Wpisz i kliknij enter

Dosh w Polsce

Dosh, jeden z filarów hip-hopowej oficyny Anticon oraz współautor ostatnich płyt Andrew Birda, po raz pierwszy wystąpi w Polsce i to od razu na trzech koncertach.

9 listopada zagra w warszawskim Powiększeniu, dzień później w krakowskim Re, a w Święto Niepodległości w poznańskim klubie Fabrika.

Szeroki wachlarz instrumentów, na jakich gra Martin Dosh oraz niekonwencjonalny sposób ich wykorzystania sprawia, że trudno przypiąć mu jakąś konkretną łatkę. Awangardowy hip-hop miesza z funkowym rytmem, a całość nierzadko podszywa ambientową elektroniką. W latach 90. grywał w wielu składach aż w końcu sam zaczął komponować. Przełomowym momentem było dołączenie do koncertowego składu zespołu Fog (Ninja Tune), który dość szybko oparł na nim swoje brzmienie.

To dodało Doshowi pewności siebie, która skłoniła go do pierwszych występów solowych i nagrywania kolejnych płyt. Od samego początku, czyli od roku 2003, współpracuje z legendarnym kolektywem Anticon. Na jego płytach często pojawiają się goście. Poza członkami Anticonu są to między innymi Andrew Bird, Andrew Broder czy Bonnie „Prince” Billy. Dosh nie pozostaje dłużny. Od 2006 roku jest perkusistą Andrew Birda.

2011.11.09 Warszawa, Powiększenie

2011.11.10 Kraków, Re

2011.11.11 Poznań, Fabrika

Bilety: 30 pln / 40 pln. Przedsprzedaż w klubach.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Błażej Gębura
Błażej Gębura
11 lat temu

Brakuje informacji, że w Poznaniu na tym samym koncercie grało też nasze B.R.O.

Polecamy

3 pytania – Suwal

Kolejnym artystą, który odpowie na nasze 3 pytania jest Suwal, którego EP „Sygnał” ukazał się niedawno nakładem Flirtini/Asfalt Records.