Wpisz i kliknij enter

RSS BOYS – Body Flow

Zamaskowany duet powraca, ale tym razem na taśmie.

Polskim artystom nie można zarzucić tego, że nie dbają o słuchaczy, bo minął zaledwie rok od ukazania się ich dwupłytowego wydawnictwa „HDDN” (recenzja). Teraz mamy materiał o zdecydowanie mniejszych gabarytach czasowych, bowiem trwa ponad trzydzieści minut i trafił na kasetę, pt. „Body Flow” wydaną przez duński label Speaker Footage.

Jak wiemy, muzyka RSS BOYS nie zna ograniczeń czasowych, jedynie ich twórcze zapędy hamuje określona pojemność nośnika. Pokazali, iż potrafią zarówno przyciągnąć (czasami troszeczkę zmęczyć – „HDDN”) uwagę odbiorców długimi formami, jak i krótszymi.

Na „Body Flow” złożyło się pięć kompozycji. Duet od pierwszych sekund zalewa nas cyfrowym zgiełkiem i transem („FLOW ON”). Wydaje się, że nieco pogłębili swoją studnię basową, dokopując się po części do brzmienia z okresu „W D0NT BLV N HYP”. W „ROON ON” możecie spodziewać się kaskady syntezatorowych akordów, zawiłej tkanki perkusyjnej oraz noise’owej lawiny. Plemienne techno RSS BOYS od cekiniastej otoczki i parkietowego blichtru dzielą lata świetlne („BYRD ROON” i „BODY ROON”). Na zakończenie prawie dziesięciominutowy fragment „NOOR”, którego motoryka i zmieniająca się basowa amplituda, dają sporo mocy nie tylko membranom głośników.

Przebywanie w pobliżu bezkompromisowej muzyki RSS BOYS skutkuje tym, że u sąsiada drży w talerzu zupa, a u mnie nóżka w rytm techno stuka. „Do techno się kurde nie siedzi!” – cytując Kucharczyka.

29.02.2016 | Speaker Footage

 

Strona RSS BOYS »
Profil na Facebooku »
Strona Speaker Footage »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] przysłowiowo robi swoje. Początek 2016 roku zainaugurowali publikując kasetę „Body Flow” (recenzja) nakładem duńskiego labelu Speaker Footage, później wypuścili jeszcze lepszy materiał, pt. […]

Polecamy