Wpisz i kliknij enter

DâM-FunK & Master Blazter w piątek w Warszawie

Jedną z dat, którą każdy obeznany we współczesnej muzyce słuchacz zaznaczyć powinien na czerwono, jest 30 lipca. Tego dnia w warszawskim Powiększeniuwystąpi jeden z najgorętszych artystów ostatnich kilkunastu miesięcy: DâM-FunK z zespołem Master Blazter!

  • Kto: DâM-FunK & Master Blazter
  • Kiedy: 30 lipca 2010
  • Gdzie: Klub Powiększenie, Nowy Świat 27, Warszawa
  • Bilety: 39 zł (przedsprzedaż) / 49 zł
  • Start: 20:00

Artysta określany mianem „ambasadora boogie funku”, od lat jest jednym z największych na świecie kolekcjonerów i znawców syntezatorowego brzmienia z lat 80. Jego muzyka to niezwykle nowatorska mieszanka dorobku takich artystów jak Prince (z wczesnego etapu działalności), The Time, Mtume, Midnight Star z dokonaniami mistrzów G-funku i współczesnej elektronicznej alternatywy. Twórczość DâM-FunKa swobodnie pokonuje granice gatunków i szufladki subkulturowe.

DâM zaczynał dawno temu, terminując u muzyków legendarnych formacji Shalamar i The Whispers. Jako muzyk sesyjny dogrywał partie klawiszy i perkusji do produkcji modern-funkowej wytwórni Solar Records, a następnie westcoastowego rapu takich kotów jak Ice Cube, Mack 10 czy MC Eiht. Budował jednocześnie swój warsztat oparty na analogowych automatach perkusyjnych i syntezatorach.

Parę lat temu odkryty został przez szefa Stones Throw – DJ Peanut Butter Wolfa i wzięty pod skrzydła tej jednej z najbardziej szanowanych niezależnych wytwórni na świecie. W 2009 roku wydał dla niej doskonale przyjęty dwupłytowy album Toeachizown, który przypieczętował jego pozycję jako jednego z najbardziej cenionych współczesnych producentów tzw. „czarnej muzyki”.

Wystarczy kilka minut na Youtube by nie móc doczekać się warszawskiego występu DâM-FunK & Master Blazter. Nareszcieprawdziwy koncert (nie żaden DJ Set) z prawdziwymi muzykami, prawdziwą duszą, prawdziwie elektryzującym kalifornijskim funkiem!

Support:

  • Eltron John [Red Bull Music Academy / Koh-I-Noor / Ktoś Cię Kocha]
  • Kixnare [Kollage / Funky Mamas & Papas]
  • Club Collab
  • Grupa Biznes

Bilety dostępne są w przedsprzedaży on-line na stronie www.shortcut.pl oraz w stacjonarnych bileteriach Shortcut m.in. w klubie Powiększenie. Liczba dostępnych biletów ściśle limitowana, pula w przedsprzedaży – 100.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
beau bullet
beau bullet
11 lat temu

podjar max.

ataxiaa
ataxiaa
11 lat temu

bilety kupione w przedsprzedaży!

Polecamy