Wpisz i kliknij enter

Płyta Davida Lyncha już niebawem w Polsce

7 listopada ukazała się pierwsza autorska płyta Davida Lyncha – „Crazy Clown Time”. Już za dwa tygodnie krążek będzie miał swoją premierę w naszym kraju – słuchajcie fragmentów.

„Crazy Clown Time” to 14 piosenek napisanych i wyprodukowanych przez Lyncha. Twórca „Twin Peaks” i „Blue Velvet” gra też na gitarze i śpiewa. Gościnnie zaś mistrza kina wspiera Karen O z zespołu Yeah Yeah Yeahs!

Od lata wiadomo, że muzyka odgrywa ważną rolę w życiu Davida Lyncha, mało kto jednak spodziewał się, iż wybitny reżyser sam zajmie się jej tworzeniem. Nikt nie wiedział też, jakie kształty lynchowska wyobraźnia przybierze w trudnej muzycznej materii. Pewnym drogowskazem mogły być dwa kawałki z jego udziałem na wspólnym krążku Sparklehorse & Danger Mouse – łamiącym się głosem Lynch śpiewał tam dziwne post-apokaliptyczne bluesy.

Ktoś pisał, że David brzmi niczym Tom Waits po LSD i choć to abstrakcyjne porównanie, wydaje się całkiem trafne. Album „Crazy Clown Time” – szalony, surrealistyczny, a przy tym wciągający i piękny jak filmy Lyncha – trudno jednak podsumować krótką puentą. To zadziwiająca muzyczna podróż pełna niespodzianek oraz odniesień do filmowej twórczości Lyncha.

Polska premiera krążka będzie miała miejsce 28 listopada. Dystrybucją w naszym kraju zajmuje się Isound Labels.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy