Wpisz i kliknij enter

Nocow – Pulkovo Heights EP


Aleksiej „Nocow” Nikitin to pochodzący z Sankt Petersburga artysta, znany choćby z dwóch utworów zamieszczonych na składance „Fly Russia”. Dyskografia Rosjanina, na którą składają się album „Hopaji” (2009) oraz dwie darmowe epki „Aley” (2009) i „Koona” (2010) do ściągnięcia za darmo z bandcampa, poszerzyła się właśnie o kolejną małą płytę – „Pulkovo Heights”.

Nisza, jaką obrał sobie Nocow, wymoszczona jest wieloma stylistykami: od downtempo i ambientu, poprzez 2step i shoegaze, aż po gęste lo-fi. Już od pierwszych dźwięków utworu tytułowego słychać, że mamy do czynienia z chłonnym i utalentowanym producentem. Takty kompozycji przelewają się od zbasowanych struktur rytmicznych, przesteru, ambientowych podkładów i rozmaitych sampli, przywołując na myśl kapitalną twórczość Blue Daisy.
O tym, że Nocow ma uszy skierowane w stronę Wysp Brytyjskich, przekonują także kolejne utwory: poprzetykany szumami i dźwiękami zniekształconej dubowej melodyki psychodeliczny „Black Mass”, ufundowany na 2stepowym beacie oraz pociętych i potraktowanych pitchem wokalach „Now I Know” (kolejny po Clubroot, Swarms i Desolate przykład na to, jak wpływ Buriala zatacza coraz szersze kręgi), czy porywający „Orion”.

Dojrzałość w rozkładaniu akcentów, elegancja w warstwie brzmieniowej i pierwszorzędna atmosfera – to główne cechy „Pulkovo Heights”. Całość jest znakomicie wyprodukowanym, barwnym kolażem gatunkowym i zarazem kolejną cenną cegiełką w coraz bardziej okazałym gmachu future garage.
G5 Music, 2011Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Holger Czukay – dyskografia

24 marca Holger Czukay obchodziłby 80. urodziny. Z tej okazji przyglądamy się jego niezwykłej twórczości.