Wpisz i kliknij enter

Nowości z Desmonta

Nadrabiamy zaległości z brazylijskiej oficyny Desmonta. Sprawdźcie koniecznie!

Toti

M.Takara & H.Diaz – „toti” (17.03.2015 | Desmonta)

Brazylijscy muzycy połączyli swoje siły na płycie „toti” (limitowany nakład, tylko 50 kopii!). Gitarzystę Henrique’a Diaza należy kojarzyć z kwartetem Baoba Stereo Club (w ubiegłym roku ukazał się ich wspólny materiał z M.Takarą – tutaj). Z kolei M.Takara to doskonale wszystkim znana postać związana z zespołami Hurtmold i São Paulo Underground. Ten niezwykle aktywny artysta udziela się w przeróżnych projektach (M.Takara 3, Trio Puro Osso), a także od 2004 roku tworzy pod własnym nazwiskiem. W 2014 roku Takara wypuścił znakomity krążek dostępny na winylu, pt. „puro osso”.

Na minialbumie „toti” M.Takara gra na cavaquinho, syntezatorach i instrumentach perkusyjnych, a H.Diaz na cuatro, czyli latynoamerykańskiej gitarze brzmiącej niczym lutnia. Artyści zaprezentowali sześć niedługich kompozycji, w których mieszają wszelakie wpływy, od psychodelii, południowoamerykańskiego folku, plemiennego transu, improwizacji aż po elementy elektroniki i minimal music. „Toti” to jedna z najciekawszych EP-ek, na jaką w tym roku trafiłem.

MNTH

MNTH – „te espero na melhor das formas” (17.03.2015 | Desmonta)

Za nazwą MNTH ukrywa się Luciano Valério mieszkający na co dzień w São Paulo. Na płycie „te espero na melhor das formas” (dostępna jest w opcji „name your price”) oprócz samego lidera odpowiadającego za warstwę elektroniczną, pojawili się gościnnie też inni artyści: Amalia Valério, Guilherme Valério (gitara) i Rogério Martins (klarnet). Bardzo ciężko jest sklasyfikować twórczość MNTH, co oczywiście mnie cieszy. Kompozycje Brazylijczyka są drapieżne, szorstkie, zawiłe rytmicznie i harmonicznie, a z drugiej strony – stykamy się ze swoistą prostotą i zgrabnie skonstruowanymi melodiami. Mam nadzieję, że kolejne wydawnictwa MNTH doczekają się wydania na fizycznym nośniku.

 

Strona wytwórni Desmonta »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy