Wpisz i kliknij enter

Pierwsza solowa płyta Artura Maćkowiaka

W listopadzie ukazał się, nakładem bydgoskiej oficyny Wet Music Records, solowy album Artura Maćkowiaka – „Take Away”.

Jak sam autor podaje:

„Płyta Take Away jest najbardziej osobistą płytą, jaką udało mi się nagrać. Jest wynikiem spotkania z samym sobą. Muzyka w ramach wszystkich wcześniejszych projektów była rezultatem współpracy z osobami, z którymi w danym czasie miałem okazję grać. Wspólne tworzenie muzyki to duża przyjemność. Chciałem jednak sprawdzić, jak działa sytuacja, w której tego wzajemnego oddziaływania nie ma. Gdzie jest się zdanym na samego sobie, ale też nie ma potrzeby szukania kompromisów, czy spełniania oczekiwań.

Chciałem odnaleźć w sobie przyjemność ze zwykłego grania na instrumencie, gdzie niekoniecznie musi pojawić się jakiś założony efekt. Zarejestrowałem dźwięki, które w tym konkretnym czasie i okolicznościach byłem w stanie z siebie wygenerować. Nie wiem, czy to, co powstało jest fajne i nawet niespecjalnie ma to dla mnie znaczenie.

Najważniejszy był dla mnie czas, kiedy ta muzyka powstawała. Dzięki niej dowiedziałem się o sobie czegoś nowego”.

Album „Take Away” to zbiór dziewięciu muzycznych impresji Maćkowiaka, który w znakomity sposób połączył brzmienia gitar i elektroniki. Na „Take Away” gościnnie wystąpiły dwie Panie: Marta Lutrzykowska i Danuta Milewska.

Jak w przypadku każdej płyty można szukać porównań i zestawiać z różnymi estetykami, ale w tym przypadku, nie ma sensu brnąć tą ścieżką. Tak jak to ujął artysta: „Take Away jest najbardziej osobistą płytą, jaką udało mi się nagrać”. Na tym krążku najważniejsze są emocje, które muzyk stara się z siebie wyrzucić.

Ostatni fragment z „Take Away” nosi tytuł „Piosenka o zmywaniu naczyń”. Pokuście się o drobny eksperyment podczas zmywania naczyń i sprawdźcie, jak Wam pójdzie szorowanie garów, gdy zapętlicie ten kawałek w swoich odtwarzaczach.

Artur Maćkowiak – muzyk, performer, animator kultury alternatywnej. Założyciel Wet Music Records, gdzie ukazują się nagrania projektów z jego udziałem. Działa na rynku muzycznym od ponad 15 lat. Muzyk zespołów Something Like Elvis i Potty Umbrella, z którymi nagrał pięć płyt. Koncertował niemal we wszystkich państwach Europy oraz w Kanadzie i USA.

Od trzech lat rozwija się też indywidualnie, komponując własną muzykę z pogranicza eksperymentu i improwizacji, z elementami słowiańskiej melodyki i wrażliwości. Do wspólnego grania zaprasza muzyków z odmiennych stylistyk muzycznych, a czasami nawet „niemuzyków”. W 2011 roku ukazały się dwa wydawnictwa z jego udziałem: płyta „Pot One Tea” nagrana przez Maćkowiaka z artystami wizualnymi – Ann Noel i Grzegorzem Pleszyńskim oraz „The Duluoz Legend” nagrana w duecie z Tomaszem Pawlickim.

Maćkowiakowi zdarza się również komponować muzykę filmową. Ma na swoim koncie skomponowanie muzyki do pięciu filmów.

25 maja miała premierę EP-ka polskiego zespołu Innercity Ensemble, o której pisaliśmy na łamach nowejmuzyki – kliknij tutaj. W październiku pojawił się debiutancki album tej bydgoskiej formacji pt. „Katahdin”, w skład której wchodzi m.in. Artur Maćkowiak. Materiał został opublikowany nakładem Wet Music Records.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zaopatrzył się w nowości z wytwórni Wet Music Records to czas najwyższy, aby to uczynił! Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące Wet Music Records znajdziecie na poniższej stronie:
[button size=”big” link=”http://www.wetmusic.pl/” target=”blank”]Wet Music Records[/button]

 

http://soundcloud.com/wetmusicJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy