Wpisz i kliknij enter

Sasha Funke – Watergate 02


I dlatego, drugi miks-CD opublikowany przez wytwórnię założoną przez właścicieli klubu, przynosi właśnie jego set, zarejestrowany podczas jednej z ciepłych sierpniowych nocy – całkowicie na żywo.
Jako didżej, Funke, objawia swoje odmienne oblicze – typowa dla jego własnych produkcji nostalgiczna melodyka pojawia się zaledwie w jednym utworze z całego miksu. I jest to oczywiście autorskie nagranie artysty – „Mango” – zremiksowane na bardziej minimalowa modłę przez duet Tobias Thomas – Superpitcher.
Zresztą znaczna część setu utrzymana jest w minimalowej formule. Tworzą ją nagrania takich tuzów, jak Nathan Fake („You Are Here”), Ellen Allen („Alles Sehen”), Zander TV („Get Down”), Minilogue & KAB („That`s Nice Way To Give Me Feedback”) czy Sten („More Stash”). Większość z tych kawałków, dostajemy w ciekawych remiksach, za którymi stoją tacy artyści, jak Four Tet, Miss Kittin czy Winghomy Brothers. To sprawia, że znane utwory nabierają zupełnie innego wymiaru.


W połowie swego setu, Funke skręca w stronę oszczędnego house`u. Pojawiają się więc nagrania Dave`a Aju („Crazy Place”), Modala („Boy – Girl Boy Girl”) i The Mole`a („Smiling And Running”). Ponieważ to mniej znane kawałki, otrzymujemy je w oryginalnych wersjach.
Mocniejsze bity techno – choć również o minimalowym sznycie – powracają wraz z nagraniem DJ Koze – „I Want To Sleep”. Wtóruje mu kolega z Kompaktu – Closer Music – ze swoim oldskulowym „Giganten”. Bardziej detroitowe brzmienia przynosi natomiast w „Visions Of Mantada” Patrice Scott.
A na sam koniec znowu house – podrasowana na ostrzejszą modłę przez duet Acid Jesus – kompozycja „Housefrau” z repertuaru Milch.
Funke sprawnie buduje dramaturgię swego setu, prowadząc jego słuchaczy od mroczniejszych do jaśniejszych dźwięków, i zamykając całość wyjściem na pełne światło.
Sprawdź

2008Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy