Ehh hahah – House ze skrzypcami w tle
Jarek Szczęsny:

Pod znakiem internetu.

Alva Noto – Xerrox Vol. 4
Mateusz Piżyński:

Czwarta odsłona cyklu Xerrox, na którą przyszło nam czekać pięć lat.

Various Artists – Kern Vol. 5 Mixed By Helena Hauff
Paweł Gzyl:

„For those who knows”

Amnesia Scanner – Tearless
Paweł Gzyl:

Finowie serwują miłosne ballady.

Michael Lightborne – Ring Road Ring
Łukasz Komła:

Dźwiękowy świat obwodnicy w Coventry.

Christine Ott – Chimères (pour ondes Martenot)
Jarek Szczęsny:

Geometria dźwięków.

Deadbeat And Paul St. Hilaire – 4 Quarters Of Love And Modern Lash
Paweł Gzyl:

Scott i Paul medytują.

Vysoké Čelo – Űrkutatás
Jarek Szczęsny:

Grzechem byłoby nie skorzystać.

Ellen Allien – AurAA
Paweł Gzyl:

Hołd dla czasów, kiedy techno i trance były jednym.

Nihiloxica – Kaloli
Łukasz Komła:

Na wzgórzu perkusyjnych abstrakcji.

Upsammy – Zoom
Paweł Gzyl:

Zbliżenie na kruche piękno.

Alois – Azul
Łukasz Komła:

Stąpać po niebieskim.

Sote – Moscels
Jarek Szczęsny:

Ku wizjonerskiemu futuryzmowi.

Moodymann – Taken Away
Jarek Szczęsny:

Pląsy w dusznym pomieszczeniu.Wybierz najbardziej przereklamowany zespół!

Jeden z największych portali muzycznych, NME.com, postanowił zainicjować ciekawe głosowanie – każdy może być częścią wyboru najbardziej przereklamowanego zespołu świata. Wśród nominowanych nie brakuje elektronicznych brzmień. Na tą chwilę w głosowaniu prowadzi popowa wokalistka Lady GaGa, ale na liście znajduje się także elektronika. I tak, według głosujących na tą chwilę najbardziej przereklamowaną formacją elektroniczną jest La Roux (miejsce 13. i średnia głosów 7.29), blisko znajduje się Pendulum (16. pozycja – 7,09), a jeśli chodzi o elektronikę, stawkę zamyka na tą chwilę Crystal Castles (19. miejsce – 6,82).

Czy Waszym zdaniem nominowane zespoły słusznie znalazły się w niechlubnym rankingu? A może uważacie, że na to miano zasługują inne formacje? Zapraszamy do dyskusji!

A oto link do głosowania: Overrated Bands

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

komentarzy 78

 1. signinhelp5

  ale byłaby z was dobrana para. wasze dzieci odziedziczyłyby przenikliwy umysł po obserwatorze i zdania wielokrotnie złożone po mallemmie. może zaufajcie przeznaczeniu i umówcie się na kawę?

 2. Obserwator

  …cholera trzech kropek nie podkreśla… GRAFOMANIA „capslokiem” tyż nie (chociaż „capslokiem” – podkreślił) wy tam w Samoobronie wiecie jakie te maszyny obcy mają i co wartego podkreślenia pokazują…

 3. mallemma

  nie, to nie to, spotkajmy się na konfeszynie jakimś, np. po wydaniu nowego henka, będziemy relacjonować plamy [firefox jest z tobą, podkreśla samomasturbację na czerwono, neodebilizm też… to w końcu po czyjej on jest stronie?].

 4. Obserwator

  Bieeeeda patrz…(3 kropki)…i teraz „samomasturbacja”, „prohumanitarne” to neologizm czy raczej neodebilizm, oprócz krwawienia języka co więźnie w synapsie trwającej w odległym, wiecznym odrętwieniu, czy samobój, czy sam o bój spotkał przeznaczenie, bił się o słowo by metaforze nadać jej krystaliczną jasność. Taaak mówił jasność trwać musi w przekazie ukryta, do nich w przekazie, by rozbiła się osłowo tam gdzie trafić powinna bo o słowo był to bój, bój pomyślał????? strach może na końcu drogi która kształtem była sama dla siebie istotą, wyraźnie jej szukał by dotrzeć do sensu w braku jej uzasadnienia a może w braku zrozumienia zaczekał chwilę i spojrzał ta odległość uzasadnień ta przestrzeń domniemań, zawsze na końcu pytał czy warto o tym mniemać czy próbować dowodzić ale czekał zawsze czekał by pewność w dowód obrócić by zapamiętać że…(3 kropki) NOOOO tak to możnaaaaa…nieee…

 5. mallemma

  Obserwator, to w końcu kiedy odpokutujesz tego KLASYCZNEGO samobója? 🙂 dopiero po tym jak wytłumaczę Ci znaczenie słów hardware, software, podjarka i – tak coby względnie nie epatować tą grafomanią i nieumiejętnością układania zdań złożonych – zacznę notorycznie używać 3 kropek?

 6. mallemma

  „być kiedyś dziennikarzem?” – nie planowałam, ale dostałam propozycję i oto wisi na głównej —-MEGALOMANKA—-

 7. mallemma

  „Dlaczego gówniaro” – bo sobie wymyśliłam, że jak już będzie setny to wsadzę tu adony, do tego wydrukuję, powieszę sobie nad łóżkiem i codziennie będę podziwiać, słuchaj się psychoanalityka „popieram”, koleś dobrze kmini. skoro „tu nie” użyli – to patrz za rogiem, zresztą – nie musisz, właśnie wyleciałeś z pojazdem w zradykalizowanej formie, kiedy ktoś używa słowa troll – nie można być gorszym, prawda? to ciągle ta sama starszyzna bojówki prowokatorskiej, co w poszukiwaniu poparcia/poczucia akceptacji wzburza się o niemickiewiczowskie użycie paru prostych metafor, wyobrażeniowe opisy z paru odsłuchów, a po przeczytaniu nie takiej opinii jak trzeba/nie pod TEN gust wdraża swoje – nie znasz się/nie masz pojęcia – ataki personalne. poza tym: gdzie rodzą się ci czarno-biali ludzie, dzielący odbiorców muzyki na wytrawnych krytyków, jednostki wybitne, a po drugiej stronie mają do odhaczenia już tylko grafomańskich łosi, wysyp po michaelu jacksonie? coby uniknąć kolejnych posądzeń o MEGALOMANIĘ: user „popieram obserwatora” jest tego doskonałym przykładem, żył krótką aluzją wytrawnego krytyka, a kiedy olej w głowie rozgrzał się dostatecznie – zrozumiał, tak, tak… dzięki za parę komplementów, ale czy Lepper miał prezencję? 🙂 czekam na kolejne ataki, pewnie co do podgrzanego oleju tym razem.

 8. Obserwator

  Ooo ale burza….znaczy jest coś na rzeczy…ja pragnąłbym jedynie by ta mistrzyni grafomanii ograniczyła jedynie swoje wypowiedzi i pozwoliła poczytać spokojnie stronę innym użytkownikom, bez przedzierania się przez kwiatki typu „amerykanie dorobili się własnej dody…” „wyrośniemy wszyscy z podjarki alvą…” „przez tego skreama i bengę całemu dubstepowi psuje się opinia…” (itd. wszystko z tego tematu a każdy jej post zawiera taki badziew) Jeśli taka osoba mogłaby być kiedyś dziennikarzem?…matkooooooooo….Rafał Księżyk, Jacek Hawryluk, Paweł Gzyl, Bartek Chaciński, Wojtek Wysocki…jest się od kogo uczyć jak pisać, dziecko.

 9. Twój nick/imię

  co wy właściwie chcecie od malemmy? że jest tak bezczelna że dodaje swoje komentarze? a nie wolno?

 10. ataxiaa

  po co wrzucać takie newsy, skoro zawsze wiadomo jak to się kończy?

 11. laudia

  Z serii: Mamas in da haus 😀 . http://www.youtube.com/watch?v=xPT98maZaIk jmaaaaaaaaaaan!!

 12. obserwator nie ma racji

  prawda jest bolesna! co zrobić!

 13. Tomek Jasiński

  Dlaczego gówniaro ubliżasz ludziom, jesteś krytykowana i to ostro ale nikt Cię tu nie wyzywa od Trolli czy masturbacji, śledzę temat ale pewne rzeczy chyba poszły za daleko. Współczuję wychowania i kultury osobistej.

 14. mallemma

  nie, z tym anonimem sobie ucinam przyjemną pogawędkę.

 15. obserwtor ma rację

  Bo mallemma to taki Lepper „nowejmuzyki” prezencja jest ale pod spodem puuuuuuustoooooooooo…

 16. laudia

  „kolejny psychoanalityk” do to mnie?

