Wpisz i kliknij enter

Nico Muhly powraca z nowym albumem

Urodził się w Vermont, ale od wielu lat mieszka w Nowym Jorku. Już w wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Ukończył wiele szkół m.in. Columbia University i Juilliard School. Niewiarygodnie utalentowany muzyk i kompozytor o nienasyconym pragnieniu tworzenia muzyki. Pracował niegdyś u boku Philipa Glassa, Antony & The Johnsons, Björk, Bonnie ‘Prince’ Billy, Grizzly Bear, Valgeira Sigurdssona, Bena Frosta czy Sama Amidona. Można powiedzieć, że jest flagowym reprezentantem islandzkiej wytwórni Bedroom Community, gdzie wydał swoją debiutancką płytę „Speaks Volume” (2006), jak i kolejne swoje krążki „Mothertongue” (2008) i „I Drink The Air Before Me” (2010).
http://nicomuhly.bandcamp.com/track/mothertongue-i-archive

Powyżej kompozycja „Mothertongue: I. Archive”, która otwiera album „Mothertongue”.

Kolejne albumy „A Good Understanding” (2010) i „Seeing Is Believing” (2011) opublikował nakładem oficyny Decca, która współpracuje z Bedroom Community. Nico wyprodukował także kilka soundtracków.

Jego najnowsze wydawnictwo „Drones” ukazało się,19 listopada, również nakładem Bedroom Community.
http://nicomuhly.bandcamp.com/track/part-iii-the-8th-tune-3

Jak wspomina sam Nico, inspiracją przy tworzeniu tego materiału były odgłosy, które nas otaczają w mieszkaniu. „Drones” jest próbą uszlachetnienia i pewnego rodzaju stylizacją hałasów, z którymi mamy kontakt w naszej codzienności. Mało tego, Muhly rozwija harmoniczne struktury wokół tych dźwiękowych „zanieczyszczeń” z naszego otoczenia.
http://nicomuhly.bandcamp.com/track/part-ii-material-in-a-handsome-stack-3

Album „Drones” jest połączeniem trzech EP-ek, gdzie każda z nich skupia się na brzmieniu innego instrumentu. Pierwsza część płyty „Drones & Piano” opiera się o fortepian – Bruce’a  Brubakera, druga część „Drones & Viola” o altówkę – Nadia Sirota i trzecia część „Drones & Violin” o skrzypce – Pekka Kuusisto. Pomimo wyraźnego podziału, całość połączona niezwykłą pomysłowością Nico Muhly’ego
http://nicomuhly.bandcamp.com/track/part-ii-material-in-sevenths-3

 

Ważne strony:

www.bedroomcommunity.net

www.nicomuhly.com

www.deccaclassics.com.

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy