Wpisz i kliknij enter

Disco Piątki – lekcja 4

W czwartej odsłonie cyklu znów rządzi różnorodność – jest disco-house, są edity i polska wisienka na torcie.

1. 6th Borough Project – Just A Memory

Brytyjski duet od lat robi dobrą robotę – w tym utworze nie wiadomo do końca co jest bardziej kuszące. Od początku narasta melodyjny i melancholijny disco-groove, potem pojawia się kiczowaty (jak z klubu „Błękitna Ostryga”) saksofon i na finał chóralny wokal. Wszystko to składa się jednak na rewelacyjną całość. Evergreen!

2. Mark E – RnB Drunkie

http://soundcloud.com/futureclassic/mark-e-rnb-drunkie

„I feel like bumpin’ to some old school”
Wszelkie komentarze zbędne – mistrzowski utwór.

3. System Status – Montparnasse

http://soundcloud.com/daverendle/system-status-montparnasse

Debiutancki singiel System Status z 2010 roku – przedstawił się mocnym i pompującym disco-housem. Słychać w nim instrumentalne wstawki rockowe i funkowe, zdominowane jednak przez parkietowy wymiar „Montparnasse”.

4. Eartha Kitt – Where Is My Man (Galactic Edit)

Earthę Kitt doceniono za jej wokal, lecz nie za wygląd – w USA porównywano ją do Uncle Bena (tego ze słoiczków). Muzyka jednak brawurowa, tło pełne instrumentów – klasyka. Głos, jak to głos, psychodeliczny nieco i skrzekliwy. Za to bezdyskusyjnie słowa są fenomenalne! Polecam przeczytać, nikt tak teraz nie śpiewa o miłości, nawet Myslovitz –       „I need him now (…) to use his Visa right to my heart” (!!!).

5. Kombi – Przytul Mnie (Old Spice Edit)

Oficjalnie odszczekuje to, co kiedyś napisałem – że nie da się w Polsce robić dobrego disco, bo nie mamy vinylowej tradycji i surowizny z której rzeźbi się edity. Da się, i to kapitalnie. Przykład powyżej, Old Spice zrobił to ze „starym” Kombi. A to zaledwie pierwsza część – sprawdźcie stronę projektu The Very Polish Cut Outs.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Keyboardzista
11 lat temu

Miło posłuchać coś nowego co nie leci w co drugim radiu

Mniammm
Mniammm
11 lat temu

dobry cykl co tydzień przyjemne kawałki 😉

jjjjj
jjjjj
11 lat temu

Uwielbiam ten cykl.

Polecamy