla
godzilla
10 lat temu

i jeden z filarów pierwszej fali industrialu.

Paweł Gzyl
10 lat temu

Najważniejszy zespół dla elektroniki – po Kraftwerku oczywiście.

Polecamy