Wpisz i kliknij enter

Nowości z Someone Good

Pododdział australijskiej Room40 opublikował dwa bardzo interesujące albumy.

Print

YTAMO – „MI WO” (18.03.2016 | Someone Good)

Za nazwą YTAMO ukrywa się japońska artystka Ryoko Araki pochodząca z Shiga. Oprócz muzyki zajmuje się także malarstwem, ceramiką i projektowaniem ubrań. Jej twórczość odkrył Lawrence English podczas jednego z wyjazdów do Japonii (dokładnie w Osace), gdzie też widział występ Araki, który bardzo go zachwycił. YTAMO wykorzystuje brzmienia różnych instrumentów, od fortepianu/syntezatorów, po dęciaki (saksofon, klarnet, trąbka). Jednak wszystko się kręci wokół elektroniki (momentami kojarzącej się z Warpem). Muzyka Araki została utkana z wielu warstw; gęste partie syntezatorów dobrze łączą się z jej delikatnym głosem i niebanalną rytmiką nagrań. Co ważne, że udało się YTAMO zachować w tym wszystkim pierwiastek azjatyckiej kultury widoczny choćby w konstruowaniu repetytywnych partii syntezatorów.

Strona YTAMO »
Profil na BandCamp »

Andrew Tuttle

Andrew Tuttle – „Fantasy League” (18.03.2016 | Someone Good)

Andrew Tuttle to australijski gitarzysta, banjonista i producent. W latach 2004-2013 nagrywał jako Anonymeye. Teraz wydaje album pod własnym nazwiskiem. Współpracował z Matmos, Lawrence’em Englishem, Blank Realm, Mike’em Cooperem i Heinzem Rieglerem.

Poszukiwania artysty skupiają się głównie na łączeniu brzmień żywych instrumentów z syntetyczną elektroniką. W tej roli znakomicie wypada banjo. Jak pisze Tuttle, „Fantasy League” ma na celu wprowadzenie słuchacza w pewien rodzaj fantasmagorii, która uspokaja, zachwyca, oczarowuje i uwodzi. I właśnie tak, przedstawia się materiał z tego longplaya. Niekiedy migotliwe i piętrzące się dźwięki syntezatorów w stylu Terry’ego Rileya przechodzą w medytacyjną przestrzeń zbudowaną z brzmień gitary czy wspominanego banjo, ale przepuszczonych przez elektronikę.

Oficjalna strona artysty »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Rockerilla (Italy), Music Won’t Save You (Italy), Carnage (Italy), Amusio (Germany), Nowa Muzyka (Poland) * A-Musik CD recommendation, April 2016. * Feature album on 2SER, RTR, PBS radio; rotation […]

Polecamy