Wpisz i kliknij enter

Nowości z wytwórni Pawlacz Perski

Oficyna Pawlacz Perski wypuściła dwie nowe taśmy.

Pawlacz Perski to prowadzone przez Mateusza Wysockiego (Fischerle) i Lecha Nienartowicza wydawnictwo zajmujące się rozpowszechnianiem europejskiej muzyki eksperymentalnej. W swoim katalogu zawiera nagrania artystów takich jak Porcje Rosołowe, Jesień, Hubert Wińczyk, Ilia Belorukov, Paweł Paide Dunajko,Tomasz Wegner, Konrad Gęca i wielu innych.

Duy Gebord

Duy Gebord – „Kelp” (premiera: 12.06.2014)

Radek Sirko (Duy Gebord) – kulturoznawca, realizator dźwięku. Publikował na łamach Ha!artu, Opcji i Glissanda. Twórca projektu p0p∆s†kr∆e6. Swoją debiutancką kasetę pt. „Mangrove” (nasza recenzja) opublikował w warszawskim labelu Wounded Knife.

Z kolei taśma „Kelp” przypomina opowieść o nieistniejącej morskiej plamie śmieci. Plama zwiedza zimne wysięki, spotyka białe ślimaki i zielone ukwiały. Nurkuje w miejscach obok mapy, mieszając listownice z taśmą magnetyczną. Duy zaplótł w „Kelp” brzmienia gitar, field recording, glitchowe sample i elektroniczne beaty, które unoszą się na powierzchni nagrań i łączą w nowe organizmy. Album jest dostępny w formie cyfrowej do darmowego pobrania na stronie Bandcamp oraz w limitowanym nakładzie 35 sztuk na kasecie.

Lech Nienartowicz i Michał Wolski

Lech Nienartowicz / Michał Wolski – „Split” (premiera: 12.06.2014)

„Split” to spotkanie dwóch doświadczonych muzyków, którzy na co dzień funkcjonują w nieco odmiennych muzycznych światach. Lech Nienartowicz na potrzeby nagrań sięgnął do brzmień instrumentów strunowych, które na kilkanaście intensywnych minut nakręcił jak obłąkańczy mechanizm. Michał Wolski natomiast zszedł o kilka oktaw niżej, by spleść miarowy puls syntezatora modularnego z szumami i nagraniami terenowymi. Album jest dostępny w formie cyfrowej do darmowego pobrania na stronie Bandcamp oraz w limitowanym nakładzie 35 sztuk na kasecie.

Lech Nienartowicz – współzałożyciel labelu Pawlacz Perski, członek impro-kolektywów Perpetual Motion Food i Poszmeg. W ramach glitchowego duetu Porcje Rosołowe nagrał płytę, będącą pełnym cyfrowych błędów i wypaczeń dialogiem z cyberpoezją Łukasza Podgórniego (Skanowanie Balu, Rozdzielczość Chleba/Ha!art 2012) oraz dźwiękową kronikę żywotów wymyślonych owadów (Insects 1-3, BDTA 2013). Znany również jako Owczy Pęd.

Michał Wolski – muzyk, DJ, dziennikarz. W swojej twórczości stara się znajdować równowagę między cielesnym i kontemplacyjnym aspektem muzyki. Wzbudzane przez niego brzmienia można określić jako coś między techno, deep techno a dub techno, z głębokim wpływem, choć nie zawsze wprost, szeroko rozumianego ambientu. Prezentował swoją muzykę na takich festiwalach jak ChoP Festival (Chiny), NoiZe Festival (Holandia), Audioriver, kilkakrotnie w czasie Warsaw Electronic Festival i wielu innych. Swoje dźwięki zabrał również do Nowego Jorku, gdzie grał na zaproszenie projektu Basement Floor i wydawnictwa Blank Slate. Twórca Minicromusic Rec. Od wielu lat związany z Fundacją Sztuka i Technologia oraz społecznością Warsaw Electronic Festival. Współzałożyciel projektu Fűnfte Strasse. Autor kilku albumów dla Minicromusic oraz winyla dla Blank Slate. Nowe wydawnictwa Wolskiego mają się ukazać nakładem Recognition i Technosoul.

 

Strona oficyny Pawlacz Perski »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Job Karma – Ebola

Trzecia płyta wrocławskiego zespołu powraca po szesnastu latach od wydania w wersji winylowej i kompaktowej.