Wpisz i kliknij enter

Toshinori Kondo zagra w Warszawie

Już 6 czerwca w Warszawie odbędzie się główne wydarzenie tegorocznej edycji Warsaw Electronic Festival – koncert z udziałem japońskiego eksperymentalisty Toshinori Kondo. Koncert rozpocznie się o 11.30 na patio przed klubem Mandala. O 17.00 impreza przeniesie się do Sali Kinowej Zachęty. Muzyka opanuje aż trzy sceny, na których zaprezentują się artyści z bardzo odmiennych muzycznych światów: od ambientu i noise, poprzez przesiąknięty elektroniką nu jazz, aż po idm i różne gatunki elektroniki klubowej.

Obok znaczących projektów z Polski, takich jak np. Gold Plated Face czy Capitan Commodore, pojawią się również gwiazdy zagraniczne: brytyjski projekt eksperymentalny Arctic Sunrise, berliński twórca minimalistycznych wizualizacji wielkiego formatu Philipp Geist oraz gość specjalny festiwalu – japoński trębacz Toshinori Kondo, uznawany za jedną z najwybitniejszych postaci współczesnej muzyki jazzowej.

Kondo zaprezentuje swoje elektroniczne wcielenie „Spiritual Nature”, doskonale odzwierciedlające jego naturę poszukiwacza i genialnego improwizatora. Po silnej dawce eksperymentu przyjdzie czas na klubową część festiwalu, która ok. 21.00 rozpocznie się w Mandali. Nocną imprezę rozkręcać będą m.in. Guiddo, Xlorite, Nmls, RND, FusionArt oraz uwielbiany przez klubową publiczność WEF Capitan Commodore.

Koncert 6 czerwca zbiegnie się z premierą nowego wydawnictwa płytowego WEF, na którym znajdą się głównie utwory debiutanckich projektów sceny. Płyty będą rozdawane osobom przychodzącym na koncert jako ekwiwalent biletu. Bezpośrednią transmisję z koncertu w Zachęcie i pierwszej części wieczornego koncertu w Mandali nada internetowe radio Open.fm, które w kwietniu tego roku uruchomiło na swojej stronie specjalny kanał dedykowany muzyce WEF.

Ceny biletów
Karnet na wszystkie koncerty (Zacheta i Mandala + płyta): 100 zł. Bilet do Mandali na część wieczorną: 20 zł







Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


21 Komentarzy

  1. co z tego że kondo jest stary? wydaje mi się że nadal może coś ciekawego zaprezentować, zwłaszcza że ma zagrać razem z gold plated face, w dodatku w kwadrofonii, a poza tym w/w gatunki muzyki nie są na co dzień grane w klubach, więc chyba warto się wybrać

  2. ojej przeciez tu nie tylko o Kondo sie rozchodzi.. a o cala impreze Warsaw Electronic Festival..

    Koncert rozpocznie się o 11.30 na patio przed klubem Mandala. O 17.00 impreza przeniesie się do Sali Kinowej Zachęty. Muzyka opanuje aż trzy sceny, na których zaprezentują się artyści z bardzo odmiennych muzycznych światów: od ambientu i noise, poprzez przesiąknięty elektroniką nu jazz, aż po idm i różne gatunki elektroniki klubowej

    nudno napewno nie bedze, zreszta jak zawsze na WEFie 🙂 trzeba poprosty tam byc zeby moc wydawac opinie.. dla nas fanow WEFu szykuje sie naprawde moc wrazen dzwiekowych..

    Jeszcze 2 tygodnie… 😀

  3. hej k. – no właśnie to piszę – odnoszę się do komentu armika. Żeby sobie przemyślał. Wg mnie koncert może być super !!

  4. Zaprośmy przedszkolaków, będzie nowocześnie! Pers, przyjdź, sprawdź, potem pisz czy nuda. Skoro kolo występuje w nowym projekcie, to może nie będzie nudno? Hmmm?

  5. Z tym, że gość zagra w zupełnie nowym projekcie. Z innymi młodymi ludźmi. Jakoś Ci to przeszkadza, że gość ma doświadczenie? Nie wiem – jak pojawiają się na scenie młodzi – ŹLE, jak starsi – ŹLE. Może masz jakiś problem – przemyśl to sobie

  6. o nie, znow peany, czy wy tu na prawde nic nie znacie?
    kondo zorn lasswell? ile macie lat 50? to stara nudna zkapciala muzyka
    penerska i dawno nie aktualna
    jeszcze dodajncie stanke i bedziecie mieli super muzeum

  7. Grubo – chudo… Zdecydujecie po koncercie. Wg mnie warto posłuchać kolesia, który grywał z takimi muzykami jak Bill Laswell, John Zorn, Derek Bailey, Herbie Hancock, Peter Brotzmann, DJ-Krush.

  8. No i super, kondo to kawał historii awangardowego jazzu. Fajnie ze takie nazwisko pojawi sie na scenie Wef.

  9. Kondo zagra zarowno z Gold Plated Face jak i solo – to własciwie dwa koncerty:) GPF -dodatkowo w Quadrofonii -publicznosc bedzie slyszała to samo co muzycy, używający w tym przypadku głownego PA zarazem jako odsłuchu

  10. „Blow the Earth” to na prawdę ciekawy projekt! Kondo zagra w Zachęcie w projekcie Gold Plated Face, w systemie kwadro, tak aby publika znalazła się wewnątrz tych dźwięków…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy