Wpisz i kliknij enter

Musica Electronica Nova już w maju

To będzie jedna z najbardziej intrygujących imprez rozpoczynających tegoroczny sezon festiwalowy. W ramach Musica Electronica Nova zagrają we Wrocławiu reprezentanci muzyki eksperymentalnej, elektroakustycznej i współczesnej. Krajem przewodnim będzie Francja. Organizatorzy imprezy piszą: – Musica Electronica Nova 2011 sięga zarówno do pamięci muzycznej nagromadzonej przez ponad 60 lat istnienia muzyki elektronicznej jak i do pędzącej w zawrotnym tempie teraźniejszości o stale nowym kształcie artystycznym, gdzie spotykają się najróżnorodniejsze tendencje działań muzycznych: dźwięk zapisany na nośniku, transformacje live, muzyka alternatywna, noise, sztuka multimedialna.

Francja krajem przewodnim

W 2011 roku bardzo szeroko reprezentowana będzie Francja, nadając festiwalowi szczególny koloryt. Specjalnym gościem festiwalu będzie Pierre Jodlowski, młody francuski kompozytor, działający na wielu polach: muzyka, sztuka wizualna, instalacje.

Dokładny program

Impreza odbędzie się w dniach 13 – 21 maja 2011 we Wrocławiu. Kilkadziesiąt ujętych w programie koncertów odbędzie się zarówno w Operze, Filharmonii, jak i w mniejszych wrocławskich klubach. Dokładny rozkład koncertów znajdziecie na stronie Filharmonii Wrocławskiej. Polecamy!Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ubunoir
ubunoir
9 lat temu

to będzie mocne! 15 maja M.I.M.E.O. czyli w jednym składzie: Christian Fennesz, Phil Durrant, Thomas Lehn, Kaffe Matthews, Jerome Noetinger, Gert-Jan Prins, Peter Rehberg, Keith Rowe, Marcus Schmickler, Rafael Toral

Polecamy

Marina Aleksandra

Marina Aleksandra ma na koncie EP wydane w niemieckiej wytwórni Advanced Black. Jest częstą gościnią na wielkich scenach Berlina czy Paryża bo jej bezlitosny, surowy bas „doraźnie koi niepokoje”. Dąży do rozbudzania fantazji, pozbycia się kompleksów, pruderii i wszelkiego skrępowania w odkrywaniu własnej natury.