 17. mallemma

  kolejny psychoanalityk, który rzucił się w radosne, prohumanitarne pogo po przeczytaniu słowa samomasturbacja. „pokaż co tam wiesz” – po co? to by było dopiero nie w garść udowadniać cokolwiek takim trollom 🙂

 18. laudia

  Ciekawe,że największe chryje są zawsze pod La Roux. Tu niby inny temat, ale sama fota widocznie podziałała jak płachta na znudzone wakacjami byczki :]

 19. cukierr

  ..dajcie na luz..nie ma co sie spinać..temat słaby..nie przychylajcie sie pod ten poziom..pozdro

 20. popieram obserwatora

  właśnie ta mallemma to grafomanko/megalomanka, która zaśmieca swymi wypocinami forum wzniecając sztuczny ruch… nie doczytałem się w jej postach dosłownie nic poza „wymyślnie” sklejonymi z bezwartościowych nic nie wnoszących opini… i można by się nabrać, że to jakiś wytrawny krytyk – nigdy w życiu!!! najgorsze jest to że pisząc o niej dostarczamy jej emocji niezbędnych do przeżycia… to ją kręci!!!
  WEŹ SIĘ DZIEWCZYNO W GARŚĆ – napisz jakąś recenzję pokaż co tam wiesz i potrafisz… i oczywiście… to nie poskutkuje raczej ale weź zamilcz wreszcie… na trochę przynajmniej. Co do reszty broniącej naszej „nowomuzycznej gwiazdy”, to nie brońcie wolności słowa jeśli sami byślcie chcieli aby krytyka zamilkła… to trochę bez sensu?

 21. gruby

  ale obserwator ma rację, ta cholerna mallemma jest wszędzie i wszędzie się mądrzy ;/

 22. .

  flame na nowejmuzyce = fail.

 23. marian carey

  LA ROUX zajebiste – odwalic sie. mistrzowskie melodie i koniec hegemonii muzyki z USA na chartsach. europa powraca do siebie.

 24. K0$+3k

  Panie Audytorze,prosimy schować swoje autorytarne wypowiedzi z powrotem do teczki IPNu,i zaprzestanie praktyk kategoryzujących poszczególne jednostki na bardziej lub mniej „wybitne”.Jak wiemy z autopsji,taka praktyka zazwyczaj bardzo zle się kończy.Nie zauważyłem w twojej wypowiedzi żadnej merytorycznej uwagi dotyczącej bezpośrednio tematu tego „newsa”,a jednak jesteś na tyle bezczelny aby zarzucać tę samą praktykę innym.Szczyt hipokryzji…

 25. Obserwator

  Dzieci, dzieci, dzieci – strzał w czuły punkt co? A obserwator chciał powiedzieć rzecz prostą że są na forum/stronie osoby niekompetentne a zabierają głos niemal autorytarnie i (zdaniem obserwtora hehe) obniżają poziom tej do niedawna świetnej strony. Na biegunie drugim są jednostki wybitne jak Paweł Gzyl choćby. Mówię o tym głośno i tyle, takie me zdanie, takie moje odczucia – system „koleżków” którzy kochają nieudolnych dziennikarzy czy „niusmenów” i krytykują krytykujących to banał taki sam jak wypowiedzi koleżanki mallemy i tyle. Czuwaj

 26. mallemma

  tak, wiem, ostatnią wypowiedzią strzelił sobie tak spektakularnego samobója, że naprawdę nic nie trzeba dodawać 🙂

 27. 10

  crystal castles +1

  a mallemma – mozesz isc spac spokojnie,wygralas :] obserwator bardzo chcial cos powiedziec,naprawde bardzo ;]

 28. K0$+3k

  Crystal Castles

 29. specialbass

  Kolejny Troll is in tha house.Mallema-nigdy bym nie powiedział że jej wiedza jest mierna i że po łebkach zaznajmia się się z nowymi obliczami muzyki.Najbardziej przereklamowane zjawisko?-Snobowanie się na Obserwatora-Wszechwiedzącego.

 30. Padek Rozz

  Mallemma olej prowokatora, któremu chyba pomyliły się epoki i próbuje reanimować cenzurę. Temat głupi, ale opinie co niektórych użytkowników jeszcze gorsze.

 31. mallemma

  nie, nie pogadamy, co za bida z nędzą nie rozumieć paru ubranych słów rozhisteryzowanego 12-latka. ave, ave.

 32. Obserwator

  O nie wiedziałem że jesteś kobietą….wycofuje zatem bluzgi…ale reszta zostaje.

 33. Obserwator

  Ale tu nie ma co wyjaśniać – o to chodzi co piszesz pod spodem – „mglista” „kontrapunkt” „software/hardware” co to jest!!!! Właśnie takie pierdoły to większość Twoich postów piszesz o rzeczach niemal z każdej dziedziny a wątpię czy je znasz. I tyle. Moim zdaniem za mało wiedzy za dużo słów a są tu osoby które „mają” odwrotnie ave Gzyl! i tyle….pogadamy za 10.000 płyt – które przesłuchasz ok?

 34. mallemma

  nie, nie, walka na gołe pięści musi być! 😉

 35. mallemma

  no i jak tu odeprzeć tego typu argumenty – co to w ogóle za mglista kategoryzacja zna/nie zna się na muzyce? nie wystarczy być aktywnym odbiorcą nowej muzyki by się tu wypowiadać? podpunkt wiedza z zakresu znajomości kontrapunktu i najnowszego software/hardware do produkcji muzyki jest wymagany jako obowiązkowa podstawa, dobrze rozumiem? może wyjaśnisz mi to wszystko na priv, żebym już nie musiała tak zapychać tych niusów, ani nikt nie był zmuszony do czytania Twojego widzimisie?

 36. kim

  Proponuję olać Obserwatora

 37. Obserwator

  Do usera mallema@ chcę zwyczajnie poczytać opinie osób które posiadają jakąś wiedzę komentując artykuły, wiedzę muzyczną a ciągle widzę twój avatar niemal przy każdym artykule, komentujesz wszystko niestety widząc poziom w jaki to robisz, nie podejrzewam cię o głębszą wiedzę na dany temat, więc nie pisz nie zaniżaj poziomu i korespondując z Twoim tonem – zmykaj a nawet s…aj z tej strony marny spamerze…..litości

 38. Blasi

  przereklemowany jest underground i silenie na „niekomercje”.
  to głosowanie jest oczywiscie bez sensu bo każdy rozumie je inaczej. Najczęściej sprowadza się do śmiania z popu.

 39. mallemma

  to możesz już zmykać, marny prowokancie, chyba nie chcesz patrzeć jak 12-latek pisze niusy na nm?

 40. Raffi

  ej, ja byłem i zajebiście się bawiłem.

 41. Mosha

  The Complainer & The Complainers i wasze oszustwo jak pisaliscie z relacji z festiwalu nowamuzyka ze ludzie swietnie bawili sie przy ich muzyce a pod namiotem nie bylo nikogo prawie …..

 42. Obserwator

  Do usera poniżej – człowieku przeglądając to forum ciągle widzę Twoje komentarze o poziomie rozhisteryzowanego niezbyt bystrego 12 latka – zrób mi przyjemność i nie pisz jakiś czas, bo chciałbym również poczytać komentarze użytkowników którzy znają się na muzyce a widzę ciągle Twój spam…litości!!!!

 43. mallemma

  przez tego skreama i bengę całemu dubstepowi psuje się opinia 😉 ale biedaczek jest niezłomny, od 4 lat zabawia elity na salonach 🙂

 44. masta

  włąśnie CAŁY DUBSTEP

 45. Musley

  Ja na przykład uważam, że muzyka, której słucham jest najlepsza!

 46. Pan Hirek

  dorzucam Moderat.

 47. kosecki

  Za klasykę, to Jacaszek się wziął, a też jest muzycznym nieukiem. 😉

 48. Klasyk

  Raster-Noton to taka „awangarda” dla nieuków, którą kasuje każdy!!! wykonawca z Warszawskiej Jesieni choćby, dzieci znudzone punk rockiem i alternatywą, jarają się jakimś tam Alva Noto i myślą że są zajebiście awangardowi, takie wizjonerstwo i preparowane instrumenty to ja robiłem w 3 klasie podstawowej muzycznej – kupa na którą każdy „klasyk” nawet nie spojrzy. Weźcie się ludzie za muzykę klasyczną – to jest awangarda.

 49. mallemma

  widzisz paide, a za lat 5 wyrośniemy wszyscy z podjarki alvą, aż sobie posłucham photek na tę okoliczność.

 50. daneck

  >> dexter. a na czym niby polegają plebiscyty typu „naj…”? glosuję na to, bo uważam, że jest zajebiste, odrzucam tamto, bo uważam, że jest gówniane. przecież to czysta, oparta na subiektywizmie zabawa, a nie wyścig na 100m, w którym wiadomo, że najlepszy jest ten, kto minie linię mety jako pierwszy. nie spinaj się tak 😉
  >> paide: za parę lat sam się będziesz śmiał z tego, że teraz słuchasz dubstepu, że od drum&bassie nie wspomnę 😉

 51. dexter

  danek śmiejesz się z generalizacji na temat raster noton a sam uprawiasz podobną na temat dubstepu, typowo polska hipokryzja

 52. paide

  a co to za band ten dubstep? czemu się z niego śmiejecie? może jakiś topic na forum o nim, hę? ;d

 53. Twój nick/imię

  dubstep oczywiście

 54. daneck

  „wytwórnia k****a raster-noton!”
  hahaha, dobre 😀
  moja opinia: zdecydowanie i bezapelacyjnie zjawisko zwane dubstepem. kiepściutka muza dla zbuntowanej mlodzieży w kapturze.

 55. aEw

  Radiohead – zdecydowanie! [2]

 56. mallemma

  Nie widziałem żadnej akcji reklamowej. – nie widziałeś, czyli jej nie było? 😛 imo la roux przy swoim talencie nadaje się spokojnie do pierwszej 5-tki.

 57. ubunoir

  dziwne, że jeszcze nikt nie wspomniał o ramonie rey i jacaszku 😉

 58. Dominus

  La Roux usłyszałem raz, w radiu internetowym i od razu mi sie spodobał. Nie widziałem żadnej akcji reklamowej. po prostu mi podszedł, tak samo jak cała płyta – świetna dodam dla formalności. Nie mam pojęcia skąd to podejście, ale jest z d**y wyjęte!

 59. Sempoo

  Nie bardzo rozumiem… co mnie obchodzi przereklamowanie, czy „niedoreklamowanie”, skoro Poker Face i Just Dance świetnie się nuci i na zaczęcie dnia jest to git pozycja? Czas obecny to taki, w którym twórcy penetrują obszary okołomuzyczne, za dekadę nastąpi przebudzenie i wrócimy do pięknych harmonii, jeszcze trochę… Spin my record baby!

 60. suzou

  Britney Spears 🙂

 61. Hemski

  oj troche tego jest..w wiekszosci sie zgadzam..aczkolwiek La Roux bym mimo wszystko oszczedzil. kreacje medialne i promowanie artystow czesto sa poza kontrola samych tworcow – a bardziej zaleza od wytworni etc..

 62. Tononcy

  Jak dla mnie Animal Collective! Ale i Modest Mouse, Crystal Castles, Fleet Foxes, Deerhunter….

 63. kmillable

  La Roux? To chyba jakieś żarty

 64. ...

  Tu jest cały katalog przereklamowanej muzyki:

  http://pitchfork.com/reviews/best/

 65. Heliosphaner

  Ja uważam, że Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej i nagranie „Ratuj Panie {Jemu Zaufaj}” i U2. A Rastona to lubię, czy się to komuś podoba, czy nie :]

 66. jaskier

  Radiohead – zdecydowanie!

 67. K0$+3k

  zgadzam się w zupełności z komentarzami koleżków poniżej,w końcu jak można słuchać muzyki przy której komponowaniu bierze udział orkiestra ludzi z uszami zdeptanymi przez słonie.ja nie wiem…

 68. dexter

  o tak, najbardziej snobistyczny label wszechczasów dla ambientowych nudziarzy i tym co słoń na ucho nadepnął

 69. psihui

  wytwórnia k****a raster-noton!

 70. laudia

  haha :))

 71. Pan Hirek

  obecnie najbardziej przereklamowanym zjawiskiem jest dubstep. jak to mowia „dubstep srupstep i twoja stara step”…

 72. 303

  słusznie

 73. Gerry

  a ja chętnie mogę zostać zlinczowany przez fanów Radiohead, Blur, Modest Mouse, ewentualnie Fleet Foxes. Przez resztę słuchaczy bym nie chciał, więc może zamilknę ;x

 74. antyafx

  pewnie sie narażę na lincz ale co tam; najbardziej przereklamowany zespół świata to U2

 75. laudia

  Burial (jeśli moc przekazu pantoflowego wliczyć jako reklamę).

 76. Gerry

  Przereklamowany to jest Michael Jackson. Najśmieszniejsze jest to, że wszyscy sądzą, że on nie żyje ;D

 77. dexter

  zabrakło animal collective

 78. mallemma

  amerykanie dorobili się własnej dody, brawo. sam ranking trochę przewidywalny, do kotła wrzucili totalny mainstream, także trudno się dziwić. poza tym – całkiem w porządku, pendulum i crystal castles zajmują zasłużone miejsca 🙂