Wpisz i kliknij enter

Audioriver 2015

Znamy pierwsze gwiazdy płockiego festiwalu!

Kolejna edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca, 2015r. Oto pierwsi wykonawcy, którzy latem pojawią się w Płocku:

Noisia
Nik Roos, Martijn van Sonderen i Thijs de Vlieger to niezwykle wybuchowe trio, należące do światowej ekstraklasy DJ-ów i producentów sceny drum & bass, o czym fani Audioriver przekonali się już w 2010 roku w czasie ich koncertu w Hybrid Tent. Poza kierowaniem własną wytwórnią Vision, grupa współpracowała też z innymi czołowymi labelami – m.in. z Metalheadz, Virus i RAM Records, gdzie wydali niezliczoną liczbę EP-ek. Ponadto, trio ma na koncie wiele doskonałych remiksów, wykonanych na zamówienie chociażby takich gwiazd, jak Moby, The Prodigy czy Amon Tobin.

Simian Mobile Disco (dj set)
James Ford i James Shaw tworzą jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów w tanecznej elektronice, który jako Simian Mobile Disco produkuje i występuje już od ponad 10 lat. Długi okres współpracy zaowocował kilkoma świetnymi albumami oraz pokaźną liczbą EP-ek, na których znalazły się tak popularne utwory, jak „Audacity of Huge”, „We Are Your Friends” i „Hustler” – niektóre z nich można było już zresztą usłyszeć na płockiej plaży, w czasie występu brytyjczyków na Audioriver 2009. Choć twórczość Simian Mobile Disco kojarzona jest głównie z nurtem energetycznego electro, to ich tegoroczny, świetnie przyjęty album „Whorl” jest pozycją znacznie mniej taneczną, ale na pewno nie mniej wartościową. Na krążku znajdziemy sporo głębokich, czasami wręcz mrocznych kompozycji, które przepełnione są dźwiękami analogowych syntezatorów i sekwencerów, charakterystycznych dla brzmień IDM oraz muzyki eksperymentalnej.

Ben Klock
Ikona techno oraz jeden z najbardziej szanowanych artystów muzyki elektronicznej na świecie, który na scenie działa bardzo aktywnie – nie tylko jako DJ i producent (jest autorem m.in. uwielbianych przez fanów „Subzero” i „Warszawa”), ale również jako właściciel cenionej na świecie wytwórni Klockworks, w której wydają m.in. DVS1 i Etapp Kyle. Ponadto, Ben zdobył popularność również dzięki współpracy z wytwórnią Ostgut Ton oraz magicznym, długim setom w popularnym berlińskim klubie Berghain, w którym od lat jest rezydentem.

Tale Of Us
Carmine Conte i Matteo Milleri to od lat jedni z najbardziej docenianych artystów w tanecznej elektronice, którzy swoją wizją zredefiniowali pojęcie wartościowego house’u – nieco pozbawiając go może zywiołowości, ale w zamian dodając dużo płynąch, głębokich, a nawet refleksyjnych brzmień.

Duet zadebiutował w 2010 roku, początkowo zdobywając sławę dzięki świetnym remiksom utworów Thugfucker i WhoMadeWho, a potem m.in. za sprawą EP-ki „Another Earth”, wydanej nakładem cenionej wytwórni M_nus. Ostatnio zaś, zachwycili nas wspaniałą przeróbką utworu „Can’t Do Without You” w oryginale należącego do Caribou. Ponadto, reprezentanci wytwórni Life and Death posiadają wyjątkowy talent w budowaniu napięcia podczas swoich DJ-setów, o czym przekonali się chociażby fani cyklu ENTER. na Ibizie oraz uczestnicy najważniejszych światowych festiwali. To samo zresztą tyczy się ich występu na Audioriver 2013. Co ważne, talent duetu potwierdza obroniona drugi rok z rzędu, bardzo wysoka, druga pozycja w corocznym zestawieniu najlepszych DJ-ów świata według prestiżowego serwisu Resident Advisor.

Fur Coat
Sergio Muñoz oraz Israel Sunshine tu duet producencki i DJ-ski, który okazał się być jednym z największych objawień sceny house roku 2014. Stało się to głównie za sprawą świetnych produkcji, które pojawiały się w setach największych gwiazd tanecznej elektroniki na świecie – m.in. u dobrze znanego audioriverowej publiczności, Damiana Lazarusa. Właściciela labelu Crosstown można zresztą śmiało nazwać patronem Fur Coat, ponieważ nakładem właśnie jego wytwórni ukazał się debiutancki album duetu oraz ich tegoroczne hity, takie jak „U Turn” i „Roundabout”.

Kalipo live
Jakob Haglsperger to uzdolniony DJ i producent, który jest specjalistą od melodyjnych, elektronicznych brzmień, mogących kojarzyć się z twórczością Bonobo, Caribou czy Moderat. Gorąco polecamy jego debiutancki, tegoroczny album: „Yaruto”.

W sprzedaży są już bilety na edycję 2015.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy