Wpisz i kliknij enter

Peter Christopherson nie żyje

Legendarny muzyk, producent i współzałożyciel m.in. Throbbing Gristle, Coil i Psychic TV zmarł w środę w swoim domu w Bangkoku.

Peter „Sleazy” Christopherson urodził się 27 lutego 1955 roku. Był uznanym grafikiem, fotografem, artystą video i przede wszystkim muzykiem i producentem. W latach 70. założył wraz z Genesisem P-Orridgem słynną industrialną formację Throbbing Gristle.

W 1981 roku powołał do życia Psychic TV, jednak największe uznanie przyniosła mu współpraca z Johnem Balancem w projekcie Coil, który dziś ma status absolutnie kultowego zespołu. Po śmierci Balancea w listopadzie 2004 r. i rozwiązaniu Coil, Christopherson przeprowadził się do Tajlandii, gdzie nagrywał jako Threshold HouseBoys Choir.

Przedstawiciele artysty nie podali jeszcze przyczyny śmierci. Wiadomo tylko, że 55-letni Christopherson odszedł we śnie.

W środę wieczorem Chris Carter, wieloletni współpracownik Christophersona, napisał na Twitterze: „Nasz najdroższy, piękny Sleazy wczoraj wieczorem opuścił ten padół łez we śnie i spokoju. Słowa nie są w stanie oddać naszego bólu.”Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
qncept
qncept
13 lat temu

ciekawe co na to P.Genesis.O

3X
3X
13 lat temu

najsmutniejsza wiadomość w tym roku

Stalkyer
Stalkyer
13 lat temu

Obie połówki Coil spotkały się w końcu w Love Secret Domain.
[*]

Polecamy